ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Заповітна мрія влади — підняти Херсонщину з колін
08.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 5 / Тираж: 2200

28 січня у Голопристанській районній державній адміністрації відбувся кущовий семінар-навчання з питань технологій виро­щування сільськогосподарських культур та особливостей про­ведення комплексу весняно-польових робіт у 2011 році. У ньо­му взяли участь представники нашого, а також Білозерського, Скадовського та Цюрупинського районів.

Заступників голів РДА з питань АПК, керівників обласних служб АПК, начальників, головних агро­номів, інженерів управлінь АПР, райдержадміністрацій, керівників районних управлінь меліорації та водного господарства, начальни­ків райдержнасінінспекцій, район­них інспекторів захисту рослин, голів районних асоціацій фермерів, вчених наукових установ, ке­рівників сільськогосподарських підприємств та фермерських гос­подарств, сільських голів привітав заступник голови облдержадміні­страції О.П. Гонтар. Він предста­вив учасникам семінару очільника виконавчої гілки влади Голопри- станщини О.О. Морева, який за­просив аграріїв на захід, про який йдеться, до нашого району. За визначенням О.П. Ґонтаря, місцеві виробники сільськогосподарської продукції бажають працювати ще краще, особливо стосовно виро­щування овоче-баштанних куль­тур.

Як зазначив заступник голови ОДА, робота семінару буде на­правлена на те, аби відпрацювати питання підготовки та проведен­ня весняно-польових робіт 2011 року. Олександр Петрович також повідомив присутнім на заході, що днями повернувся з Німеччини, де проходив Міжнародний аграрний ярмарок «Зелений тиждень». В умовах загострення у світі продо­вольчої кризи від України чекають якісного зерна — про заявляють у Європі, і тому усі зусилля треба докласти, аби і на Херсонщині виростити добротний врожай. З цією метою посіяно 423 тис. га , озимих культур, які на сьогодні — знаходяться у доброму стані. Проте аграріїв хвилюють не тільки питан­ня збереження посівних площ, а також їх підживлення, проведен­ня якісного посіву ярих культур, забезпечення господарств міне­ральними добривами,засобами захисту рослин.

О.П. Гонтар висловився щодо злагодженої роботи команд райдержадміністрацій: «Там, де пра­цюють з відповідальністю є бачен­ня перспективи, залучення інве­стиційних проектів, а головне — бажання підняти Херсонщину з колін на ноги. А це ми з вами зро­бимо обов'язково».

Радо привітав учасників семіна­ру голова райдержадміністрації О.О. Морев. Він підкреслив, що в розвитку будь-якої галузі, в тому числі і агропромислового ком­плексу, вагоме значення має стан її наукового забезпечення, а та­кож результати наукових дослі­джень, котрі б слугували основою для отримання сортів і гібридів сільгоспкультур, порід у тварин­ництві, нових технологій, техніч­них засобів для виробництва про­дукції, її зберігання і переробки. Тому саме такі семінари мають на меті допомогти сільгоспвиробни­кам досягти зростаючого за обся­гами виробництва конкурентно- спроможної продукції.

Олексій Олександрович повідо­мив, що торік на території нашого району було проведено Всеукра­їнську нараду щодо виробництва овочів та їх переробки та нараду за участю працівників Інституту землеробства Південного регіону НААНУ, які надали рекомендації місцевим аграріям щодо проведен­ня посіву озимих культур та захис­ту рослин в особливих умовах, які склалися восени минулого року. Він висловив сподівання, що і про­позиції нинішнього навчання бу­дуть взяті на озброєння сільгосп­виробниками та допоможуть їм от­римувати високі врожаї. На завер­шення свого виступу 0.0. Морев висловив упевненість: при ство­ренні необхідних умов для розвит­ку агропромисловий комплекс спроможний стати одним з потуж­них локомотивів, який зможе ви­вести вітчизняну економіку з кри­зи на шлях стабільного розвитку.

Про стан підготовки до прове­дення весняно-польових робіт в Херсонській області докладно роз­повів на семінарі начальник Голов­ного управління агропромислово­го розвитку ОДА А.А. Носик. Він, зокрема, зосередив увагу на про­блемах обробітку фунту, внесен­ня мінеральних добрив, боротьби зі шкідниками, використання зро­шення і т. ін. Багато корисного діз­налася аграрії з виступів науковців Інституту землеробства Південно­го регіону НААНУ, Херсонського Державного аграрного університе­ту. Представники банківських ус­танов ознайомили з умовами кре­дитування сільгоспвиробників.

Безперечно, користь від подіб­них семінарів-навчань є. Адже вчи­тися тим, хто працює на землі обо­в'язково треба, треба дослухати­ся до порад науковців, бо вико­ристання сьогодні новітніх техно­логій в АПК є запорукою одержан­ня високих врожаїв і, отже, — при­бутків.

Автор: Олександр ГРИГОРКІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту