ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Тавричанка: день сільського голови
14.02.2011 / Газета: Каховська зоря / № 13-14 / Тираж: 8000

Пленарна частина Дня відбулася у завжди святково прикрашеному Тавричанському сільсько­му будинку культури. Головне питання для обговорення: «Про координацію роботи Каховського райвідділу УМВС України в Херсонській області і селищної та сільських рад району щодо зміц­нення громадського порядку на території Каховщини».

Минулого четверга в селі Тавричанка пройшов День сіль­ського голови Каховського району. Відкриваючи це пред­ставницьке зібрання, голова районної ради Микола Крупін підкреслив, що подібний за­хід райрада шостого скликання проводить вже вдруге, бо вба­чає в цьому енергійний поштовх для конструктивної активізації діяльності всіх органів місцево­го самоврядування.

В роботі Дня сільського голо­ви взяли участь всі керівники се­лищної та сільських рад, дільничні інспектори районного відділу мі­ліції, працівники апарату райра­ди, інспектори сільрад з охорони громадського порядку, а також начальник головного управління МВС України в Херсонській облас­ті генерал-майор міліції Валерій Літвін, голова Каховської район­ної державної адміністрації Воло­димир Сторчак, радник голови обласної державної адміністрації Валерій Михайлов, міжрайонний прокурор Ігор Насонов, виконую­чий обов'язки голови міжрайонно­го суду Ігор Єйбог, начальник рай­відділу головного управління МНС України Ігор Берещенко та інші.

Герой України директор ДП ДГ «Асканійське» та державної сіль­ськогосподарської дослідної стан­ції «Асканійська» Віра Найдьонова і Тавричанський сільський голова Олександр Нижеголенко щиросердно привітали учасників зібрання.

Гості Тавричанки відвідали, очевидно, найкращі на Херсонщи­ні місцеві загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та дитячий садок. Що характерно? Керівництво дослід­ного господарства «Асканійське» постійно піклується про створення для школярів та дошкільнят най- сучасної навчально-матеріальної бази. В загальноосвітній школі за кожним головним спеціалістом ДП ДГ закріплено кабінет з викладання того чи іншого предмета (Віра Найдьонова, наприклад, відповідає за належне навчально-технічне осна­щення кабінету англійської мови), а в дитячому садочку всіх присутніх вразила наявність чудового спорт­залу, кабінет Правил вуличного руху, фіто-бар, етнографічний кабінет «Українська світлиця», безліч гарних картин в усіх приміщеннях і навіть... зимова пісочниця (або кабінет пісочної терапії у зимовий час).

З гордістю знайомила Віра Найдьонова учасників Дня із цен­тральним зернотоком та сучас­ним насіннєвим заводом. Нині під надійним дахом «Асканійсько- го» зберігається елітного насіння зернових культур на 8 мільйонів гривень. Все це неабияке багат­ство трудового колективу зараз пильно охороняється: по периме­тру центрального зернового току господарства вже встановлено 36 відеокамер цілодобового спосте­реження.

ТЕПЛІ вітання і побажання плідної ро­боти передав присутнім від голови облдержадміністрації Миколи Костяка його радник Валерій Михайлов.

Начальник райвідділу УМВС України Ві­талій Немерець у своєму виступі заува­жив, що серед дільничних інспекторів міліції в районі останнім часом відбулися кадрові зміни і познайомив з ними всіх сільських та селищного голів. Зараз є вакантними п'ять посад дільничних інспекторів, а службу не­суть в місті та районі лише 25 дільничних (в районі — лише 8), чого, звичайно, недостат­ньо. Як же краще організувати координацію роботи органів місцевого самоврядування і міліції, аби наші громадяни не нарікали на громадський порядок? Один із провід­них шляхів — то створення в усіх населених пунктах Каховщини громадських добро­вільних формувань сприяння належному громадському порядку. На території райо­ну їх вже 13, в яких беруть участь понад 13О чоловік. Тепер вкрай важливо наповнити їх діяльність більш глибоким змістом та якісно новими функціями.

Звичайно, було б ідеально, — зауважив головуючий на Дні Микола Крупін, — коли б кожний сільський населений пункт мав свого дільничного інспектора міліції. На жаль, реальність така, що дай Боже збе­регти від скорочень тих дільничних, які ще є. Виходить, треба шукати та обов'язково знаходити нові підходи до справи, і певні конструктивні наробки, слушні пропозиції вже є.

З ВИСТУПУ начальника управління громадської безпеки головного управління МВС України в Херсонській області Дмитра Сергієнка:

- З метою належного виконання Зако­ну України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кор­дону», реалізації заходів, передбачених Програмою організації допомоги право­охоронним органам у забезпеченні охоро­ни громадського порядку та профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки, затвердженої 29.12.2010р. рішенням ІІІ-Ї сесії шостого скликання обласної ради, для проведення ефективної роботи зі створен­ня громадських формувань, організації та контролю за їх діяльністю пропонуємо до­датково ввести у штатну чисельність місь­кої ради Каховки та кожної сільської (се­лищної) ради Каховського району посаду спеціаліста по роботі з населенням та гро­мадськими формуваннями (керівника гро­мадського пункту охорони правопорядку).

На утримання одного спеціаліста, по ро­боті з населенням та громадськими фор­муваннями (керівника громадського пункту охорони правопорядку) пропонуємо що­річне виділення коштів у сумі 16657 грн. (формений одяг — 1057 грн., заробітна пла­та- 15600 грн. на рік та 1300 грн. на місяць).

До основних завдань та обов'язків спе­ціаліста по роботі з населенням та гро­мадськими формуваннями пропонуємо включити: захист честі і гідності громадян, їх законних інтересів, прав і свобод від про­типравних посягань; надання допомоги дільничним інспекторам міліції в забезпе­ченні громадського порядку і громадської безпеки, профілактиці правопорушень у сільській місцевості; негайне інформування дільничних інспекторів міліції, а за їх відсут­ності — чергових районних органів внутріш­ніх справ, про відомі йому факти підготовки чи вчинення злочинів, місця зосередження антигромадського елемента та груп не­легальних мігрантів; сприяння дільничним інспекторам міліції у виявленні та розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, за­хисті майна сільськогосподарських това­риств, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань, участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху; охорона місця пригоди з метою збережен­ня слідів злочину та інших речових доказів до прибуття працівників міліції; вжиття за­ходів для надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випад­ків чи правопорушень; участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин; організація та контроль роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, проведен­ня підбору кандидатів у члени громадсько­го формування.

- На підставі Постанови Кабміну України від 9 березня 2006 р., — доповнив попере­днього виступаючого керуючий справами райради Володимир Любак, — ми маємо право ввести до штату селищної та сіль­ських рад згідно із додатком №55 посаду інспектора з охорони громадського поряд­ку. Згаданий додаток дозволяє запровади­ти й посаду старшого інспектора, якщо в штаті вже є інспектор (але це для крупних селищних рад). Ми нещодавно роздали сільрадам посадові інструкції інспектора з охорони громадського порядку, які вже ви­користовуються в Семенівській сільській раді і враховують практично всі суперечливі питання. Потребують тільки уточнення пи­тання спеціальної форми та спецзасобів, які будуть використовувати добровільні формування охорони громадського поряд­ку. Зрозуміло, ці формування мають бути затверджені сесіями сільрад.

З означеної теми сільські голови району поділилися набутим досвідом роботи.

Малокаховський сільський голова Во­лодимир Ільницький розповів, що в їх на­селеному пункті працює добровільне фор­мування охорони громадського порядку «Гриф» у складі одинадцяти чоловік. Вони мають форму, частково спецзасоби, сейф, тепле приміщення з телефоном, мотоцикл. Члени «Грифа» отримують грошові вина­городи в залежності від можливостей сіль­ського бюджету.

З великим інтересом учасники зібран­ня вислухали виступ Семенівського сіль­ського голови Юрія Квасова, в недале­кому минулому кадрового офіцера міліції, який детально повідав про всі особливості і «тонкощі«створення та діяльності у право­вому полі громадських формувань забез­печення правопорядку в наших селах.

ГЕРОЙ УкРаїни директор ДСДС «Асканіиська» Віра Найдьонова у своєму виступі пригадала, що 18 років трудо­вого життя вона віддала роботі в сільській раді, була і секретарем сільради, і її голо­вою. В ті роки координації спільних дій органів місцевої влади та міліції приділя­лась не менша увага, але багато робилося для того, щоб цю координацію посилити матеріально, створити належні житлово- побутові умови для дільничних інспекторів, керівників добровільних народних дружин, їх активістів. Такий підхід до справи треба відродити. Але й дільничні міліціонери по­винні значно активізувати свою роботу.

- Служба охорони «Асканійської об­ходиться нам недешево, — зазначила Віра Опанасівна. — Однак витрачені кошти, в тому числі й на облаштування на провідних виробничих об'єктах цілодобового відеос- постереження, того цілком варті. Ми вже забули про крадіжки продукції в дослідному господарстві. Отож ентузіазм — діло добре, але його слід обов'язково підсилювати ці­льовими матеріальними вкладеннями, бо, врешті-решт, йдеться прй головне — якість життя людини. Миру всім і спсікою!

ЗАСТУПНИК начальника міськрайонно- 1 го центру зайнятості населення Ірина Сидоренко повідомила присутнім, іх установа почала готувати для сільських рад Каховщини п'ятьох інспекторів з охорони громадського порядку та профі­лактики злочинності.

Нинішня розмова є вкрай актуальною, — підкреслив у своєму виступі міжрайонний прокурор Ігор Насднов, — бо аналіз кримі­ногенної ситуації в нашому районі ще не дозволяє заспокоюватися на досягнуто­му. В січні поточного року за зростанням злочинності Каховщина посіла в області четверте місце, і в основному через збіль­шення крадіжок майна. Тому провідну увагу слід спрямувати на профілактику право­порушень та злочинів, активізувавши цю роботу за рахунок створення громадських добровільних формувань правоохоронців. І ще вкрай важливо використати в цій спра­ві такий потужний резерв, як величезний і найцінніший досвід роботи колишніх кадро­вих працівників міліції.

Що таке Каховський район? — запитав в учасників зібрання голова райдержадміні- страції Володимир Сторчак. — Це понад 59 тисяч гектарів великого зрошення. Це 2140 кілометрів підземних залізних трубопрово­дів та 858-Дощувальних машин. І які тільки лихі люди не мріяли поцупити все це майно і здати його як металобрухт?!

Райдержадміністрація, районна рада, органи влади на місцях не дозволили злоді­ям так з нами вчинити і ніколи не дозволять! Землероби, щц працюють на зрошенні, нині самі добровільно цілодобово охоро­няють поливні ниви. І металісти-крадії зро­били для сйбе єдино правильний висновок: на Каховщині їм нема чого робити — отри­мають рішучу відсіч.

Без подібної жорсткої позиції у профі­лактиці та боротьбі із злочинністю не мож­на. Я розумію: самотужки один сільський голова багато не зробить, але вести тверду і жорстку лінію в цій справі він зобов'язаний без будь-яких тимчасових відступлень. В селі треба починати із нічного освітлення вулиць, бо все лихе і темне, як вогню, боїться світла. Предметно займаються освітлен­ням в Любимівці, Малокаховці, Тавричанці, Чорнянці... А ось у Волинському, Федорів- ці, Дмитрівці та інших далеких селах цьо­му уваги не приділяють, в чому вбачається пряма провина сільських голів та депутатів. Друге завдання — вдумливий контроль за роботою нічних кафе та барів, які працюють до 12 години ночі і більше, а тоді їх відвіду­вачів «тягне на подвиги». Треба серйозно замислитись, чи потрібні такі заклади гро­мадського харчування взагалі або як об­межити їх негативний вплив на молодь? Ні в якому разі не можна припиняти боротьбу із самогоноварінням, незаконною здачею ме­талобрухту, виникненням стихійних ринків, які «відкривають» в нашому районі вздовж автотрас та сільських битих шляхів зальотні ділки з інших районів та областей. Вимога абсолютна: в радіусі 300 метрів від шкіл та інших навчальних закладів не повинно бути ніякої торгівлі спиртними напоями.

Зрозуміло, органам місцевого само­врядування міліції треба всіляко допома­гати, а для цього потрібно енергійніше на­повнювати сільські бюджети додатковими фінансовими надходженнями. Характерно, що це завдання є реальним: в січні поточ­ного року у порівнянні з відповідним періо­дом минулого року районний бюджет було перевиконано на 29,4 відсотка. Однак, на мою думку, громадські формування право­порядку повинні створюватись і працювати в усіх населених пунктах Каховщини не тіль­ки за рахунок бюджетних асигнувань, але й за певні кошти приватних підприємств, фермерів та орендарів, бо ж, врешті-решт, йдеться й про захист їх нагальних інтересів.

УЧАСНИКІВ Дня сільського голови сер-дечно привітав начальник головного У управління МВС України в Херсонській Золасті Валерій Літвін.

- Лавй української міліції планується скоротити на ЗО відсотків, — сказав він. — Не обійдуть скорочення стороною й дільничних інспекторів, карний розшук, слідчих, чергову частину... Аби за таких умов зло­чинність не підняла голову, їй треба ріішуче протиставити наші з вами спільні, скоор­диновані зусилля. Зрозуміло, не існує нія­ких підстав, аби не ставити в подальшому питання про поліпшення роботи -служби дільничних інспекторів міліції. Особисто я починав службу з дільничного інспектора, обслуговував 12 сіл і один раз на тиждень в кожному селі проводив прийом громадян. Тому мені не зрозуміло, чому деякі дільнич­ні подовгу не бувають у закріплених насе­лених пунктах, чому вони не знають номера мобільного телефону свого сільського го­лови, чому не реєструють окремі заяви гро­мадян... Зрозуміло, винні в цьому понесуть сувору відповідальність. Не можна праців­никам правоохоронних органів так байдуже ставитись до людей, які їх годують!

Учасники зібрання прийняли резо­люцію з наступними пропозиціями:

1. У кожній сільській та селищній раді ввести до штатного розпису поса­ду інспектора по охороні громадського порядку і призначити на цю посаду від­повідальну особу, визначити їй конкрет­ні права та обов'язки.

2. На території кожної громади ство­рити добровільне формування з охо­рони громадського порядку у складі не менше 10 осіб.

3. Виконкомам селищної та сіль­ських рад, районному відділу УМВС України в Херсонській області надати всіляку допомогу на підтримку у ство­ренні громадських формувань з охоро­ни громадського порядку, визначити їх основні завдання, права та обов'язки, форми і методи роботи, здійснювати контроль за їх діяльністю, заслухову­вати повідомлення і звіти керівників за­значених формувань.

4. Селищній та сільським радам ра­зом з Каховським районним відділом УМВС України в Херсонській області забезпечити діяльність громадських формувань з охорони громадського по­рядку службовими приміщеннями, не­обхідним інвентарем, формою, засоба­ми зв'язку та спецзасобами. Розробити і затвердити програму матеріально- технічного забезпечення і утримання громадського формування по охороні громадського порядку.

5. Каховській районній раді зверну­тися до Верховної Ради України щодо введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо місцевої міліції від 4 березня 2004 року №1577 — IV.

6. Каховській р.айонній державній адміністрації опрацювати та надіслати селищному та сільським головам ме­тодичні рекомендації щодо роботи ад­міністративних комісій при виконкомах сільських рад.

7. Просити управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області провести навчання призначе­них інспекторів по охороні громадського порядку.

8. Селищній та сільським радам два рази на рік заслуховувати на сесіях ін­формації дільничних інспекторів Кахов­ського районного відділу УМВС України в Херсонській області про їх роботу по охороні громадського порядку на тери­торії громади.

На Дні сільського голови було та­кож обговорено питання нічного освіт­лення в населених пунктах Каховщини. Наявним досвідом відповідної роботи поділилися Любимівський селищний голова Михайло Мотрюк, Чорнянський сільський голова Юрій Сєров і началь­ник Каховського району електричних мереж Валентин Тонконог.

ГОЛОВА Районної ради Микола Крупін поінформував учасників зібрання про проведення договірної кампанії в ра­йоні стосовно організації поливів сільгоспкультур в 2011 році з врахуванням інтересів сільських територіальних громад. Райрада звернулася з проханням до управління Го­ловного Каховського магістрального ка­налу і міжрайонного управління водного господарства не укладати з водокористу­вачами договори на подачу води без відпо­відного узгодження із сільськими радами, на територіях яких ті водокористувачі пра­цюють.

Начальник райвідділу головного управ­ління МНС України в Херсонській області Ігор Берещенко доповів присутнім про стан пожежної безпеки на території Кахов­щини і піддав критиці за недостатню увагу до цих питань деякі сільські ради.

Учасники художньої самодіяльності Тав­ричанського СБК подарували гостям чудо­вий концерт.

Автор: Валерій РУДЕНКО, Володимир МЕНИСЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту