ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ТРИВАЄ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
08.02.2011 / Газета: Червоний промінь / № 5 / Тираж: 1300

31 січня в Управлінні Пенсійного фонду України в Нижньосірогозькому районі з метою обгово­рення пенсійної реформи проведено засідання «круглого столу», на якому обговорювались пи­тання, які хвилюють громадян, зокрема, такі.

Суспільство найбільше хвилює підвищення пенсійного віку, яким чином воно буде здійснене?

Урядом прийнято рішення про поступове збільшення пенсійного віку для жінок на 6 місяців щороку протягом 10 років до 2020 року — це абсолютно назрілий захід, враховуючи ситуацію, що склалась в Україні. При цьому запроваджується компенсатор для жінок, яким буде збільшено пенсійний вік. За кожний рік зростання пенсійного віку розмір пенсії збільшуватиметься на 2,5%. Тобто за 10 років збільшення пенсійного віку жінка отримує пенсію на 25% більше. В разі набуття чинності Законом після прийняття його Верховною Радою пенсійний вік для всіх жінок одразу збільшиться на 6 місяців.

Такі нововведення поки що не стосуються чоловіків, крім тих, хто виходитиме на пен­сію за спеціальними закона­ми. Проте планується з 2013 року встановити пенсійний вік для чоловіків-держслуж-бовців на рівні 62 років.

Законопроектом перед­бачено обчислення розмі­ру пенсії відповідно до да­них, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Чи означає це, що стаж і за­робітна плата до 1 липня 2000 року тепер враховуватись не будуть?

Проблема обчислення пенсій за даними до 1 липня 2000 року стосується питання збереження документів. Майже кожен українець з власного досвіду знає, що підгриємства можуть ліквідову­ватися, перейменовуватися, реорганізовуватися тощо. Тому іноді складно знайти документи про заробітну плату людини в архіві якогось підприємства за п'ятиріччя (60 місяців) до 1 липня 2000 року.

Пенсоніфікований облік був запроваджений в Пенсійному фонді України ще з 1998 року і, почи­наючи з цього часу, в базі даних системи персоніфікованого обліку зберігаються всі дані про сплату внесків до Пенсійного фонду. Тому для спрощення механізму оформлення документів для призначення пенсій планується використовувати дані про заробітну плату з системи персоніфі­кованого обліку, починаючи з 1 липня 2000 року.

Законом передбачено, якщо особа не має стажу після 1 липня 2000 року, то для призначення пенсії враховуватиметься заробіток за будь-які 60 місяців до цієї дати.

Автор: Наталія КУРИЛЕНКО, заступник начальника управління — начальник відділу пенсійного забезпечення


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту