Ідея створення на основі мешканців багатоповерхівок об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) далеко не нова. Ще кілька років тому її намагалися широко запровадити у малих і великих містах та селищах, де є такі будинки, аби зарадити стрімкій руйнації житлового фонду, якими у містах вкрай незадовільно опікувалися ЖЕКи і їх аналоги, а в таких селищах як, скажімо, Високопілля чи Архангельське, й поготів.
У нас, виявляється, немає підприємств чи організацій — юридичних осіб, на балансі яких перебувають багатоповерхівки. Відтак здійснювати ремонт, утримування та обслуговування інженерних систем комунікації, як то міжквартирні газопроводи, водопроводи, системи електропостачання, каналізації і вентиляції, підвальних та інших приміщень загального користування і при- будинкових територій, нікому.
Минулого тижня Високопільський селищний голова Руслан Застава провів зустріч з мешканцями багатоповерхівок райцентру. У ній також брали участь голова районної ради Любов Куцевол, заступник голови райдержадміністрації Олександр Савченко, начальник відділу житлово-комунального господарства Анатолій Петренко.
Як зазначив на зустрічі селищний голова, наразі ми підійшли до критичної точки, коли подальше зволікання зі створену ням об'єднань співвласників багатоповерхівок потягне за собою відключення будинків від газопостачання, централізованого водозабезпечення, припинення надання інших послуг. Держінспекція гірпромнагляду більше не може закривати очі на відсутність суб'єктів, відповідальних за утримання газових мереж вентиляційно-димових каналів багатоповерхових будинків і врешті-решт змусить га- зопостачальників перекрити кран. Крім того, вже сьогодні більшість будинків потребують ремонту дахів, м'яких покрівель. Замовниками виконання таких робіт могли б виступати ОСББ як юридичні особи. При цьому частину коштів на ці витрати реально отримати і з держбюджету по лінії підтримки ЖКГ, і за рахунок різноманітних фондів, у тому числі й міжнародних.
Про переваги ОСББ говорила голова правління єдиного створеного у райцентрі такого об 'єднання Тетяна Демиденко. Вонатакож поділилася власним досвідом про основні кроки до створення об'єднання співвласників багатоповерхового будинку.
Любов Куцевол спершу висловила власну думку щодо створення ОСББ як мешканка багатоквартирного будинку, зазначивши, що сьогодні немає альтернативи створенню об'єднань. Самі мешканці таких будинків мають турбуватися про умови проживання, і більш ефективно досягати цього в умовах об'єднання. А щодо перспективних завдань, як голова райради, додала: «Ми єдиний район в області, де відсутні комунальні підприємства. Зараз проходить процес реєстрації такого підприємства у Високопіллі, а до кінця року комунальна служба має-з'явитися і в Архангельському. До тього часу в районі повинно бути щонайменше п'ять ОСББ. Для прикладу, у Великоо- лександрівці 32 багатоквартирних будинки, з них у шістнадцяти створені ОСББ».
У цілому присутні на зібранні мешканці багатоповерхівок Високопілля зацікавилися ідеєю створення ОСББ у своїх будинках. Вони отримали методичні рекомендації та запевнення посадовців у всебічному сприянні започаткування таких об'єднань. І результати від цієї зустрічі мають з'явитися вже найближчими тижнями.
До слова, у всіх нових будинках України повинні бути створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а при створенні цих організацій в будинках, побудованих в 70-80- х роках, допомогу повинна надавати держава. Про це 4 лютого заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.
За його словами, минулого року на створення ОСББ держава виділяла близько 150 млн. грн.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |