Пенсійна реформа в Україні розпочнеться у березні 2011 року. Про це повідомив віце-прем'єр- міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко на кущовій нараді в Одесі. За його словами, наразі проводяться наради та слухання, мета яких — пояснення майбутньої пенсійної реформи.
«Проект закону опубліковано, люди його читають і можуть вносити свої пропозиції. До 16 лютого уряд збирає ці пропозиції, після цього пройдуть громадські слухання у парламенті. Сподіваємося, що до середини березня отримаємо ухвалений закон з пенсійної реформи», — сказав Сергій Тігіпко.
Він заявив, що уряд акумулює пропозиції з реформи, які йдуть від профспілок та громадських організацій. Ці пропозиції буде враховано при остаточному формуванні документа.
За словами віце-прем'єра, реформа не торкнеться інтересів тих людей, яким належить вийти цього року на пенсію до березня.
Законопроектом передбачається, що всі пенсії, призначені до набрання чинності законом, виплачуватимуться у тих же розмірах, без будь-яких змін. Механізм перерахунку пенсій для пенсіонерів, які працюють, збережено. Пенсіонер, який після призначення пенсії продовжував працювати, через два роки матиме право на черговий перерахунок.
Для обчислення пенсії пропонується враховувати заробітну плату (дохід) лише за даними системи персоніфікованого обліку, а саме з 1 липня 2000 року. У разі, коли страховий стаж з цього періоду становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії залишається старий порядок.
Додатково за бажанням особи буде надана можливість виключення періодів строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом першої групи або дитиною- інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до п.8, 13 і 14 ст.11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Для призначення пенсії пропонується брати розмір середньої за- „ робітної плати за три календарні 4 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, із якої призначено (перераховано) пенсію. , Перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, проводитимуться тільки після досягнення пенсійного віку.
Враховуючи, що пенсійна реформа — одна зі складових економічних реформ, для зацікавлення осіб до більш тривалого активного життя та стимулювання до пізнього виходу на пенсію передбачається підвищити:
мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років;
нормативну тривалість страхового стажу для новопризначених пенсій за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, до, відповідно, ЗО та 35 років;
пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, поступово збільшуючи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року. «Тобто, збільшення на 5 років — з 55 до 60 років, буде проведено за 10 років. За кожні півроку та жінка, яка працюватиме довше, отримуватиме до нарахованої пенсії 2,5%. Останні, які виходитимуть на пенсію через 10 років, отримають до своїх пенсій по 25%», — зазначив Тігіпко.
Він відзначив, що на сьогодні жінки отримують значно нижчі пенсії, ніж чоловіки — 1300 і 750 в середньому.
Так само в уряді обіцяють поступово підвищувати термін виходу на пенсію за вислугу років для військових.
«Ми збільшимо поступово з 20 до 25 років за 5 років», — заявив Тігіпко. Пенсійний вік для чолові- ків-держслужбовців буде збільшено до 62 років у 2013 році, коли буде проведено адмінреформу».
Особам, які на дату досягнення пенсійного віку працюють у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж чоловіки — 35, жінки — ЗО років на таких посадах, при призначенні пенсії за віком передбачається виплачувати грошову допомогу в розмірі десяти призначених місячних пенсій.
Законопроектом передбачається встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (держ- службовці, прокурори, народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо), зокрема їх стосуватиметься:
встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;
зниження максимального відсотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);
виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводитиметься у розмірі трудової пенсії.
Усі зауваження та пропозиції громадяни, громадські організації можуть надсилати на поштову адресу Міністерства соціальної політики: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001, з позначкою «Громадське обговорення». Також працює спеціальна інформаційна «гаряча лінія» з питань пенсійної реформи: 0-800-500-392 (в робочі дні — з 9.00 до 18.00, усі дзвінки з України безкоштовні).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |