ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
На грані
08.02.2011 / Газета: Каховська зоря / № 11-12 / Тираж: 8000

Тільки-но розпочалися аварійно-відновлювальні роботи на гасильному колодязі по вулиці Першотравневій, як за 50 ме­трів від нього вдарив фонтанами напірний колектор від КНС-1. Каналізаційні стоки миттю було перенаправлено в паралельну нитку трубопроводу, який тепер працює з подвійною напругою. Тим самим справдилися перед­бачення, що аварія, яка сталася напередодні Нового року, — не остання. Новий порив ще раз на­очно продемонстрував, як руй­нуються під впливом агресив­ного середовища бетонні труби. Це ще одне свідчення того, що вся каналізаційна мережа міста потребує порятунку, бо перебу­ває на грані катастрофи.

Цього ж дня до редакції нашої газети завітав заступник дирек­тора ТОВ «Центр технологій ВІК» Олександр ВОРОБКАЛО і відбу­лася бесіда на тему, яка цікавить всіх жителів міста.

Олександре Вікторовичу, будь ласка, кілька слів про під­приємство...

Займаємося будівництвом і реконструкцією магістральних трубопроводів, виробництвом та поставками необхідних комплек­туючих для всієї України. Засто­совуємо сучасні види будівництва (зокрема, безтраншейного, що дозволяє не руйнувати поверхню і розташовані на ній об'єкти), сучасні полімерні матеріали, які відзнача­ються стійкістю, надійністю і трива­лим терміном експлуатації, сучасне устаткування для зварювання по­ліетиленових труб різного діаметру (до 1200 мм) і виконання робіт з бу­дівництва й реконструкції водопро­відних і каналізаційних мереж.

Тобто, саме те, що потріб­но для вирішення найгострішої і найактуальнішої проблеми кана­лізаційного господарства Кахов­ки. Які роботи передбачається виконати?

Обстеження аварійного коло­дязя показали, що він зруйнований в процесі багаторічної експлуатації. Тому потрібно будувати новий коло­дязь. Роботи почали з поглиблення котловану, виконувати їх довелося вручну, зважаючи на велику — понад 6 метрів — глибину залягання самотічного колектора. До того ж, він постійно підтоплюється стічними водами, і це дуже стримує хід робіт.

Крім того, з'ясувалося що 800-міліметрова труба самотічно- го колектора майже повністю за­мурована шматками бетону, грун­том, мулом. Цю пробку доведеться чистити механічним методом (для цього маємо відповідне устатку­вання), щоб не пошкодити стінки труб. Після механічної очистки, планували здійснити гідравлічну, але є підозра, що колектор част­ково обвалився. Якщо після чистки підтвердиться це припущення, до­ведеться шукати інший спосіб ви­рішення проблеми.

Новий порив доводить, що рі­шення має бути комплексним і кардинальним, інакше вся робота буде зведена нанівець черговою аварією. Останній порив — тому під­твердження.

Ваші пропозиції?

Найпростіший, швидкий і на­дійний спосіб — це заміна трубопро­водів. Ідеальний варіант — заміна бетонних труб на поліетиленові ме­тодом санації (протягування труба в трубу). Тому пропонуємо місту, по мірі надходження коштів (вони потрібні передусім для придбання матеріалів) повернути до робочо­го стану проблемні ділянки, а далі, протягом кількох років, виконати реставрацію всієї каналізаційної мережі міста.

Тобто хочемо показати свою роботу, переваги нових технологій і взяти Каховку під своє крило. Зви­чайно, у здійснення цих робіт треба вкласти значні кошти. Але рано чи пізно їх доведеться виконувати. А скупий, як відомо, платить двічі.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту