28 січня у Голопристанській районній державній адміністрації відбувся кущовий семінар-навчання з питань технологій вирощування сільськогосподарських культур та особливостей проведення комплексу весняно-польових робіт у 2011 році. У ньому взяли участь представники нашого, а також Білозерського, Скадовського та Цюрупинського районів.
Заступників голів РДА з питань АПК, керівників обласних служб АПК, начальників, головних агрономів, інженерів управлінь АПР, райдержадміністрацій, керівників районних управлінь меліорації та водного господарства, начальників райдержнасінінспекцій, районних інспекторів захисту рослин, голів районних асоціацій фермерів, вчених наукових установ, керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, сільських голів привітав заступник голови облдержадміністрації О.П. Гонтар. Він представив учасникам семінару очільника виконавчої гілки влади Голопри- станщини О.О. Морева, який запросив аграріїв на захід, про який йдеться, до нашого району. За визначенням О.П. Ґонтаря, місцеві виробники сільськогосподарської продукції бажають працювати ще краще, особливо стосовно вирощування овоче-баштанних культур.
Як зазначив заступник голови ОДА, робота семінару буде направлена на те, аби відпрацювати питання підготовки та проведення весняно-польових робіт 2011 року. Олександр Петрович також повідомив присутнім на заході, що днями повернувся з Німеччини, де проходив Міжнародний аграрний ярмарок «Зелений тиждень». В умовах загострення у світі продовольчої кризи від України чекають якісного зерна — про заявляють у Європі, і тому усі зусилля треба докласти, аби і на Херсонщині виростити добротний врожай. З цією метою посіяно 423 тис. га , озимих культур, які на сьогодні — знаходяться у доброму стані. Проте аграріїв хвилюють не тільки питання збереження посівних площ, а також їх підживлення, проведення якісного посіву ярих культур, забезпечення господарств мінеральними добривами,засобами захисту рослин.
О.П. Гонтар висловився щодо злагодженої роботи команд райдержадміністрацій: «Там, де працюють з відповідальністю є бачення перспективи, залучення інвестиційних проектів, а головне — бажання підняти Херсонщину з колін на ноги. А це ми з вами зробимо обов'язково».
Радо привітав учасників семінару голова райдержадміністрації О.О. Морев. Він підкреслив, що в розвитку будь-якої галузі, в тому числі і агропромислового комплексу, вагоме значення має стан її наукового забезпечення, а також результати наукових досліджень, котрі б слугували основою для отримання сортів і гібридів сільгоспкультур, порід у тваринництві, нових технологій, технічних засобів для виробництва продукції, її зберігання і переробки. Тому саме такі семінари мають на меті допомогти сільгоспвиробникам досягти зростаючого за обсягами виробництва конкурентно- спроможної продукції.
Олексій Олександрович повідомив, що торік на території нашого району було проведено Всеукраїнську нараду щодо виробництва овочів та їх переробки та нараду за участю працівників Інституту землеробства Південного регіону НААНУ, які надали рекомендації місцевим аграріям щодо проведення посіву озимих культур та захисту рослин в особливих умовах, які склалися восени минулого року. Він висловив сподівання, що і пропозиції нинішнього навчання будуть взяті на озброєння сільгоспвиробниками та допоможуть їм отримувати високі врожаї. На завершення свого виступу 0.0. Морев висловив упевненість: при створенні необхідних умов для розвитку агропромисловий комплекс спроможний стати одним з потужних локомотивів, який зможе вивести вітчизняну економіку з кризи на шлях стабільного розвитку.
Про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт в Херсонській області докладно розповів на семінарі начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА А.А. Носик. Він, зокрема, зосередив увагу на проблемах обробітку фунту, внесення мінеральних добрив, боротьби зі шкідниками, використання зрошення і т. ін. Багато корисного дізналася аграрії з виступів науковців Інституту землеробства Південного регіону НААНУ, Херсонського Державного аграрного університету. Представники банківських установ ознайомили з умовами кредитування сільгоспвиробників.
Безперечно, користь від подібних семінарів-навчань є. Адже вчитися тим, хто працює на землі обов'язково треба, треба дослухатися до порад науковців, бо використання сьогодні новітніх технологій в АПК є запорукою одержання високих врожаїв і, отже, — прибутків.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |