ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Кодекс чи Конституція?
10.02.2011 / Газета: Новий день / № 7 / Тираж: 36600

Тільки-но новотройчани відсвяткували Різдво, як місцева влада приготувала їм не­приємний сюрприз: з 10 січня призупинив свою роботу .один з двох райцентрівських дитсадків «Дзвіночок». Через місяць «еста­фета» перейшла до дитсадка «Дюймовочка», а перший Дошкільний навчальний заклад за­працював знову. Режим роботи місяць через місяць, за словами новотроїцького селищно­го голови Василя Мельника, триватиме перші півроку точно. Пов'язано це з катастрофіч­ним дефіцитом бюджету. На 2011 рік у се­лищній скарбниці не вистачає 1 млн. 47 тис. гривень, з них на утримання садочків — 360 тисяч. Де брати гроші на обігрів при­міщень, харчування, зарплату вихователям тощо? Ось і доводиться економити. На запи­тання, чим викликане таке недофінансуван- ня, Василь Іванович відповідає: «Прийняттям Податкового кодексу». Адже за ним до се­лищного бюджету вже не надходитиме ціла низка податків: транспортний та ринковий збори, адмінстягнення та штрафи.

Зрозуміло, що така ситуація дуже не подо­бається батькам, які змушені не ходити на ро­боту, а сидіти з дітьми вдома. Погрожуючи мітингом, вони вже побували у кабінеті голо­ви райдержадміністрації Петра Збаровського. Той пообіцяв посприяти у вирішенні пробле­ми. Вірніше, проблем, оскільки подібна ситу­ація склалася і в інших великих населених пунктах району — Сиваському та Чкаловому. У Сиваському обидва дитсадки ось-ось мають перейти на неповний робочий день (з 8.00 до 14.00), на території Чкаловської сільради рішенням сесії три дитсадки призупинили свою роботу до весни. Така доля чекала і на Чкаловський дитсадок «Берізка», однак вихо­вателі і батьки, посилаючись на незаконність рішення, відмовились його виконувати.

Наскільки ж подібні дії місцевої влади відповідають закону? З таким запитанням кореспондент «НД» звернувся до прокурора Новотроїцького району Михайла Брикова. «Не відповідають зовсім», — сказав Михайло Вікторович. Прокурор нагадав, що найвищу юридичну силу у нашій державі, як і раніше, має Конституція. У 53-й статті Основного за­кону вказано, що кожен громадянин має пра­во на освіту, а держава забезпечує дос­тупність, безоплатність і розвиток дошкільної, повної загальної середньої і позашкільної ос­віти. Оскільки на місцевому рівні державу представляють сільські і селищні голови, саме вони повинні піклуватися про нормальну діяльність навчальних закладів. Безфошів'я ж не може бути підставою для невиконання обо­в'язків, покладених на них законодавством. Наразі прокуратура перевіряє наведені вище факти. «За результатами перевірки буде про­ведено заходи щодо усунень даних порушень законодавства», — запевнив прокурор.

Автор: Андрій БЕЙНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту