Наша зустріч з Каховським міжрайонним прокурором радником юстиції Ігорем НАСОНОВИМ відбулася одразу ж після координаційної наради з керівництвом міста і району, правоохоронних та контролюючих органів. На нараді детально проаналізовано криміногенну обстановку на Каховщині і обговорено заходи по її стабілізації, підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю. Тож ми попросили Ігоря Євгеновича ознайомити наших читачів зі станом злочинності:
Аналіз, в основу якого покладено статистичну звітність Каховського райвідділу УМВС в Херсонській області за минулий рік, свідчить: на території міста і району зареєстровано 833 злочини (попереднього року — 611), з них 275 — тяжкі та особливо тяжкі, 428 — середньої тяжкості.
З їх загальної кількості 58,8% складають злочини проти власності, 13,9% — у сфері наркотичних засобів та інші злочини проти здоров'я населення, 3% — у сфері службової діяльності, 4,3% — проти життя та здоров'я особи, 3,1% — проти безпеки руху та експлуатації транспорту, стільки ж — злочини проти громадського порядку та моральності.
Викрито 439 осіб, винних у вчиненні злочинів, більшість з них — це громадяни працездатного віку, які ніде не навчалися і не працювали та молоді люди віком до ЗО років, 108 злочинів скоєно у стані алкогольного сп'яніння, 174 особами, які раніше вчиняли злочини. Від злочинів постраждали 326 громадян, з них 20 — загинули.
Розслідувано 630 злочинних посягань, також розкрито 56 злочинів, скоєних у попередні роки, встановлено місцезнаходження 41 злочинця, що перебував у розшуку.
Чого досягнуто у цій безперервній боротьбі зі злочинністю? Які тенденції радують, які — засмучують?
Вжиті упродовж 2010 року організаційні та практичні заходи, спрямовані на виконання завдань, визначених Главою держави, дозволили утримати криміногенну ситуацію під контролем і сприяли закріпленню та розвитку деяких позитивних тенденцій, поліпшенню результатів роботи на пріоритетних напрямках оперативно-службової діяльності. Так, минулого року 'менше зареєстровано злочинних посягань на життя та здоров'я громадян, насамперед — убивств (з 4 до 3), (умисних тяжких тілесних ушкоджень (з 7 до 5), поменшало розбійних нападів (з 9 до 3), шахрайств (з 49 до 26) і хуліганств (з 27 до 24). Водночас вжиті заходи ще не повною мірою відповідають тій криміногенній ситуації, яка склалася на сьогодні. Зросла кількість тяжких та особливо тяжких злочинів. Більше зареєстровано зґвалтувань, крадіжок (у тому числі — з квартир), фактів незаконного заволо- діння транспортними засобами. Побільшало злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння та особами, раніше судимими.
Ефективніше велася боротьба зі злочинами проти власності, у сфері господарської та службової діяльності. Протягом 2010 року виявлено 67 таких злочинів (попереднього року — 31), з них 32 кваліфіковані як тяжкі та особливо тяжкі. В їх числі — 4 факти шахрайства з фінансовими ресурсами, 3 — перевищення влади або службових повноважень, 9 — службового підроблення. Зокрема, 23 злочини виявлено сектором державної служби боротьбі з економічними злочинами, по 22 з них закінчено провадженням кримінальні справи.
При проведенні оперативно- розшукових заходів виявлено 116 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, за вчинення яких 112 особам кримінальними справами пред'явлено звинувачення. Кримінальних справ розслідувано на 12,8% більше, ніж у попередньому році. Також викрито злочин, пов'язаний з посівом і вирощуванням конопель, задокументовано 2 злочини за фактами схиляння до вживання наркотичних засобів, в тому числі й неповнолітніх. Виявлено й З злочини, пов'язані з організацією утримання місць для незаконного вживання, виробництва наркотичних засобів.
Чи вдається запобігти втягненню в злочинну діяльність дітей?
Протягом року було викрито 40 неповнолітніх, котрі скоїли злочин. Однак кількість злочинів, вчинених за участю неповнолітніх, дещо зменшилася (з 64 до 59), особливо шахрайств і хуліганств. У той же час зросла кількість крадіжок (з 32 до 40), скоєно 2«розбійні напади. Виявлено й 4 випадки втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність дорослими.
На обліку у відділенні кримінальної міліції у справах неповнолітніх перебувають ЗО дітей віком від 14 до 18 років, з них 29 — звільнені від покарання з випробним терміном.
У ході профілактичної роботи по соціальному захисту дітей виявлено і поставлено на облік 5 не- благополучних сімей і 5 батьків, що негативно впливають на виховання дітей та чинять насильство в сім'ї.
З метою попередження пияцтва у підлітковому середовищі проводяться відпрацювання, в ході яких виявлено 14 фактів реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв. На дорослих, які довели дітей до стану сп'яніння, складено 5 адміністративних протоколів.
За злісне невиконання батьківських обов'язків порушено 5 кримінальних справ, ще 158 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Але ж самими лише каральними методами злочинність не здолати...
Саме тому робиться особливий наголос на профілактиці злочинності, усуненні причин, що її породжують. Протягом року значно скорочено заборгованість по виплаті заробітної плати (з 6,2 мпн. гривень до 404 тисяч), перед Пенсійним фондом України (з 1,1 млн. гривень до 13 тисяч), — і це вселяє оптимізм. Але потрібно розвивати інфраструктуру міста і сіл, дбати про їх освітлення, створювати уЛіови для культурного дозвілля та відпочинку. Економічно сильні Каховка і Каховський район мають всі можливості для розвитку спорту, зокрема його водних видів. Взагалі треба більше відкривати спортивних і культурних закладів, а не питейних, які стають осередками злочинності і причиною горя багатьох людей. Згадаймо хоча б «Діоніс» у Малокаховці, який має пряме відношення до жахливої дорожньо-транспортної пригоди, коли загинуло 5 молодих людей. Тож органам місцевого самоврядування варто переглянути режим їхньої роботи.
Який же головний підсумок наради?
Необхідність тісної взаємодії місцевої влади, Каховського райвідділу внутрішніх справ, інших правоохоронних та контролюючих органів, поєднання і координації зусиль, спрямованих на активізацію боротьби зі злочинністю, подолання умов і причин, що її породжують, посилення профілактичної роботи з населенням.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |