27 січня херсонським журналістам було презентовано спільний проект Мінсоцполітики та Світового банку «Удосконалення системи соціальної допомоги в Україні». Фахівці області з управління праці та пенсійного забезпечення розповіли про особливості проведення пенсійної реформи та про те, кому матеріально допоможе держава.
Отож, реформа з підвищення пенсійного віку... За даними Мінсоцполітики її головна мета «забезпечити соціально справедливу систему розподілу пенсійних коштів і гарантувати виплату пенсій». Чи насправді це так і є? Можливо, це просто ще одне випробування для українського народу? Херсонські спеціалісти так не вважають, вони підтримують дії Уряду. За їхніми словами: «пенсійна реформа не має альтернативи». І це можна пояснити кількома причинами. Серед них називають такі:
- дефіцит Пенсійного фонду, який щорічно зростає (у 2010 році 26,6 млрд гривень);
кількість працюючих поступово знижується;
великий розрив між розмірами пенсій.
Яким чином склалася в країні така ситуація, що просто «спонукає» Уряд до реформ?
Приводом для таких кроків влади стала (на думку її представників) економічна криза та майже однакове співвідношення працюючих- платників та пенсіонерів, Наслідком цього є масове безробіття по всій країні. Крім цього в Україні один з найвищих у світі рівень навантаження на заробітну платню і його сплачує роботодавець. Можливо саме цей фактор заганяє зарплати у тіньову економіку і породжує славнозвісні «конверти», з якими борються податківці?
Що ж планує змінити відомство, що ініціює прийняття нового пенсійного законодавства?
- Жінки на сьогоднішній день в Україні йдуть на пенсію на 5 років раніше, ніж чоловіки, — наголошує заступник начальника Головного управління, начальник управління пенсійного забезпечення ПФУ в Херсонській області Людмила Тарнавська. — В більшості європейських країн віковий рівень виходу на пенсію у чоловіків і жінок однаковий. І зараз перед державою стоїть запитання: що зробити для того, аби покращити рівень життя наших людей на майбутнє? Реалізація пенсійної реформи дозволить гарантувати 100% виплату пенсій та відновить соціальну справедливість в системі пенсійного забезпечення».
Що пропонує Уряд:
1. Умови нарахування та виплати пенсій для нинішніх пенсіонерів залишаються незмінними.
2. Пенсійний вік для жінок буде збільшуватись упродовж 10 років на 6 місяців кожного року (з 55 до 60 'років). А розмір соціальної виплати буде збільшено на 2,5% за кожний рік (прогнозують зростання пенсії жінок до 25%).
3., Максимальний розмір пенсії буде обмежуватися 1,2 прожитковими мінімумами,
4. Для державних службовців пенсія буде зменшена з 90 до 80% від рівня зарплати. А чоловіки, що працюють на державній службі йтимуть на пенсію у 62 роки.
5. Для працівників бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я) при виході на пенсію запроваджується одноразова допомога у розмірі 10 призначених пенсій.
Це основні зміни, передбачені реформою. Але, напевно, до цього законопроекту буде внесено ще чимало змін (принаймні на це сподіваються звичайні громадяни). Формально саме зараз триває його обговорення у «народі». Та як стверджує Віце-прем'єр міністр України Сергій Тігіпко, «Дороги назад немає. Зміни повинні запрацювати вже у березні».
Чи насправді альтернативи немає, покаже найближчий час...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |