Каховський район за ростом злочинності посідас четверте місце в області
20 гривень за проїзд кожної вантажівки вимагають на дорогах області деякі співробітники ДАІ. 20 гривень «на лапу» дають дільничному інспектору міліції продавці самогону. Про такі випадки під час наради з сільськими головами, організованої Каховською районною радою у Тавричанці, розповів начальник Головного управління МВС України в Херсонській області Валерій Аітвін. Водночас, за словами каховського міжрайонного прокурора Ігоря Насонова, зараз Каховський район посідає четверте місце в області за ростом злочинності через збільшення кількості крадіжок.
До бару — і нна подвиги»
На сьогодні наш район обслуговують 8 дільничних інспекторів. Я б хотів, щоб такий дільничний був у кожному селі, але це, на жаль, нереально, — зауважив начальник Каховського РВ УМВС Віталій Немерець. — Велику допомогу в забезпеченні правопорядку надають громадські формування. Там, де вони працюють, живеться спокійніше й легше. Не без їхньої допомоги лише в січні у районі було виявлено 11 фактів продажу самогону. Також викриті пункти прийому металобрухту у Подовці, Червоному Перекопі та Калинівці.
313 громадських формувань на Каховщині реально працюють тільки 4, — додав начальник управління громадської безпеки УМВС України в Херсонській області Дмитро Сергієн- ко. — Громадськість нарікає, що рідко бачить свого дільничного інспектора, хоча фізично дуже важко об'їхати кожен населений пункт, закріплений за працівником. Вихід ми бачимо у поновленні роботи громадських формувань з охорони правопорядку. Думаю, кожен фермер чи сільрада може знайти необхідні для цього кошти.
За словами голови Малокахов- ської сільради Володимира Ільницького, у селі працює громадське формування «Гриф». Голова опорного пункту отримує зарплату, хоча й мізерну. Після відновлення освітлення на автотрасі повз села значно зменшилася кількість аварій і смертей. Однак голова Каховської райдерж- адміністрації Володимир Сторчак нагадав, що відомий місцевий бар «Діоніс» працює до глибокої ночі, порушуючи режим своєї роботи, а потім його клієнтів тягне «на подвиги». «Ми думали його закрити, але так хоча б знаємо, де вони п'ють. Якщо ждіідуть пити по кущах і в ліс — кого знайдеш?» — відповів сільський голова.
Успішно працює громадське формування і в Семенівці. «Його керівник має серйозний авторитет, — говорить сільський голова Юрій Квасов. — Завдяки цьому у нас є профілактика, миттєва реакція на скоєні правопорушення і тісна співпраця з правоохоронцями. Саме це дає можливість не допускати росту злочинності».
«Сторчак ринки не кришує!»
— Ми вже забули, що це таке, коли десь кабанчика вкрали, курей потягнули або корову вивели. А переживали й ми таке теж, — поділилася досвідом директор ДП «Дослідне господарство «Асканійське» Віра Найдьонова. — На охорону об'єктів ми витрачаємо понад півмільйона гривень, які йдуть на камери відеоспостереження, транспорт тощо. І я готова взяти на утримання підприємства людину, яка б займалася охороною правопорядку в селі, знайти їй житло. Адже ситуація страшна, особливо з наркотою й самогоноварінням. Але також необхідно створювати умови для роботи адмін- комісії, дати їй більші повноваження, адже, чого гріха таїти, бувають випадки, коли хтось може відкупитися від міліції, прокуратури або суду.
Ані цього, ані жодної «криші» не може бути! — наголосив Володимир Сторчак. За його словами, скоєнню злочинів дуже допомагають бабусі, які приймають крадені речі й обмінюють їх на самогон. Додають проблем нелегальні пункти прийому металобрухту і стихійні ринки — особливо вздовж автотрас. «Нещодавно міліція розігнала такий ринок біля Цукурів, прийшов до мене начальник РВ УМВС Немерець і мнеться: «Мені сказали, що цей ринок — СІторчака». Але немає у мене жодних ринків! Брати трактор і розганяти усіх! Бо ми знаємо, хто приїжджає звідтіля (показує в бік Цюрупинського району. — Прим, авт.), влаштовує у нас лежбища, ставить ліжка й намети, пальці віялом: «Мені сільський голова дозволив». Такого більше не буде!» — підкреслив голова Каховської РДА.
За словами Валерія Літвіна, Каховський РВ УМВС має один із най- стабільніших колективів, який, втім, потрібно трохи підбадьорити.
Я не розумію тих дільничних, які не мають мобільного сільського голови і не спілкуються з ним. Не розумію тих, хто приховує злочини, хто бере у продавців самогону 20 грн. у кишеню. Якщо підтвердиться, що хтось з даіш- ників вимагає 20 грн. з камазистів за те, що вони проїжджають «їхньою» трасою, він обов'язково буде публічно засуджений, і ми проситимемо прокуратуру, щоб цей хабарник відсидів своє у в'язниці. Чинити так із людьми, котрі годують вас і всю країну, не можна! Якщо ж у сільських голів немає кон» тактівтз дільничними — дзвоніть одразу мені. І не дай Боже, щоб він хоча б одну заяву від старенької бабці про крадіжку курки приховав або ще щось — будемо працювати, — додав головний міліціонер Херсонщини.
Валерій Літвін визнав, що зараз міліція не встигає працювати, і ситуація тільки погіршиться після запланованого 30-відсоткового скорочення штатів — менше стане співробітників карного розшуку, дільничних, слідчих. Тож головну надію тут покладають на ініціативу самих сільських громад. Валерій Литвин пообіцяв надати усіляку допомогу, забезпечити навчання для майбутніх членів громадських формувань і їх голів. Про допомогу наголосила і заступник начальника Каховського райцентру зайнятості Ірина Сидоренко — зокрема, перший рік зарплата інспектора з охорони порядку при сільраді може виплачуватися через РЦЗ. Саме тому нараду у Тавричанці запрошені сільські голови назвали дуже корисною і важливою. Але самі селяни користь від неї відчують, якщо вона втілиться у реальні справи.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |