Першого лютневого дня на засіданні колегії районної державної адміністрації розглянуто чимало питань. Деякі і справді вперше, деякі у плані контролю, протокольно.
Підсумовували, зокрема, і виконання районного та місцевих бюджетів за 2010 рік. і виявилося, що в цьому важливому питанні, яку казці, «битий небитого везе».
Втім, читайте, й аналізуйте самі.
Якповідомила заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Куюн І.Ю., за минулий рік до загального фонду місцевих бюджетів району мобілізовано 13167,4 тис.грн. податків і зборів (109% до затверджених планів), а понад план надійшло 1082,4 тис. грн. Якщо ж порівнювати ці показники з 2009 роком, то надходження у 2010-му до загального фонду місцевих бюджетів збільшилися на 1477,3'тис.грн., або на 12,6 відсотка. До розрахункових показників Міністерства фінансів по доходах, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, відсоток виконання склав 109,6. Лише Новопавлівська сільська рада (хто б міг подумати!) виконала показник на 96,4%.
Інший, і уже давній клопіт, це те, що порівняно з початком 2010 року не зменшилася, а навпаки, збільшилася на 286,6 тис.грн. недоїмка з платежів до місцевих бюджетів. Загалом її сума складає понад 1,2 млн. грн. (без урахування податкового боргу банкрутів).
А держава, попри це, свої основні зобов'язання виконала! Район у повному обсязі отримав дотацію вирівнювання з державного бюджету в сумі 32094,3 тис.грн. Ще й додаткова дотація надійшла з державної скарбниці місцевим бюджетам на вирівнювання фінансової забезпеченості у сумі 158,5 тис. грн. Та й заробітну плату торік працівники бюджетної сфери отримали повністю, причому, з урахуванням поетапного підвищення її мінімального розміру і тарифної ставки.
Не заборгувала держава кошти і за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги.
А тепер давайте проаналізуємо ще й фінансове забезпечення тієї частини населення, яке отримує соціальні виплати, і одразу побачимо, що наші «недоїмки» таки обернулися комусь боком., адже спеціальний фонд профінансовано на 96,8 відсотка. Дякувати богу, повністю розрахувалися з одержувачами державних допомог сім'ям з дітьми, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі тих, що утримуються у прийомних сім'ях.
А кому ж «вилізли боком» недоплати? Одержувачам пільг та субсидій з оплати електроенергії, природного газу, послуг тепло-водопостачання та квартирної плати. На фінансування цих витрат спрямовано 76,4 відсотка до плану. Недоотри- мано субвенцій з Держбюджету за пільги з послуг зв'язку, компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян.
Однак, аналізуючи ситуацію в цілому, слід все-таки підкреслити, що показники наповнення загального і спеціального фондів районного бюджету торік перевиконано, і навіть до бюджету розвитку надійшло 375,8 тис. грн., які спрямовано на будівництво котельні та підведення газопроводу до будівлі Олек- сандрівської ЗОНІ, а також для наповнення статутного фонду об'єкту спільної власності територіальних громад району — центральної аптеки №24.
З резервного фонду районного бюджету виділено 120 тис. грн. для ліквідації наслідків підтоплення, які освоєні в повному обсязі.
Звіт на колегії, звичайно, схвалено, але з метою збільшення мобілізації надходжень до місцевих бюджетів у 2011 році та забезпечення виконання розрахункових показників Міністерства фінансів України виконкомам сільських та селищних рад рекомендовано: переглянути договори оренди земельних ділянок щодо відповідності ставок орендної плати вимогам Податкового кодексу України. До 1 квітня ц.р. скасувати пільги з плати за землю, які не мають достатнього економічного обгрунтування. Вжити заходів до скорочення податкової заборгованості зі сплати платежів до місцевих бюджетів. Організувати роботу щодо перегляду ставок єдиного податку.
Також слід забезпечити ефективне управління об'єктами, які належать до власності територіальних громад, для чого, насамперед, провести суцільну інвентаризацію договорів здачі в оренду майна.
Керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації повинні забезпечити у поточному році стовідсоткові розрахунки за енергоносії та комунальні послуги. До 1 квітня п.р. слід привести штатну чисельність працюючих у бюджетній сфері у відповідність із затвердженим фондом оплати праці.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |