Проблема подолання бідності — одна з пріоритетів нашої держави. Серед кроків щодо покращення матеріального становища громадян є надання найнужденнішим соціальної допомоги. На сьогодні існує близько 20 програм такої підтримки.
— Торік на Херсонщині державною підтримкою було охоплено 70 тисяч сімей, де виховуються діти. Передбачені законодавством виплати здійснювалися протягом року без затримки, — повідомила заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації, начальник управління соціального захисту Олена Князєва. — Загалом виплачено 491,7 млн. гривень, тобто понад 7 тисяч гривень на кожну сім'ю, яка отримувала той чи інший вид допомоги.
За словами Олени Володимирівни, у порівнянні з минулим роком збільшилися всі види соціальної допомоги сім'ям з дітьми: і ті, які розраховувалися як стала величина (наприклад, допомога при народженні дитини), і ті, що розраховувалися з урахуванням доходів або прожиткового мінімуму. В нашій області видатки збільшилися на 140 млн. грн.
Окрім того, зростає виплата державної допомоги малозабезпеченим сім'ям. У порівнянні з 2009 роком кількість таких сімей на Херсонщині зменшилася з 1700 сімей (2009 рік) до 1300 сімей (2010 рік). Проте сума виплат їм зросла. Якщо у 2009 році державна підтримка малозабезпеченим сім'ям становила 14,5 млн. грн., тов2010-му— 15,4млн. грн. У середньому, виплата на кожну таку родину склала 8,5 тис. грн.
В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям, у яких виховуються діти-інваліди (їх у нас налічується близько 3 тисяч) та інваліди з дитинства (3795 осіб). їм надано державну підтримку у розмірі 64,6 млн. грн.
Не оминула Олена Князева і такий актуальний вид державної підтримки, яксуб- сидії сім'ям на оплату житлово-комунальних послуг. Торік уряд зменшив розмір обов'язкового платежу з 20 до 15% доходу сім'ї, зокрема для сімей, які складаються лише з непрацездатних осіб, — з 15 до 10%. На Херсонщині такою можливістю вже скористалися 32,5 тис. сімей.
Олена Князева наголосила, що допомоги, що виплачуватимуться диференційовано — щокварталу збільшуючись через зростання прожиткового мінімуму. Мається на увазі соціальна допомога при народженні дитини, яка виплачувалася раніше раз на рік сталою сумою, а відтепер її розмір щоквартально збільшуватиметься для тих сімей, де діти народилися після настання першого числа кварталу. Наприклад, з 1 січня ці розміри складають 17 952 грн. при народженні першої дитини, 36 720 грн. — другої, 73 440 грн. — третьої та всіх наступних дітей. 31 квітня ці суми відповідно зростуть до 18 304 грн., 37 440 грн. і 74 880 грн. Збільшаться ці виплати і з 1 жовтня та 1 грудня.
— Нещодавно у нашій державі запроваджено інститут державних соціальних інспекторів — кожна сім'я має відчувати контроль за цільовим використанням наданих державою коштів, — зазначила Олена Князєва. — Зокрема, перед державними соціальними інспекторами поставлене завдання 100-відсотково перевіряти сім'ї, де з'явилися немовлята. До речі, на Херсонщині вже зафіксовано 9 випадків, коли виплата допомоги була припинена у зв'язку з її нецільовим використанням.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |