ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Про роботу щодо погашення заборгованості із заробітної плати, виплати пенсій, грошових та соціальних допомог у районі за 2010 рік
08.02.2011 / Газета: Рідний край / № 6 / Тираж: 1147

У 2010 році забезпече­но стабільну виплату заро­бітної плати, пенсій, гро­шових та інших соціальних допомог, вжито заходів щодо підвищення життє­вого рівня населення рай­ону. Середньомісячна за­робітна плата становила 1553,94 грн. Заборго­ваність із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління місцевих органів виконав­чої влади, та по комуналь­них підприємствах відсут­ня. Однак, по СТОВ «Родина-2» заборгованість із виплати заробітної плати на початок 2011 року скла­ла 200 тис. грн. Зокрема, заборгованість по виплаті заробітної плати в цьому, господарстві у розмірі 527,3 тис. грн. виникла у 2009 році через службову недбалість його колиш­нього керівництва. За фак­тами неправомірних дій ' порушено кримінальну справу за ознаками злочи­ну, передбаченого ч. З ст. 191 Кримінального кодек­су України, яка знаходить­ся в провадженні прокура­тури району і до районно­го суду не направлялася.

На виконання доручен­ня Президента України від 29 червня 2010 року № 1- 1/1378, розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 року №1609-р «Про затверд­ження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробіт­ної -плати» проводилися наради при голові район­ної державної адмініст­рації за участю представ­ників прокуратури району, правоохоронних органів, фіскальних служб та кері­вників господарств, уста­нов, організацій, підприємств різних форм власності, на яких обгово­рювалися шляхи вирішен­ня соціальної проблеми стосовно погашення за­боргованості із виплати заробітної плати. Упро­довж 2010 року проведено 20 засідань комісії з питань контролю за станом пога­шення заборгованості із виплати заробітної плати в районі, на яких неоднора­зово заслуховувалися ке­рівник та головний бухгал­тер СТОВ «Родина-2» з пи­тання погашення заборго­ваності по їх господарству. В примусовому порядку було складено та затверд­жено графік щомісячного погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 2010 рік із метою скоро­чення загальної заборго­ваності до кінця року. Також було надіслано листи щодо сприяння в пога­шенні заборгованості із виплати до Великолепе- тиської міжрайонної дер­жавної податкової інспекції та управління Пенсійного фонду України в районі. В результаті про­ведених заходів з початку 2010 року заборгованість по виплаті заробітної пла­ти була зменшена на 327,3 тис. грн., тобто на 62%. Поточна заробітна плата в СТОВ «Родина-2» випла­чується в повному обсязі. Застосування інших штрафних санкцій до СТОВ «Родина-2» призве­де до банкрутства цього господарства і не дасть змоги розв'язати пробле­му. Тому вирішити питання щодо повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати в СТОВ «Родина-2» можливо шля­хом направлення кримі­нальної справи за фактом розтрати товарно-матері­альних цінностей колишнім його керівництвом до ра­йонного суду і відшкодуван­ня збитків господарства винними особами, або після збору та реалізації сільсько­господарської продукції урожаю 2011 року.

Проводиться відповідна робота з керівниками госпо­дарств, організацій, підприємств різних форм власності та суб'єктами підприємницької діяльності щодо легалізації робочих місць, оплати праці і випла­ти заробітної плати не мен­ше мінімального розміру згідно вимог чинного зако­нодавства.

На виконання доручення голови облдержадмініст­рації від 12.08.2009 р. №101-д «Щодо здійснення перевірок з метою легалі­зації оплати праці та зайня­тості населення, повноти сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України та соціальних фондів» розпорядженням голови райдержадмініст­рації від 15.10.2010 р. № 491 затверджений новий склад районної робочої гру­пи щодо легалізації оплати праці та зайнятості населен­ня. На засідання цієї групи запрошувалися керівники організацій, підприємств різних форм власності, фер­мерських господарств, при­ватні підприємці, стосовно яких неодноразово порушу­валися питання легалізації трудових відносин найма­них працівників, дотриман­ня мінімальних гарантій в оплаті праці і стану виплати заробітної плати.

Упродовж 2010 року працювали мобільні робочі групи, проводилися пере­вірки об'єктів господарської діяльності всіх форм влас­ності. Всього було перевіре­но 74 об'єкти, з них 40 фер­мерських господарств, 26 приватних підприємців, З сільськогосподарських та 5 приватних підприємств. Ви­явлено 75 працівників, які перебували в неофіційних трудових відносинах із ро­ботодавцями. За результа­тами здійснених перевірок більшість керівників врегу­лювали трудові відносини згідно вимог чинного зако­нодавства. Створено 279 нових робочих місць, з них за рахунок легалізації — 54.

Протягом 2010 року ви­рішувалися питання щодо поліпшення умов проживан­ня та соціального обслуго­вування осіб пільгових кате­горій. Всього на території району мешкає 28 грома­дян, у тому числі 7 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро­фи. їм виплачено компен­сацій, допомог та пільг в розмірі 4,8 тис. грн.

У 2010 році на обліку в управлінні праці та соціаль­ного захисту населення райдержадміністрації пере­бувало 716 сімей, яким при­значена і нарахована допо­мога відповідно до Закону України «Про державну до­помогу сім'ям з дітьми» в сумі 7 млн. 247,8 тис. грн. Згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпече­ним сім'ям» 29 сім'ям при­значена соціальна допомо­га на суму 340,3 тис. грн. Відповідно до Закону України «Про державну со­ціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалі- дам» 101 інваліду з дитин­ства і 32 дітям-інвалідам на­рахована соціальна допо­мога на суму 1 млн. 55,5 тис. грн. Виплата державних допомог за 2010 рік профінан сована повністю. Одноразо­ву допомогу при народженні дитини за 2010 рік виплаче­но 193 сім'ям на суму 2 млн. 884,2 тис. грн.

В управлінні праці та соціального захисту насе­лення райдержадміністрації на обліку знаходиться 1926 ветеранів праці, 559 вете­ранів війни, з них 25 інвалідів війни, 27 учасників бойових дій, 507 учасників війни, а також 111 сімей загиблих воїнів, які користуються пільгами, передбаченими Законом України «Про ста­тус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За 2010 рік виплачено допомо­гу на придбання твердого палива ветеранам війни та сім'ям загиблих воїнів на суму 207,5тис. грн., ветера­нам органів внутрішніх справ — на суму 1,5 тис. грн., постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС — на суму 2,6 тис. грн., педагогічним і ме­дичним працівникам — на суму 87,0 тис. грн.

За призначенням суб­сидій протягом 2010 року звернулося 610 сімей. Вип­лачено субсидій готівкою на тверде паливо та скрапле­ний газ 437 сім'ям на суму 173 тис. грн., на житлово- комунальні послуги — 339 сім'ям на суму 17,3тис. грн. Матеріальну допомогу про­тягом 2010 року надано 33 малозабезпеченим грома­дянам на суму 15 тис. грн.

Робота управління Пен­сійного фонду України в районі спрямована на вирі­шення завдань щодо напов­нення бюджету з метою своєчасної виплати грома­дянам пенсій та грошової допомоги. Так, за січень- грудень 2010 року до бюд­жету управління Пенсійного фонду України в районі на­дійшло власних коштів у сумі 11 млн. 779,1 тис. грн. Завдання щодо надходжен­ня власних коштів за 2010 рік виконано на 103%, у по­рівнянні з минулим роком вони зросли на 2 млн. 564,2 тис. грн. Збільшення над­ходжень власних коштів є результатом зростання фонду оплати праці та відсутності заборгованості до бюджету управління Пен­сійного фонду України в районі.

Потреба в коштах на вип­лату пенсій та допомог у по­рівнянні з аналогічним пері­одом минулого року зросла на 16,9% і за звітний період становить 42 млн. 139,1 тис. грн.

Протягом січня-грудня 2010 року 219 осіб, що пра­цюють за спрощеною систе­мою оподаткування, здійснили доплату до мінімального страхового внеску відповідно до Закону України «Про внесення змін до законів України «Про дер­жавний бюджет України на 2010 рік» та «Про загально­обов'язкове державне пен­сійне страхування», який на­брав чинності з 17 липня 2010 року. На рахунок уп­равління Пенсійного фон­ду України в районі на­дійшло 222,4тис. грн. На добровільних засадах залу­чено до сплати страхових внесків 3 осіб, у результаті чого додатково отримано коштів у сумі 7,6 тис. грн.

Постійно проводиться робота з керівниками та го­ловними бухгалтерами підприємств-платників щодо своєчасності сплати внесків, пільгових пенсій, погашення недоїмки. Внас­лідок проведеної спільної роботи з районною держав­ною адміністрацією, прокуратурою району та відділом державної виконавчої служби районного управління юс тиції заборгованість до бюджету управління Пен­сійного фонду України в районі погашена повністю і отримано додаткові кошти в сумі 102,3 тис. грн.

За порушення вимог чинного пенсійного законо­давства протягом 2010 року до адміністративної відповідальності за несвоє часну сплату страхових внесків притягнуто 6 поса дових осіб, накладено штрафів на суму 3,8 тис. грн. Крім того, прийнято 52 рішення про застосування фінансових санкцій на за­гальну суму 28,1 тис. грн., які сплачені стовідсотково.

На обліку у відділі пен­сійного забезпечення уп­равління Пенсійного фонду України в районі знаходить ся 4067 діючих пенсійних справ. Кількість одержувачів пенсій становить 3648 осіб, із них через установи банків отримують пенсії 948 гро­мадян, що становить 25,9%. На сьогоднішній день пенсії та допомоги виплачуються своєчасно; їх виплату за 2010 рік профінансовано в повному обсязі у сумі 42 млн. 110,5 тис. грн.

Середній розмір пенсії на 1 січня 2011 рокустано вить 961,05 грн., що в по рівнянні з аналогічним пе ріодом минулого року більше на 157,81 грн: При­значення та перерахунки пенсій здійснюються своє­часно згідно вимог чинного законодавства по мірі над ходжень заяв від громадян. Протягом звітного періоду направлено на розгляд ро­бочої групи для поперед­нього розгляду документів на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Ук раїною при районній дер­жавній адміністрації 15 кло­потань, в усіх випадках пен­сію було призначено.

Спільно із зацікавлени­ми районними службами будемо продовжувати організацію проведення на території району рейдів- обстежень суб'єктів госпо­дарської діяльності — юри­дичних і фізичних осіб з ме­тою виявлення осіб, які фактично виконують робо­ту в їх інтересах та підпада­ють під поняття «праців­ник», збирання доказів щодо використання най­маної праці без укладання трудового договору на­лежним чином. Необхідно також сприяти створенню нових робочих місць відповідно до встановле­них завдань, виявленню порушень у сфері праці, вносити пропозиції адмі­ністраціям установ, організацій, підприємств* різних форм власності та приватним підприємцям щодо їх усунення.

Керівники господарств, підприємств різних форм власності при нарахуванні заробітної плати повинні неухильно дотримуватися вимог чинного законодав­ства, а саме ст. 95 Кодексу законів про працю України, якою встановлено, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України, і не може бути меншою мінімального розміру.

Автор: І. МАЛИШЕВА, заступник голови район­ної державної адміністрації


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.077
Перейти на повну версію сайту