ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Права неповнолітніх у трудових відносинах
14.02.2011 / Газета: Трудова слава / № 6 / Тираж: 4714

Що треба знати роботодавцям та особам, яким не виповнилось 18 років, цо працюють

Не секрет, що є непо­внолітні, які з тих чи інших причин змушені працюва­ти. Права таких юнаків та дівчат у трудових відноси­нах та обов'язки робото­давців регламентуються статтями 51,187-194, 198- 199 Кодексу законів про працю України.

Якщо укладається тру­довий договір з особою, якій не виповнилося 18 років, роботодавцю слід знати наступне.

Не допускається при­йняття на роботу юна­ків та дівчат молодше 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу особи, які досягли 15-и років.

Неповнолітні прийма­ються на роботу при на­явності дозволу на пра­цевлаштування служби у справах дітей райдер- жадміністрації. При цьо­му до служби надається такий пакет документів: свідоцтво про народження дитини, заява одного з батьків з проханням надати дозвіл на працевлаштування їхньої дитини, довідка про медичний огляд неповно­літнього.

При взятті неповнолітньої особи на роботу роботодав­цем робиться відповідний запис у трудовій книжці, складається наказ про при­значення, з яким слід озна­йомити самого неповноліт­нього та наставника, що за ним закріплюється.

Усі особи молодше ві­сімнадцяти років прийма­ються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному огляду.

На кожному підприєм­стві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх на­родження.

Забороняється залучати працівників, молодших 18 років, до нічних, надурочних і робіт у вихідні дні.

Для працівників віком від 16 до 18 років встановлю­ється скорочена тривалість робочого часу — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років -24 години на тиждень. При цьому за­робітна плата таким праців­никам виплачується у такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Недотримання робото­давцями норм чинного законодавства про працю неповнолітніх є підставою для притягнення винних осіб як до адміністратив­ної, так і до кримінальної відповідальності.

Сподіваємося на зако­нослухняність роботодав­ців і допомогу у боротьбі із незаконним використан­ням дитячої праці.

Автор: Антоніна КЛИМЕНКО, головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту