ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Пропонуються зміни
14.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 6 / Тираж: 2200

Пенсійна реформа в Україні роз­почнеться у березні 2011 року. Про це повідомив віце-прем'єр- міністр — міністр соціальної полі­тики Сергій Тігіпко на кущовій на­раді в Одесі. За його словами, наразі проводяться наради та слу­хання, мета яких — пояснення май­бутньої пенсійної реформи.

«Проект закону опубліковано, люди його читають і можуть вно­сити свої пропозиції. До 16 люто­го уряд збирає ці пропозиції, пі­сля цього пройдуть громадські слу­хання у парламенті. Сподіваємося, що до середини березня отримає­мо ухвалений закон з пенсійної реформи», — сказав Сергій Тігіпко.

Він заявив, що уряд акумулює пропозиції з реформи, які йдуть від профспілок та громадських організацій. Ці пропозиції буде враховано при остаточному фор­муванні документа.

За словами віце-прем'єра, ре­форма не торкнеться інтересів тих людей, яким належить вийти цьо­го року на пенсію до березня.

Законопроектом передбачаєть­ся, що всі пенсії, призначені до набрання чинності законом, ви­плачуватимуться у тих же розмі­рах, без будь-яких змін. Механізм перерахунку пенсій для пенсіоне­рів, які працюють, збережено. Пенсіонер, який після призначен­ня пенсії продовжував працювати, через два роки матиме право на черговий перерахунок.

Для обчислення пенсії пропо­нується враховувати заробітну пла­ту (дохід) лише за даними систе­ми персоніфікованого обліку, а саме з 1 липня 2000 року. У разі, коли страховий стаж з цього пе­ріоду становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії залишаєть­ся старий порядок.

Додатково за бажанням особи буде надана можливість виключен­ня періодів строкової військової служби, навчання, догляду за інва­лідом першої групи або дитиною- інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує пос­тійного стороннього догляду, не­працюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною триріч­ного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а та­кож періоди, коли особа підлягає загальнообов'язковому державно­му пенсійному страхуванню відпо­відно до п.8, 13 і 14 ст.11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Для призначення пенсії пропо­нується брати розмір середньої за- „ робітної плати за три календарні 4 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перера­хунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, із якої призначе­но (перераховано) пенсію. , Перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пен­сію за вислугу років, проводити­муться тільки після досягнення пенсійного віку.

Враховуючи, що пенсійна ре­форма — одна зі складових еко­номічних реформ, для зацікавлен­ня осіб до більш тривалого актив­ного життя та стимулювання до пізнього виходу на пенсію перед­бачається підвищити:

мінімально необхідний страхо­вий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років;

нормативну тривалість страхо­вого стажу для новопризначених пенсій за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, до, відповід­но, ЗО та 35 років;

пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, поступово збільшую­чи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року. «Тобто, збільшення на 5 років — з 55 до 60 років, буде проведено за 10 років. За кожні півроку та жінка, яка працюватиме довше, отримуватиме до нарахованої пенсії 2,5%. Останні, які виходи­тимуть на пенсію через 10 років, отримають до своїх пенсій по 25%», — зазначив Тігіпко.

Він відзначив, що на сьогодні жінки отримують значно нижчі пенсії, ніж чоловіки — 1300 і 750 в середньому.

Так само в уряді обіцяють пос­тупово підвищувати термін вихо­ду на пенсію за вислугу років для військових.

«Ми збільшимо поступово з 20 до 25 років за 5 років», — заявив Тігіпко. Пенсійний вік для чолові- ків-держслужбовців буде збільше­но до 62 років у 2013 році, коли буде проведено адмінреформу».

Особам, які на дату досягнення пенсійного віку працюють у закла­дах та установах державної або ко­мунальної форми власності на поса­дах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж чоловіки — 35, жінки — ЗО ро­ків на таких посадах, при призначенні пенсії за віком передбачається випла­чувати грошову допомогу в розмірі десяти призначених місячних пенсій.

Законопроектом передбачається встановити досить суттєві обмежен­ня для спеціальних пенсій (держ- службовці, прокурори, народні де­путати, судді, працівники Націо­нального банку України, митної служби, наукові працівники, журна­лісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо), зокрема їх стосуватиметься:

встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 прожит­кових мінімумів для осіб, які втра­тили працездатність;

збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;

зниження максимального від­сотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);

виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводи­тиметься у розмірі трудової пенсії.

Усі зауваження та пропозиції гро­мадяни, громадські організації мо­жуть надсилати на поштову адресу Міністерства соціальної політики: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001, з позначкою «Громадське обговорен­ня». Також працює спеціальна інфор­маційна «гаряча лінія» з питань пен­сійної реформи: 0-800-500-392 (в робочі дні — з 9.00 до 18.00, усі дзвінки з України безкоштовні).

Автор: Любов БУРЛАКОВА, заступник начальника — начальник відділу пенсійного забезпечення управління ПФУ у Голопристанському районі


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту