Почався новий рік. Пенсіонери звертаються до районних управлінь ПФ з надією про підвищення пенсії. Одні радіють, що їхня пенсія на стільки-то гривень зросла, інші — буває й таке, що „...у зв'язку зтим, що при нарахуванні пенсії була допущена помилка», — на стільки-то гривень „усохла».
„Краще б сидів удома...», картає себе в принципі потерпілий. Тепер всю надію покладає на пенсійну реформу.
Спокійні лише вищі посадовці держави, області. Навіть якщо їм до пенсії іще так далеко, що вони діждуться іще однієї пенсійної реформи. Це пенсіонери за визначенням. Є така норма в ст.31 Закону „Про державну службу», відповідно до якої у разі відставки державного службовця, який не досяг пенсійного віку, але має страховий стаж для чоловіків-не менше 25 років, для жінок- не менше 20 років і відпрацював на посадах першої чи другої категорії (президент, прем'єр, міністр, його заступник, голова ОДА) не менше як п'ять років, йому виплачується щомісячно 8- 5% його посадового окладу з урахуванням надбавок за рангта за вислугу років до досягнення пенсійного віку. У гіршому стано- >ииді народні депутати. їм можна поспівчувати. Бо коли у народного депутата закінчується строк його повноважень, він спочатку рік отримує матеріальну допомогу у розмірі зарплати працюючих парламентарів. А якщо потім не влаштовується на роботу, він теж до пенсії може отримувати матеріальну допомогу в 50% від заробітної плати нинішніх депутатів. А якщо у них збільшується зарплата, у екс-депутата матеріальна допомога теж зростає. Про це йде мова уст. 5 Закону „Про статус народних депутатів». Крім того, їм не треба шукати оголошення про вакансію робочих місць, головне ж — не треба відвідувати службу зайнятості, де вислуховувати пропозиції про залучення, наприклад, до громадських робіт; про переучування; проте, що у випадку, наприклад, кількох відмов від запропонованих варіантів роботи, можна втратити статус безробітного, отже — залишитись без матеріальної допомоги.
Такому „безробітному» нічого цього не загрожує! Він про себе подбав сам, подавши до Верховної Ради відповідний законопроект і проголосувавши за нього. Це про таких сказав свого часу Іван Олексійович Мозговий: „Прикро, коли у керівні крісла держави сідають бездарні люди, за душею яких — пустота». Девізом же самого Мозгового, який він не лише сповідував, а й реалізував протягом усього жиггя, була „боротьба за підвищення рівня життя людей — спочатку це було роботою, потім перетворилося на мету життя і сталоголовною турботою».
Чи спроможні на щось подібне нинішні „молоді пенсіонери»? Дуже навряд.
Наша довідка. Мозговий і.О. з 1972 по 1980 рік працював першим секретарем Херсонського обкому КПУ. У1980-1988 рр. — перший заступник Голови Ради Міністрів, секретар ЦК Компартії України, очолював аграрну політику України. Сільськогосподарське виробництво в цей період за багатьма показниками досягло світового рівня. (За часів Мозгового Херсонщина довела валовий збір зернових до понад 3 мільйонів тонн). Був депутатом Верховної Ради СРСР чотирьох скликань і депутатом Верховної Ради України трьох скликань. Нагороджений трьома орденами Леніна, орденами Жовтневої революції, Трудового Червоного Прапора, „Знак Пошани», „За заслуги» III ступеня та багатьма медалями.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |