ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Кров і людський фактор — невід'ємні
08.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 5 / Тираж: 2200

Практично за місяць завжди буває кілька випадків, коли до центральної районної лікарні пот­рапляють хворі з кровотечею, а в курортний сезон збільшується кількість ДТП, постраждалі в яких опиняються в травматології, хі­рургії чи реанімації. І благо, що тут є відділення переливання крові, де робляться власні заготовки консервованої крові, одержують на місці еритроцитарну масу і свіжо- заморожену плазму, завдяки яким можна вчасно надати невідкладну медичну допомогу. Проте ці запа­си не бездонні і їх постійно слід поповнювати.

Щодня відділення працює у звичному режимі, — розповіла стар­ша медсестра А.М. Боднар. — В першу чергу до нас звертаються люди для здачі крові при оформ­ленні декретної комісії своїх рід­них чи при потраплянні їх на опе­рацію у відділення райлікарні. Є у нас постійні донори, є багато ме­дичних працівників, котрі часто або за першим покликом відгуку­ються на потребу у здачі крові. І торік у нас було 362 донори.

Власне, в тому, що проблему донорства найкраще розуміють саме медичні працівники, пере­свідчилася особисто вже двічі, під час Днів донора, які запроваджені в райлікарні.

Дійсно, торік спільно з облас­ним центром служби крові на базі нашого відділення переливання крові проведено вже два Дні до­нора, — продовжив тему заступник головного лікаря з медичної час­тини В.В. Житнюк. — На нинішній рік теж планується в рамках гра­фіка 4 подібні дні. Тобто, ми на місці готуємо донорів, проводимо обстеження їхнього здоров'я, і, відповідно, потім маємо змогу от­римувати при потребі кров ЧИ II компоненти. До речі, питання не­обхідної кількості крові завжди гостро відчувається у повсякден­ній роботі медпрацівників. Ось буквально днями з Каховської ЦРЛ зверталися до нас у терміновому пошуку крові III групи. Доводить­ся й нам телефонувати у медичні заклади Скадовська, Цюрупинська, коли виникає в тому необ­хідність.

На минулому тижні знову на базі райлікарні проходив День донора. Ними стали 31 медичний працівник чи не з усіх відділень цього закладу, 4 — працівники райвідділу міліції і 3 — з Голопристанської виправної колонії №7. Серед них медики О.В. Житнюк, Н.П. Власова, Н.М. Петракович, Т.М. Мельниченко, О.А. Приго­да. О.С. Морозова, Н.А. Коваль, A.M. Бугаєнко (на знімку), котрі вже по кілька разів здавали свою кров.

- До цього часу проблемами донорства переймалися тільки медичні працівники. І саме на них лягає весь тягар відповідальності, — доповнив розмову головний лі­кар центральної райлікарні Л.В. Бритвін. — Проте, воно має носи­ти масовий характер в суспільстві, бо кров і людський фактор — не­від'ємні. І тут приємно відзначи­ти, що ми починаємо відчувати під­тримку правоохоронних органів, чия діяльність цілком знаходиться в зоні ризику. Зокрема, на наше прохання відгукнувся начальник РВ УМВС В.Л. Могилевський, котрий забезпечив явку на здачу крові своїх підлеглих. Цей приклад для багатьох вартий наслідування, адже донорство абсолютно не шкодить здоров'ю, а навпаки, за певних показань, лише підтримує його.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту