Учительська професія чи не найважча з-поміж усіх. За фізичним навантаженням педагог може сміливо змагатися з тими, хто працює біля верстата чи видобуває чорне золото. Що вже говорити про відповідальність... Доленосним є кожне вчительське слово, адресоване учням. А ще треба завжди бути майстром своєї справи, прогресивним, мобільним, сучасним і навіть випереджати педагогічні та виховні потреби часу. Освітянам Херсонщини у цьому краще за всіх допомагає Південноукраїнський регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів на чолі з ректором кандидатом педнаук професором Анатолієм Зубком. Побачивши діяльність РІП О зсередини, кореспондент «НД» й сам на якусь мить пошкодувала, що є представником іншої професії.
Чаплинка, Цюрупинськ, Берислав, Велика Олександрівка, Каховка і Нова Каховка, Скадовськ... До РІПО прибули вчителі з усіх куточків нашої області, їхні школи мають дуже різні можливості: у навчальних закладах обласного центру, зрозуміло, матеріальна база та умоеи для професійного самовдосконалення найкращі. А ось сільський вчитель далеко не завжди може вийти в інтернетчи придбати новинки науко- во-методичної літератури. Не те що в селах, в більшості райцентрів сьогодні просто не існує книгарень.
Я 32 роки працюю у школі. Викладаю математику та інформатику. В інформаційних технологіях, як відомо, що не день, нові досягнення. Та коли вони там дійдуть до сільського вчителя?! За цим усим я їду в РІПО, — розповідає вчитель Бехтерської З0ІІІ Голопристанського району Галина Ново- хижко. — Так, п'ять років тому я пройшла курси за освітньою програмою Intel та семінари-тренінги зі спецкурсів «Візуальне програмування», «Основи веб-дизайну», «Комп'ютерна графіка». Раніше про таке наші сільські школярі могли тільки чути, а сьогодні навіть обирають ці спеціальності у вузах.
А я проходжу курсову перепідготовку насамперед як директор школи. Користуюся найменшою нагодою навчатися в РІПО, у тому числі в міжкурсовий період, — розповідає керівник Червонома- яцької ЗОШ Бери- славського району Наталя Бакуліна. — Для нас цей чудовий заклад — центр науково-методично- го та педагогічного досвіду, ініціатор усіх освітніх інновацій. Та, головне, тут у всьому відчувається турбота про вчителя. Окрім навчання, маємо й насичену культурну програму: відвідуємо музеї, театр, виставки. Ну а санаторій-профілакторій РІПО — це взагалі щось унікальне. Думаю, ніде в Україні такого більше немає.
Щирі і добрі слова на адресу цього вишу знаходили своє підтвердження з кожною наступною аудиторією, заняттям та заходом, які ми відкривали для себе в рамках знайомства з РІПО. Тутешні вчені-викладачі працюють не лише на кафедрах та в науково-мето- дичних відділах. Як у справжньому храмі наук, тут є аж 25 лабораторій. Найбільші ж враження — від форм навчання. Ми стали свідками онлайн-заняття, яке слухачам курсів проводив викладач РІПО, представник «Інтер-школи» Олег Морохов, перебуваючи у цей час у Дніпропетровську.
Вражає і бібліотека навчального закладу. Це справжня скарбниця вчительських знань. Тільки уявіть: понад 40 тисяч фахових книг, брошур, журналів, аудіовізуальних та комп'ютерних матеріалів. Аякщо освітянин хоче поповнити власну бібліотеку, на території інституту працюють дві великі книгарні, де за видавничими цінами пропонують тисячі друкованих найменувань: від науково-методичної літератури до спеціальних учнівських зошитів, засобів наочності і програмних художніх творів. Південноукраїнський інститут ще й уклав з видавництвами угоди, які дають можливість нашим вчителям безкоштовно друкувати свої науково-методичні досягнення в освітніх виданнях України. До речі, у РІПО теж є власне видавництво, одне зі ста кращих в країні.
Отже, недарма вчителям Херсонщини заздрять колеги з інших регіонів. Південноукраїнський регіональний інститут створив таку потужну навчально-методичну та наукову базу, з якою можуть змагатися навіть у столиці. А ще, гордість РІПО — це санаторій-профілак- торій. Серед галузевих оздоровчих інститутів України він є найбільшим. Головним лікарем санаторію-профілак- торію багато років б Василь Наумич. За 18 років роботи закладу відданий медичний колектив оздоровив майже ЗО тисяч (!) освітян. Сьогодні тут надається близько 25 лікувально-оздоровчих та профілактичних послуг. Сучасне обладнання підіб- ранозурахуванням профзахворювань вчителя: дихальних шляхів, серцево- судинної системи, остеохондрозу, радикуліту, поліартриту тощо.
— На курсах я вперше. Навіть уявити не могла, що тут є ще й такі умови для зміцнення здоров'я. Я просто у захваті від магнітоте- рапії, ароматерапії, спелеотерапії... Приємно, що все це створено саме для вчителя, — ділиться враженнями молодий педагог Ірина Трищова, яка приїхала з Фрунзівської ЗОШ Іванівського району.
Колеги з Миколаївської області розповідають, що у них такого взагалі немає. Приїхав на курси — сам шукай квартиру і вирішуй усі свої проблеми. А у нас в Херсоні наче навчання на курорті. Велике спасибі хочеться сказати ректорату РІПО і кожному працівнику, який створює для нас благоустрій, — говорить вчитель Радянської ЗОШ Біло- зерського району Лариса Рибачук.
І справді, секрет успіху та постійного стрімкого розвитку РІПО — у небайду- жості, а, навпаки, абсолютній самовіддачі його колективу. Заклад має дуже багато напрямів роботи, і чолі кожного стоїть справжній професіонал і надійний помічник ректора Анатоля Зубка. Це проректор з наукової роботи Тетяна Морева, проректор з навчапьно-мето- дичної роботи Лідія Слободенюк, проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Світлана Одайник та проректор з адміністративно-господарчої роботи Віктор Стахевич.
Про наш заклад можна розповідати чимало. Але насправді потреби в рекламі ми не маємо. Достатньо вчителю приїхати до нас один раз і відчути всю турботу і підтримку, як він буде з великим задоволенням звертатися до нас ще і ще, — зауважує ректор Анатолій Зуб- ко. — І це для нас — головний показник і головний стимул працювати у тому ритмі, якого потребує сучасний вчитель і весь освітній процес нашої країни.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |