Тільки-но розпочалися аварійно-відновлювальні роботи на гасильному колодязі по вулиці Першотравневій, як за 50 метрів від нього вдарив фонтанами напірний колектор від КНС-1. Каналізаційні стоки миттю було перенаправлено в паралельну нитку трубопроводу, який тепер працює з подвійною напругою. Тим самим справдилися передбачення, що аварія, яка сталася напередодні Нового року, — не остання. Новий порив ще раз наочно продемонстрував, як руйнуються під впливом агресивного середовища бетонні труби. Це ще одне свідчення того, що вся каналізаційна мережа міста потребує порятунку, бо перебуває на грані катастрофи.
Цього ж дня до редакції нашої газети завітав заступник директора ТОВ «Центр технологій ВІК» Олександр ВОРОБКАЛО і відбулася бесіда на тему, яка цікавить всіх жителів міста.
Олександре Вікторовичу, будь ласка, кілька слів про підприємство...
Займаємося будівництвом і реконструкцією магістральних трубопроводів, виробництвом та поставками необхідних комплектуючих для всієї України. Застосовуємо сучасні види будівництва (зокрема, безтраншейного, що дозволяє не руйнувати поверхню і розташовані на ній об'єкти), сучасні полімерні матеріали, які відзначаються стійкістю, надійністю і тривалим терміном експлуатації, сучасне устаткування для зварювання поліетиленових труб різного діаметру (до 1200 мм) і виконання робіт з будівництва й реконструкції водопровідних і каналізаційних мереж.
Тобто, саме те, що потрібно для вирішення найгострішої і найактуальнішої проблеми каналізаційного господарства Каховки. Які роботи передбачається виконати?
Обстеження аварійного колодязя показали, що він зруйнований в процесі багаторічної експлуатації. Тому потрібно будувати новий колодязь. Роботи почали з поглиблення котловану, виконувати їх довелося вручну, зважаючи на велику — понад 6 метрів — глибину залягання самотічного колектора. До того ж, він постійно підтоплюється стічними водами, і це дуже стримує хід робіт.
Крім того, з'ясувалося що 800-міліметрова труба самотічно- го колектора майже повністю замурована шматками бетону, грунтом, мулом. Цю пробку доведеться чистити механічним методом (для цього маємо відповідне устаткування), щоб не пошкодити стінки труб. Після механічної очистки, планували здійснити гідравлічну, але є підозра, що колектор частково обвалився. Якщо після чистки підтвердиться це припущення, доведеться шукати інший спосіб вирішення проблеми.
Новий порив доводить, що рішення має бути комплексним і кардинальним, інакше вся робота буде зведена нанівець черговою аварією. Останній порив — тому підтвердження.
Ваші пропозиції?
Найпростіший, швидкий і надійний спосіб — це заміна трубопроводів. Ідеальний варіант — заміна бетонних труб на поліетиленові методом санації (протягування труба в трубу). Тому пропонуємо місту, по мірі надходження коштів (вони потрібні передусім для придбання матеріалів) повернути до робочого стану проблемні ділянки, а далі, протягом кількох років, виконати реставрацію всієї каналізаційної мережі міста.
Тобто хочемо показати свою роботу, переваги нових технологій і взяти Каховку під своє крило. Звичайно, у здійснення цих робіт треба вкласти значні кошти. Але рано чи пізно їх доведеться виконувати. А скупий, як відомо, платить двічі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |