ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Все не так погано, все значно гірше
08.02.2011 / Газета: Трудова слава / № 5 / Тираж: 4714

«Трудова слава» продовжує досліджувати «гарячу» тему: функціонування дитячих садків на території трьох місцевих рад: Новотроїцької, Сиваської, Чкалівської в умовах недофінансування бюджетів.

Минулого тижня батьки двох новотроїцьких садоч­ків побували на прийомах у селищного голови та голови райдержадміністрації з ви­могою, аби не призупиняли роботу дитячих закладів. Натомість дізналися, що са­дочки — тільки одна із цілої низки проблем...

Новотроїцький селищний голова Василь Мельник по­вторив інформацію, яку вже надавав газеті: для нормаль­ного функціонування селищ­ного «господарства» раді не вистачає 1млн. 47 тис. грн., з них, за останніми підрахун­ками, 460 тис. грн. — на до­шкільні заклади. «Залатати» цю дірку нічим, адже новий Податковий кодекс вилучив із бюджету селищної ради кілька джерел надходжень: ринковий збір, транспортний податок, адмінштрафи тощо. Отже, запровадження робо­ти дитсадків «місяць через місяць» так і залишається, на його думку, одним з опти­мальних варіантів у складних умовах цьогорічного значно­го недофінансування.

На закиди батьків щодо недоцільності відновлення дитячого садочка «Теремок», коли два діючих не мо­жуть нормально працювати, Василь Іванович пояснив: «Теремок» — це перспектива, яка в недалекому майбут­ньому дозволить покінчити із чергами до дошкільних закладів (наразі в черзі — близько 160 дітей). А, го­ловне, кошти на проектно- кошторисну документацію, яку мають виготовити до травня, беруть із бюджету розвитку. Ця стаття напо­внюється коштами від про­дажу земель та від надходжень єдиного податку. Закумульовані в бюджеті розвитку гроші можна вико­ристати тільки на капітальне будівництво та проектну до­кументацію. Використання їх, скажімо, на зарплату штату діючих садочків чи будь-які придбання — сер­йозне фінансове порушен­ня,, яке карається законом. Тож' кошти з цієї статті се­лищний голова має намір спрямувати на відновлення «Теремка», на освітлення вулиць селища. Гроші на капітальний ремонт споруди садочка сподіваються отри­мати з держбюджету.

Потім В. І. Мельник по­ділився з батьками іншими наболілими проблемами: жодної копійки в цьогоріч­ному бюджеті не передба­чено на вивезення сміття, на допомогу комунальним підприємствам; тільки на півроку вистачить коштів, аби утримувати бригаду по благоустрою... Вірогідно, через такі складнощі навесні доведеться запроваджувати постачання води населенню за графіком. Тож у кого го­роди — влітку матимуть про­блеми з поливом. З метою економії вже скорочено штат селищної ради...

Батьки, уважно вислу­хавши селищного голову, висловили свою точку зору: зокрема, Л. Г. Коломієць зауважила, що селищна рада прийняла рішення про роботу садків «по черзі» од­ноосібно, не оголосила бать­ківські збори, не порадилася з батьками, зачепивши їх інтереси. А щомісячна різка зміна закладів, вихователів завдасть дітям моральних травм. Найважче буде найменшим та дошкільнятам: перші довго звикають до нової обстановки, годинами плачуть; другі нічому не на­вчаться, якщо їх постійно переводити з садочка в садочок.

Інші батьки, присутні на зустрічі, вимагали гарантій, що будуть місця у групах для всіх бажаючих відвідувати садочки, адже у тих, кому ді­тей дівати нікуди, почнуться проблеми на роботі...

Звучали й пропозиції: аби не травмувати дітей, нехай вихователі з «рідних» са­дочків допомагають у роботі діючих закладів, все одно вони, отримуючи частину зарплати, маюй. бути на ро­бочих місцях. Ця пропозиція здалася селищному голові слушною, він обіцяв втілити її в життя.

Наступного дня делегація батьків побувала у голови райдержадміністрації П. М. Збаровського з тією ж ви­могою: треба, щоб постійно працювали обидва садочки! Петро Миколайович, уважно вислухавши всі аргументи й зауваження,.пообіцяв термі­ново зібрати нараду та ще раз обговорити всі можливі варіанти, які б не порушува­ли звичного графіку роботи дитсадків, адже він — також противник їх почергового функціонування.

Голова слова дотримав­ся, нараду зібрав. Та, як повідомила його заступник А. М. Балан, проаналізу­вавши бюджетні можли­вості, рішення залишили без зміни. Принаймні, на перший квартал поточного року. Потім проаналізують надходження, зекономлені кошти й вирішуватимуть, як бути далі. Найближчими днями відбудеться зустріч із губернатором, під час якої П. М. Збаровський та В. І. Мельник проситимуть фінансової підтримки з об­ласного бюджету.

Вислухавши обох керів­ників, батьки констатували: ми розуміємо фінансові проблеми селища й району, але дітей дівати нікуди, тож вимагаємо нормального функціонування дитячих за­кладів! Ви — влада — от і думайте, як це забезпечити. Батьки збираються вийти на мітинг.

* * *

Із 18 березня два сивась­ких дитсадка працюватимуть неповний робочий день — з 8.00 до 14.00 години. Про це селищний голова В. М. Батрановський за два місяці, як вимагає законодавство, повідомив працівників до­шкільних закладів. Проте на­віть після такого кроку їм «не прораховується» заробітна плата ще на три місяці... До того ж, значні скорочення по цій раді чекають на куль­тпрацівників.

Наразі діє тільки один із чотирьох дитсадків чкалів­ської сільради — «Берізка»» Його працівники після бать­ківських зборів категорично відмовилися призупиняти свою роботу, хоч сільський голова попередив їх: коштів на зарплату вистачить тільки на півроку. Інші три заклади на зимовий період закриті, бо, каже секретар сільради В. М. Постолатьєва, дітей там у холодну пору року зовсім мало, а влітку вони знову відкриються для ма­люків.

Автор: Олена ОЛІЙНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту