1-2 лютого на Херсонщині з робочою поїздкою перебувала делегація представників бізнесу з Об'єднаних Арабських Еміратів, які оцінили потенціал нашої області та пообіцяли чималі інвестиції у її розвиток, принаймні так освітила перебування гостей прес-служба ОДА.
Мета візиту — пошук шляхів розвитку співпраці у сільськогосподарській сфері. Бізнесмени з ОАЕ хочуть:
закуповувати в Україні до 500 тисяч тонн зернових
експортувати зерно через порт Херсона
орендувати аграрні об'єкти
орендувати земельні ділянки.
Під час перебування в Херсоні бізнесмени зустрілись з головою ОДА Миколою Костяком.
Журналістів на зустріч запросили до ОДА на 11.30, але гості з ОАЕ разом з губернатором з'явилися тільки о 12.20. Навіть не перепросивши за запізнення, Микола Костяк розпочав бесіду з бізнесменами, як ні в чому не бувало.
Микола Михайлович закликав гостей вкладати побільше інвестицій у нашу область, і по можливості розширювати свої економічні інтереси, т.т, не обмежуватися лише сільгосппродукцією, а й розробляти проекти щодо переробки нафти,., та газифікації на Херсонщині(І).
(Мабуть Голові ОДА не доповіли, або він не зрозумів, що перед ним люди, які займаються виключно питаннями сільського господарства і саме у цьому напрямку ведуть свій бізнес).
Тому він і отримав на свій спітч, досить стриману відповідь, Підприємці з ОАЕ розповіли губернатору, що їхні компанії не займаються подібною діяльністю, але вони ознайомлять.,, представників бізнесу з подібними перспективами.
Наприкінці розмови гості попросили надати їм зразки зернових культур, що будуть йти на експорт до країн ОАЕ. Микола Костяк сказав, що зразки їм віддадуть одразу ж після зустрічі.
Принагідно повідомимо, що представники компаній, що прибули на Херсонщину у складі делегації, здебільшого імпортуванні ернових культур до країн Близького Сходу та забезпечують ними близько 60% ринку.
Гості з Еміратів побували і у Херсонському морському торговому порту, де познайомилися з його можливостями.
Саме там свою продукцію арабським бізнесменам презентували провідні сільськогосподарські підприємства області, що досить вдало експортують її за кордон і зараз.
Зустріч з іноземною делегацією — справа звичайно відповідальна, для губернатора... Але відповідь на головне питання: що конкретно після цієї зустрічі отримає наша область — так і не пролунала.
Які плани будуть втілені у реальне життя?
Які проекти запрацюють?
І взагалі чи запрацюють вони так, аби підняти Херсонщину на загальнонаціональному та міжнародному рівнях?
Чи насправді прийдуть гроші, що будуть вкладатися у економіку області, у конкретні підприємства аграрного ринку нашої області, а не у «конкретний карман» «конкретного чиновника»?
Так і залишилося незрозумілим — а навіщо приїздили гості?
Якщо їх цікавить зернова продукція, що виробляється саме в нашій області, і вони збираються купувати зерно саме у нашого виробника, за «живі гроші» на місці, то це без сумніву плюс.
Якщо ж «покупка зерна» загальний вислів.,, і купувати його збираються не у конкретного виробника, який працює безпосередньо на землі, на Херсонщині, а у зерно- трейдера (який, як відомо, скуповує зерно у виробника за копійки, а потім перепродає його за тисячі доларів), то тоді виникає питання: при чому тут голова облдержадміністрації? Він що підробляє посередником між продавцем та покупцем за відсотки? Чи просто надуває щоки?
Зверніть увагу — представники арабських компаній говорили про закупівлю зерна «в Україні».,. Жодного разу не було сказано, що вони збираються купувати зерно конкретно в Херсонській області, у конкретного виробника, який працює на землі...
Або громаді (представникам ЗМІ) не повідомили про якісь деталі комерційних проектів, або навмисно приховали факти, відомі сторонам, і які вказують на те, що область буде тільки пунктом «перевалки».
ЯК завжди відсутність інформації породжує чутки, плітки та домисли. Не маючи конкретики, ми можемо робити які завгодно припущення, у т.ч. й про різні можливі махінації з боку кого завгодно з керівників...
Те ж саме стосується і «Морського порту». Те, що порт є «перевалочним пунктом» з відправлення експортних товарів та вантажів — апріорі відомо.,. Що з того, що через порт пройде «зайвих» 200 — 500 тисяч тонн вантажів? Що від цього нам, мешканцям області?
Що, зменшиться вартість хліба «а полицях у магазинах? Що, збільшиться потік грошей до міського бюджету?.. Ну, хіба що, на кілька тисяч збільшиться податок, який сплачує порт.,. Та хіба це насправді «інвестиційний проект»?
А хто буде сплачувати за розбиті міські шляхи, коли вантажівки з зерном поїдуть у порт? Хто плати- тиме за те, що мешканці припортових районів знову не матимуть можливості спокійно спати вночі? Хто відповість за екологічне забруднення ^міста, адже транспорт рухатиметься «практично через все місто, аби доїхати до порту?..
І все ж, навіщо була зустріч із Головою ОДА?
Чи не простіше гостям з еміратів було просто ознайомитися з можливостями порту... та й поїхати дддо- му? Адже все, що відбулося під час цієї зустрічі вказує скоріш на те, що гостей цікавила не наша область, а можливості нашого порту...
Але до чого тут «розумні промови» з боку голови ОДА? Створити ілюзію того, що «Ми пахали»? Чи все ж, щось інше?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |