ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Збори, яких чекали
14.02.2011 / Газета: Трудова слава / № 6 / Тираж: 4714

У вівторок новотроїцький селищний голова Василь Мельник зустрівся з батьками вихованців двох райцентрівських дитячих садочків

Власне, таку зустріч тре­ба було провести ще місяць тому, вважають більшість батьків, коли тільки місцева влада вирішила почергово призупиняти роботу до­шкільних закладів через брак коштів на їх утримання. Можливо, разом знайшли б вихід із ситуації, адже в народі кажуть «одна голова — добре, а кілька — значно краще». Та минув місяць з моменту прийняття такого рішення (рівно стільки не працює один із садочків — «Дзвіночок») і лише тепер, коли батьківський комітет заявив про акцію протес­ту проти закриття закла­дів, очільник місцевої ради скликав збори.

В. І. Мельник вибачився перед батьками, що не зу­стрівся з ними раніше. Він пояснив, що не один день і не тиждень витратив разом із економістом на детальне вивчення бюджету (роз­поділ фактичних коштів, очікування надходжень і т.д.), тож до останнього й сам сподівався, що призу­пинень вдасться уникнути. Та, ретельно зваживши всі «за» і «проти», зрозумів — це єдиний правильний вихід із скрути: за такої схеми і садочки працюватимуть (хоч і по черзі), і робочі місця вдасться зберегти, і дітей є куди привести, із 11 лютого «відпочиватиме» дитсадок «Дюймовочка», і лише близько 30-ти його вихованців виявили бажан­ня відвідувати «Дзвіночок». Таку кількість «гостей» цей заклад вмістить без про­блем.

Та батьки все одно обурювалися, що різка зміна садочків негативно позна­читься на їх дітях. Не вірили й у те, що всім бажаючим вистачить місць: заяв на відвідування садочків було б значно більше, кажуть, але їх вже просто не приймають. Потеплішає — дітей в садоч­ках значно побільшає (нара­зі багато з них хворіють, або вдома пересиджують него­ду), тоді місць катастрофіч­но не вистачатиме. За яким критерієм відбиратимуть, кому «потрібніший» дитса­док? Як бути п'ятирічкам, котрі готуються до школи й пропускатимуть заняття?..

Василь Іванович пояс­нив, якщо не призупиняти роботу дошкільних закладів зараз, безвихідь наступить у вересні-жовтні, коли на їх утримання не залишиться й копійки. За місяць «про­стою» «Дзвіночка» вже вда­лося зекономити 90 тис. грн. Призупинення роботи «Дюймовочки» передбачає 100 тис. грн. заощадже­них коштів. Адже тільки на електричне живлення цих закладів щомісяця витрача­ється 17-18 тис. грн., зна­чні кошти спрямовують на опалення й харчування (до речі, як зазначив селищний голова, у райцентрівських садочках дітей харчують з розрахунку 10 грн. на день, цей показник один з найви­щих по Україні).

Батьки нібито й погоджу­валися з наведеними аргу­ментами, однак дехто з них стояв на своєму: ви — влада, ми для того вас і обирали, щоб забезпечували без­перебійне функціонування підзвітних закладів, установ.

В. І. Мельник запевнив, що. робить усе можливе, аби виправити ситуацію: з голо­вою райдержадміністрації вони постійно шукають до­даткові кошти; відбулася попередня розмова з цього питання з губернатором, найближчим часом очіку­ється ще одна; направ­лений лист з проханням переглянути діючі занижені норми фінансування навіть до Верховної Ради. Він просив у батьків розуміння й терпіння ще, принаймні, на місяць: Ймовірно, за рахунок зекономлених ко­штів та деяких надходжень до бюджету селищної ради (а, можливо, й фінансової підтримки з районного чи обласного бюджету) з квітня обидва садочки вже працю­ватимуть у звичному режи­мі. За найгірших прогнозів, почерговості доведеться дотримуватися до середини липня. З другого півріччя і до кінця року дитячі заклади працюватимуть постійно.

Звучали пропозиції бать­ків підвищити плату за від­відування дитсадків. Однак, пояснила економіст селищ­ної ради О. М. Щербина, яка також була присутня на зборах, закон чітко за­значає: батьківська оплата не повинна перевищувати 50% вартості харчування дітей. Зате спонсорську допомогу батьки надавати можуть: класти певні суми на рахунки (їх оприлюднять) для конкретних платежів (скажімо, на електроенер­гію). Звісно, батьки не на­збирають 460 тис. грн., яких у цілому не вистачає на функціонування садочків, але будь-яка фінансова до­помога прискорить віднов­лення звичної й нормальної роботи закладів.

і, насамкінець, спір розгорівся навколо акції протесту, заявленої дня­ми батьківським комітетом «Дюймовочки». Минулої п'ятниці виконком селищ­ної ради визнав заявлений мітинг несанкціонованим через ряд порушень: заява була подана за 8, а не за 10 днів, як того вимагає за­конодавство, у ній не були вказані повні імена та робочі місця тих, хто заявив про акцію. До того ж, із трьох заявників на засідання ви­конкому прийшов тільки один...

Заявники ж порушен­ня заперечили: чому ж, коли подавали заяву, їм не вказали на дріб'язкові порушення, які можна було виправити негайно?

Та як би там не було, обидві сторони погодилися, що несанкціонований мітинг — не заборонений мітинг. Люди можуть прийти на ньо­го й висловити свою думку щодо конкретно заявленого факту: призупинення робо­ти дошкільних закладів. А представник селищної ради вийде до них і ще раз по­яснить, що змусило місцеве керівництво піти на такий непопулярний крок.

Чи збори задовольни­ли батьків, чи вони таки вийдуть на мітинг, стане відомо вже сьогодні, адже акція просту заявлена на 10 лютого.

Автор: Олена ОЛІЙНИК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту