Відповідно до доручення Президента України стосовно забезпечення розмежування земель державної та комунальної власності надаємо наступну інформацію.
Місцеве самоврядування в Україні переживає період свого конституційно-правового становлення. Серед проблем, які чекають найскорішого розв'язання, є проведення розмежування земель державної та комунальної власності. Від успішного регулювання відносин, пов'язаних з використанням земель державної і комунальної власності, багато в чому залежить проведення земельної реформи.
Відповідно до Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» визначено правові засади розмежування земель державної та комунальної власності і повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо регулювання земельних відносин з метою створення умов для реалізації ними конституційних прав власності на землю, забезпечення національного суверенітету, розвитку матеріально- фінансової бази місцевого самоврядування.
Суб'єктами права власності на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
Сільські, селищні і міські ради за погодженням з відповідними органами виконавчої влади приймають рішення про розмежування земель державної та комунальної власності в межах населених пунктів та погоджують питання розмежування земель дер-, жавної та комунальної власності за межами населених пунктів у межах їх територій.
Підставою для проведення робіт, пов'язаних з розмежуванням земель державної та комунальної власності в межах населених пунктів, є рішення сільської, селищної, міської ради, а за межами населених пунктів — рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим або відповідної обласної державної адміністрації.
Проекти розмежування земель державної та комунальної власності розробляються на підставі договору між замовником та розробником документами із землеустрою, а право комунальної власності на землю посвідчується державним актом.
Однією з причин, що стримує проведення розмежування земель державної та комунальної власності, є недостатність або відсутність фінансування. Тож органам місцевого самоврядування, які, насамперед, зацікавлені питанням розпорядження земель у межах своєї території, необхідно винайти можливість для проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності.
Тому вирішення питання розмежування земель є дуже важливим, адже саме комунальна власність на землю дасть можливість органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання використання зазначених земель, а отже — отримувати додаткові надходження до бюджету та використовувати їх для потреб громади. Ініціатором у прийнятті рішень про розмежування земель на підвідомчій території повинні бути сільські, селищні та міські ради.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |