У вівторок новотроїцький селищний голова Василь Мельник зустрівся з батьками вихованців двох райцентрівських дитячих садочків
Власне, таку зустріч треба було провести ще місяць тому, вважають більшість батьків, коли тільки місцева влада вирішила почергово призупиняти роботу дошкільних закладів через брак коштів на їх утримання. Можливо, разом знайшли б вихід із ситуації, адже в народі кажуть «одна голова — добре, а кілька — значно краще». Та минув місяць з моменту прийняття такого рішення (рівно стільки не працює один із садочків — «Дзвіночок») і лише тепер, коли батьківський комітет заявив про акцію протесту проти закриття закладів, очільник місцевої ради скликав збори.
В. І. Мельник вибачився перед батьками, що не зустрівся з ними раніше. Він пояснив, що не один день і не тиждень витратив разом із економістом на детальне вивчення бюджету (розподіл фактичних коштів, очікування надходжень і т.д.), тож до останнього й сам сподівався, що призупинень вдасться уникнути. Та, ретельно зваживши всі «за» і «проти», зрозумів — це єдиний правильний вихід із скрути: за такої схеми і садочки працюватимуть (хоч і по черзі), і робочі місця вдасться зберегти, і дітей є куди привести, із 11 лютого «відпочиватиме» дитсадок «Дюймовочка», і лише близько 30-ти його вихованців виявили бажання відвідувати «Дзвіночок». Таку кількість «гостей» цей заклад вмістить без проблем.
Та батьки все одно обурювалися, що різка зміна садочків негативно позначиться на їх дітях. Не вірили й у те, що всім бажаючим вистачить місць: заяв на відвідування садочків було б значно більше, кажуть, але їх вже просто не приймають. Потеплішає — дітей в садочках значно побільшає (наразі багато з них хворіють, або вдома пересиджують негоду), тоді місць катастрофічно не вистачатиме. За яким критерієм відбиратимуть, кому «потрібніший» дитсадок? Як бути п'ятирічкам, котрі готуються до школи й пропускатимуть заняття?..
Василь Іванович пояснив, якщо не призупиняти роботу дошкільних закладів зараз, безвихідь наступить у вересні-жовтні, коли на їх утримання не залишиться й копійки. За місяць «простою» «Дзвіночка» вже вдалося зекономити 90 тис. грн. Призупинення роботи «Дюймовочки» передбачає 100 тис. грн. заощаджених коштів. Адже тільки на електричне живлення цих закладів щомісяця витрачається 17-18 тис. грн., значні кошти спрямовують на опалення й харчування (до речі, як зазначив селищний голова, у райцентрівських садочках дітей харчують з розрахунку 10 грн. на день, цей показник один з найвищих по Україні).
Батьки нібито й погоджувалися з наведеними аргументами, однак дехто з них стояв на своєму: ви — влада, ми для того вас і обирали, щоб забезпечували безперебійне функціонування підзвітних закладів, установ.
В. І. Мельник запевнив, що. робить усе можливе, аби виправити ситуацію: з головою райдержадміністрації вони постійно шукають додаткові кошти; відбулася попередня розмова з цього питання з губернатором, найближчим часом очікується ще одна; направлений лист з проханням переглянути діючі занижені норми фінансування навіть до Верховної Ради. Він просив у батьків розуміння й терпіння ще, принаймні, на місяць: Ймовірно, за рахунок зекономлених коштів та деяких надходжень до бюджету селищної ради (а, можливо, й фінансової підтримки з районного чи обласного бюджету) з квітня обидва садочки вже працюватимуть у звичному режимі. За найгірших прогнозів, почерговості доведеться дотримуватися до середини липня. З другого півріччя і до кінця року дитячі заклади працюватимуть постійно.
Звучали пропозиції батьків підвищити плату за відвідування дитсадків. Однак, пояснила економіст селищної ради О. М. Щербина, яка також була присутня на зборах, закон чітко зазначає: батьківська оплата не повинна перевищувати 50% вартості харчування дітей. Зате спонсорську допомогу батьки надавати можуть: класти певні суми на рахунки (їх оприлюднять) для конкретних платежів (скажімо, на електроенергію). Звісно, батьки не назбирають 460 тис. грн., яких у цілому не вистачає на функціонування садочків, але будь-яка фінансова допомога прискорить відновлення звичної й нормальної роботи закладів.
і, насамкінець, спір розгорівся навколо акції протесту, заявленої днями батьківським комітетом «Дюймовочки». Минулої п'ятниці виконком селищної ради визнав заявлений мітинг несанкціонованим через ряд порушень: заява була подана за 8, а не за 10 днів, як того вимагає законодавство, у ній не були вказані повні імена та робочі місця тих, хто заявив про акцію. До того ж, із трьох заявників на засідання виконкому прийшов тільки один...
Заявники ж порушення заперечили: чому ж, коли подавали заяву, їм не вказали на дріб'язкові порушення, які можна було виправити негайно?
Та як би там не було, обидві сторони погодилися, що несанкціонований мітинг — не заборонений мітинг. Люди можуть прийти на нього й висловити свою думку щодо конкретно заявленого факту: призупинення роботи дошкільних закладів. А представник селищної ради вийде до них і ще раз пояснить, що змусило місцеве керівництво піти на такий непопулярний крок.
Чи збори задовольнили батьків, чи вони таки вийдуть на мітинг, стане відомо вже сьогодні, адже акція просту заявлена на 10 лютого.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |