ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Микола Шинкарюк: “Пообіцяв — треба виконувати”
14.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 6 / Тираж: 2200

Розмова з нововолодимирівським сіль­ським головою ви­далася напрочуд цікавою. Вона не обмежила­ся тільки питаннями, які сто­суються роботи керівника те­риторіальної громади. Від­радно, що Микола Миколайо­вич вперше розповів про свою родину, друзів, висловив свої погляди на сучасне життя.

Отжє, знайомтеся. Ми­кола Шинкарюк — втретє обраний сільським головою. Йому цього місяця виповнюється 50 років. За фахом — вчений-агроном. Закінчив аспіранту­ру за спеціальністю «агрохімія». Він — магістр державного управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Працював головним агрономом, головою КСП «Світанок», менеджером з маркетингу Південного Регіону компанії «Райз», а з квітня 2002року — го­ловою Нововолодимирів­ської сільради. Одруже­ний, виховує двох синів.

Миколо Миколайовичу, Ви вже маєте певний досвід сіль­ського голови. До Вашої тери­торіальної громади входять три села. Чи встигаєте охопити та­кий величезний орбсяг роботи?

Сільським головою обраний у 2010-му році втретє. Дійсно, до складу Нововолодимирівської сільради входять три населених пункти: Нововолодимирівка, Зе- ленотропинське, Сліпушинське, розташовані одне від одного на відстані близько семи кілометрів. Проблемою залишається те, що люди, зокрема пенсіонери, із Зе- ленотропинського та Сліпушинсь- кого не одержують якісні соціальні послуги. Бо проживають на вели­кій відстані від центральної сади­би, де розміщені основні об'єкти соціальної сфери. Це — школа, амбулаторія, дошкільний навчаль­ний заклад, пошта, будинок куль­тури, аптека. Але є й інші пробле­ми. Такі сільські ради, як наша, котрі об'єднують два-три села зна­ходяться у дуже скрутному фінан­совому становищі. Чому? На мою думку, не правильно розподіляю­ться міжбюджетні трансферти, до­тації. Розподіл враховує тільки за­гальну кількість населення, а не кількість населених пунктів та кількість об'єктів соціальної сфе­ри. Скажімо, на території нашої

сільради є три населених пункти і одинадцять об'єктів соціальної сфери: адмінбудівля сільради, Нововолодимирівський будинок культури, Нововолодимирівський ДНЗ «Калинка», Нововолодимирів- ська амбулаторія загальної прак­тики сімейної медицини, Нововолодимирівська бібліотека, Новово- лодимирівська ЗОШ, аптека, пош­та, Зеленотропинський сільський клуб, Зеленотропинський ДНЗ «Берізка», Зеленотропинська біб­ліотека, Зеленотропинський ФАП, Сліпушинський сільський клуб, Сліпушинський ФАП.

Всі ці об'єкти — життєво необ­хідні, аби надавати якісні послуги населенню. Звичайно, якщо йти шляхом оптимізації, то частину цих послуг можна перенести у район.

Спланувати роботу важко, хоч і проводимо виїзні прийоми гро­мадян згідно з графіком. Надто часто викликають нас до району. Це теж позначається на роботі. Спланував одне, а робиш інше. Встигати скрізь не вдається. Але радію тому, що є співпраця з апа­ратом сільської ради, депутат­ським корпусом, членами виконав­чого комітету та активом терито­ріальної громади. Особливо допо­магають ті, хто пройшов школу керівників ще в радянські часи. Я щиро вдячний Яковенко П.О., Туркаєнку М.Г., Риженко М.О., Верлатому М.Ф., Садовому К.О., Ма­люк A.M., Соценко Т.М., Сібаро- вій Н.В., Дудченко Л.Л., Риженку 1.1., Васильченко В.М., Перовій Г.М., Воліченку В.О., Пашковській В.В., Свиридовій В.А., Кобзарю В.А., Соценку П.К., Лі Г.А. Щире спасибі цим людям і всім тим, хто турбується про нашу територіаль­ну громаду. Якщо хтось думає, що сільському голові живеться легко, той помиляється. Катастрофічно невистачає часу на родину і на відпочинок.

З Ваших слів зрозуміла, що свою роботу ретельно плануєте. А хто контролює виконання за­планованих заходів? і як Ви роз­поділяєте роботу в апараті сіль­ської ради?

Коли працюєш за сталою сис­темою, а я переконаний, що вона у нас відпрацьована добре, бо планується робота виконкому, сільради, апарату, і моя особисто, тоді можна очікувати на позитивні результати. Без планування робо­ти на кожен день, тиждень, мі­сяць, рік, уявити ефективну роботу сільського голови неможливо. Треба визначити пріоритети у ро­боті, головну мету, заради яких працюєш. Інакше можна загубити-- ся у повсякденному вирі турбот і проблем.

Контроль за виконанням захо­дів покладається на членів викон­кому та голів постійних депутат­ських комісій сільради. Вони пе­ріодично звітують про роботу. Якось я зробив аналіз рішень ви­конкомів та сесій сільради і зро­зумів: аби ми виконували усі рані­ше прийняті рішення стовідсотко­во, то нових не треба б було при­ймати мінімум п'ять років.

Щопонеділка, о 8 годині ранку, проводимо апаратні наради. На них аналізуємо роботу за минулий тиждень і плануємо на наступний.

А взагалі, кращим контролером нашої роботи є територіальна гро­мада. Якось, вітаючи випускників школи, пообіцяв, що навчальний рік розпочнемо зі шкільним авто­бусом. Відтоді спокою не було ні­кому. Довелося вирішувати питан­ня з районною радою і районною державною адміністрацією. Заді- яні були сільські депутати, викон­ком, батьківський комітет, і ми добилися того, що перший у ра­йоні автобус за загальнодержав­ною програмою «Шкільний авто­бус» був вручений Нововолодими­рівський ЗОШ.

Тоді я добре засвоїв прислів'я: «Слово — не горобець, вилетить — не вернеш». Пообіцяв щось лю­дям — треба виконувати.

Миколо Миколайовичу, ви­борці говорять, що депутати ба­гато обіцяють, а коли приходять до влади, про все забувають. Ваші сільські депутати ходять тільки на сесії чи виявляють іні­ціативу та активність у громад­ських справах?

Депутатський корпус — це представники територіальної гро­мади. Вони виконують свої перед­виборчі програми та обіцянки. Наші депутати активно включили­ся в роботу. Своє «бойове хре­щення» і випробування на зрілість пройшли молоді депутати (обрані вперше) під час проведення Дня села. Відзначилися Скаковець Н.П., Андрієць С.І., Форосенко З.А., Манзик О.Д. Отже, виборці не помилились. На жаль, депута­ти Монастирліу С.Г., Мошкін Анд­рій, Безпалий М.П. не змогли про­вести захід, а люди їхніх округів були налаштовані на свято. Добрі слова звучать і про інших. Серед них: Вовкодав С.О. Мензатова О.Г., Пліговка С.А., Мельниченко A.M., Шиліна Л.М., Мошкін В.А., Пелих Г.М. Депутати Вовкодав С.О. і Мензатова О.Г. одержали премію за перше місце і на ці кош­ти -придбали новорічні подарунки для дітей своїх округів. Хочу від­значити і активність депутата Лі Д.В. від виборчого округу №16 зі Сліпушинського.

Найбільше моє бажання, аби депутати постійно булі причетні до життя територіальної громади, активно працювали у комісіях і на округах, вирішували вс; актуальні питання. Головне, щоб народні обранці усвідомили одну істину: крім нас самих ніхто не буде на­водити порядки в селах.

Хто Вас найбільше підтримує у роботі?

Коли я дізнався, що втретє став сільським головою, то був звору­шений і вдячний своїй громаді. Вже не перший рік зі мною працює ко­манда однодумців. Це молоді, до­свідчені, професійні люди. Вони відповідально ставляться до робо­ти: секретар сільради Андрієць С.І., головний бухгалтер сільради Ши­ліна Л.М., спеціаліст із земельних питань Форосенко З.А., начальник ВОС Дробот Ю.А., спеціаліст з бух­галтерського обліку Скаковець Н.П.. Допомагають також голова ветеранської організації Соценко Т.М., працівники культури Лі Д.В., Калініна О.Ю.,Чернуцька М.В., дільничний інспектор Риженко В.М., заступник з виконавчої ро­боти Андрієць М.Г., члени викон­кому Купчик В.І., Мірошниченко В.П. У команди одна мета: працю­вати для людей.

А. кол и існує тандем тісної праці, то, як кажуть, гуртом і діло спо­риться. За останні роки зроблене немало, і як визнання за роботу — перше місце в категорії серед гро­мад Херсонської області та пре­мія ЗО тисяч гривень. Рішенням сесії сільради ці кошти ми вико­ристали на придбання паркану і сьогодні вже зробили огорожу в ДНЗ «Берізка» у Зеленотропин- ську, завезли паркан до ДНЗ «Ка1- линка» у Нововолодимирівці. Хо­чемо також встановити паркан на цвинтарі в Зеленотропинську. Зу­пинятись на досягненому не бу­демо. Завоювати звання «Краща сільська рада» в області важко, проте важче буде втриматись у переможцях.

Миколо Миколайовичу, Ваші колеги, сільські голови, обрали Вас старостою. Які колективні заходи Ви плануєте? і чи є по­розуміння серед досвідчених сільських голів і тих, хто долу­чився до цієї роботи після 31 жовтня 2010 року?

- Колеги виявили мені довіру і очікують від мене конкретних дій. Сьогодні є над чим працювати: формування і виконання бюджету сільрад, організація роботи жит­лово-комунальних господарств, зайнятість населення, профілакти­ка злочинності, реформування медичної галузі на селі, викори­стання природних ресурсів. І це далеко не все.

Проводимо спільні заходи, які згуртовують усіх керівників тери­торіальних громад. Але переко­нався, що спілкування у нефор­мальному режимі дає інколи біль­шу користь.

Є співпраця і порозуміння із Самойленко Т.І. — новозбур'ївським сі'льським головою, яка багато часу віддає служінню людям. Її порада, тепле слово завжди ідуть від душі. Безвідмовною, простою, щирою, доброю і відкритою є ге­ройський сільський голова Богдан Л.Є., постійно піклується про лю­дей села. Взірцем у роботі є Засіченко Л.В. — чорноморський сіль­ський голова, Вакуленко А.П.- долматівський сільський голова, Чухрай О.І. — великокардашинський сільський голова, Кравчик С.П. — круглоозерський сільський голова. Ми всі у захопленні від роботи Бурака М.І. — бехтерського сільського голови. На поса­ду прийшов справжній господар. І вже зробив стільки роботи, що деякі сільські голови і за всю свою каденцію цього не роблять. Почав він з капітального ремонту доріг, освітлення вулиць, зробив внут­рішній ремонт сільради, організо­вує масові заходи і свята.

Простежується активність у ро­боті новофедорівського сільсько­го голови Руденка С.В., добропільського сільського голови Зуденкова С.І., краснознам'янського сільського голови Білої В.Г., чулаківського сільського голови Корольової С.В.

У нас започатковано такий за­хід, як «День голови», що прово­диться один раз на місяць. Під час цієї методичної наради ми навчає­мося, можемо одержати консуль­тацію з будь-якого питання.

Крім того, за ініціативи голови обласної ради Пелиха В.Г., рішен­ням обласної ради заснована Рада сільських голів при обласній раді. Мені надана честь представляти там територіальну громаду Голо- пристанського району.

Давайте зупинимось на темі: сільський голова і виконавча гіл­ка влади. Як Вам працюється з керівниками районної влади, зокрема, — районної державної адміністрації?

Сьогодні говорити окремо про співпрацю з виконавчою гілкою влади було б не коректно, тому що нам, сільським головам, при­ємно працювати, коли на рівні ра­йону ми бачимо співпрацю і тан­дем двох гілок влади. Як виконав­чої, яку очолює голова районної державної адміністрації Морев О.О., так і представницької, яку очолює голова районної ради По­пов Г.В. Це не лестощі на адресу очільників району. Є робота зара­ди єдиної мети — підвищення доб­робуту Голопристанської терито­ріальної громади. Особисто по собі знаю, що питання, з якими ми, сільські голови, звертаємося до районних керівників, ніколи не за­лишаються поза увагою. Вони не сперечаються (як це є в ряді інших районів), хто з них розумніший чи авторитетніший, хто головніший чи добріший. Вони прислуховуються до ініціативи знизу і вимага­ють активності від керівників те­риторіальних громад.

У нас налагоджена тісна співпра­ця з виконавчою гілкою влади.

Хочу сказати добрі слова про го­лову райдержадміністрації Морева О.О.. Він прийшов працювати на Голопристанщину з командою однодумців: Олексюком О.В., Куркотіловим О.П. У них стільки енергії, задумів, рішучості... Ці люди працюють за принципом: «За словом — справа», і мені це імпо­нує. Нашій сільраді райдержадмі- ністрація допомогла придбати для ДНЗ «Берізка» електроплиту, пра­цівникам ФАПу у Зеленотропин- ську і Сліпушинську — велосипе­ди. Зараз вирішуємо питання про відкриття другої групи ДНЗ «Ка­линка» у Нововолодимирівці. Го­лова РДА підтримує ініціативних сільських голів. Спокою нам не дає, бо сам постійно у справах. Енергійний, рішучий, відповідаль­ний. Таким і повинен бути керів­ник району.

Зараз стало модно говори­ти про меценатство. Кому жи­телі Вашої територіальної гро­мади можуть подякувати за на­дану допомогу?

Це люди, яким не байдуже май­бутнє нашої територіальної грома­ди. Андрієць М.Г. — головний аг­роном і Яковенко А. В. — головний інженер ПП «Трипілля Агро Плюс», член виконкому Купчик В.І., який допомагає як спеціаліст-будівель- ник і вкладає власні кошти в роз­виток територіальної громади. Щире спасибі приватним підпри­ємцям. Це сім'ї Мензатова О.Г., Кириленко М.І., Кириленко Н.В., Пелих В.Л., Пелих Г.М., Дуки О.Г., Мищенко О.А., Кальонової Л.і. Не забувають про громаду фермери: Туркаєнко М.Г., Балабан А.П., Гурнак В.Г., Мірошниченко В.П., Лі Д.В. та одноосібники Бондар В.І., Квач І.П.

Спонсорами футбольної коман­ди «Солдатське» є жителі Херсона Лактіонов О.В, Дудченко В.М., мешканці району Монюк С.Я., Бритвін М.В., Риженко В.І.,Ри- женко 1.1.

Шкодую, що на території гро­мади немає великих базових гос­подарств і по-доброму заздрю Долматівці, де таке господарство є — СВК імені Горького.

Як Ваші рідні ставляться до Вашої роботи? Ваш дім є на­дійним тилом?

Постійна супутниця мого жит­тя — дружина Світлана. Вона що­дня на передовій. Часто-густо бере домашні справи на себе, бо я, як завжди, зайнятий громад­ською роботою.

Можу з гордістю сказати, що мій дім — моя фортеця. Маю двох си­нів — Олександра і Сергія. Вони з розумінням ставляться до моєї роботи, підтримують у важкі хви­лини, дають інколи цінні поради.

У 2002 році мене висунули кан­дидатом на посаду сільського го­лови, а я тоді працював менедже­ром Південного Регіону фірми «Райз» і тільки на вихідні приїж­джав додому. Ті, хто підтримав мою кандидатуру, заявили, що сім'я повинна проживати разом. Так я і став сільським головою, дякуючи мудрому рішенню грома­ди, яка об'єднала нашу родину.

Сьогодні щире спасибі вислов­люю рідному брату Віталію і сестрі Наталії Черняк. Вони завжди го­тові підставити плече у скрутні хвилини.

І останнє. У Вас є можливість звернутися через газету до сво­їх виборців і в цілому до жите­лів району.

Я хочу подякувати виборцям за підтримку і високу довіру втретє очолити Нововолодимирівську те­риторіальну громаду. Хотів би усім голопристанцям сердечно побажа­ти здоров'я, людяності, прекрас­ної «погоди» у ваших домівках, щирих і добрих друзів, віри у щас­ливе майбутнє нашої квітучої і не­повторної Голопристанщини, со­нячної Херсонщини і неньки Ук­раїни.

Робіть людям добро, допома­гайте один одному, бажайте сусі­дові благополуччя, частіше посмі­хайтеся і дякуйте Богові за кожні хвилини вашого життя. Бо життя — це диво. Насолоджуйтесь ним.

Дякую Вам за розмову. Зичу і Вам, і Вашій родині, і всій Но- воволодимирівській територі­альній громаді миру, спокою і добробуту.

Автор: Людмила ЗАВАЛКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту