«Трудова слава» продовжує досліджувати «гарячу» тему: функціонування дитячих садків на території трьох місцевих рад: Новотроїцької, Сиваської, Чкалівської в умовах недофінансування бюджетів.
Минулого тижня батьки двох новотроїцьких садочків побували на прийомах у селищного голови та голови райдержадміністрації з вимогою, аби не призупиняли роботу дитячих закладів. Натомість дізналися, що садочки — тільки одна із цілої низки проблем...
Новотроїцький селищний голова Василь Мельник повторив інформацію, яку вже надавав газеті: для нормального функціонування селищного «господарства» раді не вистачає 1млн. 47 тис. грн., з них, за останніми підрахунками, 460 тис. грн. — на дошкільні заклади. «Залатати» цю дірку нічим, адже новий Податковий кодекс вилучив із бюджету селищної ради кілька джерел надходжень: ринковий збір, транспортний податок, адмінштрафи тощо. Отже, запровадження роботи дитсадків «місяць через місяць» так і залишається, на його думку, одним з оптимальних варіантів у складних умовах цьогорічного значного недофінансування.
На закиди батьків щодо недоцільності відновлення дитячого садочка «Теремок», коли два діючих не можуть нормально працювати, Василь Іванович пояснив: «Теремок» — це перспектива, яка в недалекому майбутньому дозволить покінчити із чергами до дошкільних закладів (наразі в черзі — близько 160 дітей). А, головне, кошти на проектно- кошторисну документацію, яку мають виготовити до травня, беруть із бюджету розвитку. Ця стаття наповнюється коштами від продажу земель та від надходжень єдиного податку. Закумульовані в бюджеті розвитку гроші можна використати тільки на капітальне будівництво та проектну документацію. Використання їх, скажімо, на зарплату штату діючих садочків чи будь-які придбання — серйозне фінансове порушення,, яке карається законом. Тож' кошти з цієї статті селищний голова має намір спрямувати на відновлення «Теремка», на освітлення вулиць селища. Гроші на капітальний ремонт споруди садочка сподіваються отримати з держбюджету.
Потім В. І. Мельник поділився з батьками іншими наболілими проблемами: жодної копійки в цьогорічному бюджеті не передбачено на вивезення сміття, на допомогу комунальним підприємствам; тільки на півроку вистачить коштів, аби утримувати бригаду по благоустрою... Вірогідно, через такі складнощі навесні доведеться запроваджувати постачання води населенню за графіком. Тож у кого городи — влітку матимуть проблеми з поливом. З метою економії вже скорочено штат селищної ради...
Батьки, уважно вислухавши селищного голову, висловили свою точку зору: зокрема, Л. Г. Коломієць зауважила, що селищна рада прийняла рішення про роботу садків «по черзі» одноосібно, не оголосила батьківські збори, не порадилася з батьками, зачепивши їх інтереси. А щомісячна різка зміна закладів, вихователів завдасть дітям моральних травм. Найважче буде найменшим та дошкільнятам: перші довго звикають до нової обстановки, годинами плачуть; другі нічому не навчаться, якщо їх постійно переводити з садочка в садочок.
Інші батьки, присутні на зустрічі, вимагали гарантій, що будуть місця у групах для всіх бажаючих відвідувати садочки, адже у тих, кому дітей дівати нікуди, почнуться проблеми на роботі...
Звучали й пропозиції: аби не травмувати дітей, нехай вихователі з «рідних» садочків допомагають у роботі діючих закладів, все одно вони, отримуючи частину зарплати, маюй. бути на робочих місцях. Ця пропозиція здалася селищному голові слушною, він обіцяв втілити її в життя.
Наступного дня делегація батьків побувала у голови райдержадміністрації П. М. Збаровського з тією ж вимогою: треба, щоб постійно працювали обидва садочки! Петро Миколайович, уважно вислухавши всі аргументи й зауваження,.пообіцяв терміново зібрати нараду та ще раз обговорити всі можливі варіанти, які б не порушували звичного графіку роботи дитсадків, адже він — також противник їх почергового функціонування.
Голова слова дотримався, нараду зібрав. Та, як повідомила його заступник А. М. Балан, проаналізувавши бюджетні можливості, рішення залишили без зміни. Принаймні, на перший квартал поточного року. Потім проаналізують надходження, зекономлені кошти й вирішуватимуть, як бути далі. Найближчими днями відбудеться зустріч із губернатором, під час якої П. М. Збаровський та В. І. Мельник проситимуть фінансової підтримки з обласного бюджету.
Вислухавши обох керівників, батьки констатували: ми розуміємо фінансові проблеми селища й району, але дітей дівати нікуди, тож вимагаємо нормального функціонування дитячих закладів! Ви — влада — от і думайте, як це забезпечити. Батьки збираються вийти на мітинг.
* * *
Із 18 березня два сиваських дитсадка працюватимуть неповний робочий день — з 8.00 до 14.00 години. Про це селищний голова В. М. Батрановський за два місяці, як вимагає законодавство, повідомив працівників дошкільних закладів. Проте навіть після такого кроку їм «не прораховується» заробітна плата ще на три місяці... До того ж, значні скорочення по цій раді чекають на культпрацівників.
Наразі діє тільки один із чотирьох дитсадків чкалівської сільради — «Берізка»» Його працівники після батьківських зборів категорично відмовилися призупиняти свою роботу, хоч сільський голова попередив їх: коштів на зарплату вистачить тільки на півроку. Інші три заклади на зимовий період закриті, бо, каже секретар сільради В. М. Постолатьєва, дітей там у холодну пору року зовсім мало, а влітку вони знову відкриються для малюків.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |