Знайти роботу у Херсоні, на перший погляд, неважко. У рекламно-інформаційних газетах вакансій немає хіба що для космонавтів. Єдине але: ще 10 років тому оголошення давали безпосередні роботодавці, а сьогодні чи не кожна пропозиція закінчується адресою кадрового агентства. Розвелося їх в обласному центрі чимало. От тільки чи всі дійсно переймаються вашим безробіттям?
Зі сльозами на очах і сповнена відчаю днями до нашої редакції прийшла літня херсонка Марія Петрівна (ім'я змінено з етичних міркувань). У пошуках роботи її 23-річний онук звернувся до кадрового агентства. Хотів би працювати вантажником.
— У газетах подібних оголошень купа. Ми обрали таке, у якому пропонували хай і важкі умови, та з дуже Хорошою оплатою. Те, що оголошення розміщувало кадрове агентство, нам не здалося дивним. Сподівалися, вже найближчим часом онук буде з роботою. Та де там, — бідкається жінка.
Як правило, з особою, яка прийшла до кадрового агентства, предметно тут говоритимуть тільки після укладання договору, що має обмежений строк дії. Згідно з цим документом, вам надається інформація)!) про роботу, а не сама робота. Тим не менш, людям і в голову не приходить, що час сплине, а підходяще вакантне місце так і не знайдеться. Адже по допомогу звернулися до професіоналів. За інформацію, звісно, треба платити (одноразово): від кількохдесят до кількохсот гривень, залежно від «апетиту» агентства. При цьому оплата поверненню не підлягає. У випадку відмови від послуг агентства до закінчення терміну дії договору кошти також не повертаються.
— З нас взяли 150 гривень, обнадіяли і сказали, щоб про можливі вакансії довідувалися за номером, вказаним у договорі. Додзвонитися на нього завжди вкрай важко. А коли нам таки повідомили кілька номерів, за якими буцімто можна знайти роботу, частіше за все ми чули, що абонент поза зоною досяжності, не обслуговується або що вантажника знайшли ще місяць тому. Лише у двох випадках відповіли, що потрібні люди. От тільки в першому — не молодше 25 років, а в другому — робочий день починався о 6-й ранку. Чесно кажучи, засумнівалася у правдивості останньої інформації. Бо ж у нас по місту о 6-й тільки починає ходити громадський транспорт, — розповідає Марія Петрівна.
На ці безпросвітні телефонні «загравання» онук Марії Петрівни вирішив поскаржитися в агентство. Адже невдовзі укладений ним договір вичерпає свій час. Його приходу тут не зрадів ніхто. Організація відгороджується від зайвих турбувань клієнтами ще на юридичному рівні (у тому ж таки договорі прописано, що за інформацією треба звертатися виключно телефоном). З боку це, чесно кажучи, виглядає так: гроші да^ай і щоб більше ми тебе не бачили.
Розуміючи, що дорогоцінний час у пошуку роботи згаяно не з власної вини, хлопець попросив повернути йому гроші. Мабуть, подумки насміхаючись, агенти погодилися. Та в домовлений день очікували не гроші, а... охоронець агентства з недвозначним запитанням: «Так що тобі треба?».
До агентства вирішила піти бабуся хлопця. Жінці дуже хотілося, аби хоча б ця прикра ситуація мала щасливий фінал. Адже за свій юний вік її онук вже встиг настраждатися. Ще в дитинстві померла його мати, а батько відмовився. До 18 років хлопчина-сирота був інвалідом з дитинства по зору. А ця робота, хай і проста, фізична, принесла б йому розраду та можливість підтримати дідуся з бабусею, котрі на мізерну пенсію самі ставили його на ноги.
— Нічим хорошим не закінчилася моя спроба, — зауважує Марія Петрівна. — А коли пожалілася представникам агентства на такі «послуги», у відповідь почула: «Вам що, шкода 150 гривень?». Та я ладна була б і 200, і 300 дати, аби тут справді допомогли! Але ж зовсім не для чиєїсь легкої наживи.
Цей гіркий випадок, звісно, не означає, що така ситуація спіткає людину у кожному агентстві. Втім, суттєві нарікання від херсонців на якість послуг подібних організацій мають місце. Герої ж нашої публікації, разом з втраченим часом та грошима, втратили довіру й опинилися у глухому куті. Адже більшість привабливих оголошень у рекламно-інформаційних газетах розміщують саме кадрові агенції.
Ми, від редакції, нагадали, що роботу можна шукати і в обласному центрі зайнятості, у відділах кадрів великих підприємств та організацій або ж через, своїх знайомих. Кілька десятиліть тому інших способів працевлаштування і не було. А ще, варто пам'ятати: краще синиця в руках, ніж журавель у небі. За обіцянками великих грошей в оголошеннях невідомих осіб, особливо якщо це стосується роботи за кордоном, інколи стоїть велика оборудка, у якій розмінною монетою є не лише час і гроші, а й свобода та життя.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |