Що треба знати роботодавцям та особам, яким не виповнилось 18 років, цо працюють
Не секрет, що є неповнолітні, які з тих чи інших причин змушені працювати. Права таких юнаків та дівчат у трудових відносинах та обов'язки роботодавців регламентуються статтями 51,187-194, 198- 199 Кодексу законів про працю України.
Якщо укладається трудовий договір з особою, якій не виповнилося 18 років, роботодавцю слід знати наступне.
Не допускається прийняття на роботу юнаків та дівчат молодше 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу особи, які досягли 15-и років.
Неповнолітні приймаються на роботу при наявності дозволу на працевлаштування служби у справах дітей райдер- жадміністрації. При цьому до служби надається такий пакет документів: свідоцтво про народження дитини, заява одного з батьків з проханням надати дозвіл на працевлаштування їхньої дитини, довідка про медичний огляд неповнолітнього.
При взятті неповнолітньої особи на роботу роботодавцем робиться відповідний запис у трудовій книжці, складається наказ про призначення, з яким слід ознайомити самого неповнолітнього та наставника, що за ним закріплюється.
Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному огляду.
На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.
Забороняється залучати працівників, молодших 18 років, до нічних, надурочних і робіт у вихідні дні.
Для працівників віком від 16 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років -24 години на тиждень. При цьому заробітна плата таким працівникам виплачується у такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.
Недотримання роботодавцями норм чинного законодавства про працю неповнолітніх є підставою для притягнення винних осіб як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.
Сподіваємося на законослухняність роботодавців і допомогу у боротьбі із незаконним використанням дитячої праці.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |