Обговорення нового податкового кодексу не втрачає популярності, діяльність працівників податкової постійно аналізується та вдосконалюється. Голова державної податкової адміністрації області Юрій Ємченко стверджує, що податківці Херсонщини працюють у досить напруженому режимі, адже держава постійно підвищує вимоги до них — і щодо наповнення бюджету, і щодо втілення вимог нового Кодексу.
Практичні результати діяльності'' за підсумками минулого року засвідчили, що Херсонські працівники ДПА дійсно здатні «взяти» професійну висоту, і забезпечити виконання поставлених завдань, На доказ цього пан Ємченко навів статистику:
надходження до держбюджету (у порівнянні з 2009 роком) збільшилися на 16%;
до місцевих бюджетів — на 13%;
надходження податку на прибуток підприємств — на 8%;
ПДВ — на майже 20%.
За словами голови ДПА, у порівнянні із іншими областями України Херсонщина спрацювала вище середніх всеукраїнських показників, але забезпечити 100% виконання розрахункової бази все одно не вдалось.
«Сьогодні податкова служба Херсонщини показала високий рівень діяльності. За 2010 рік ми досягли рекордного показника за останні п'ять років — до місцевих бюджетів надійшло більше одного мільярда гривень», — каже пан Ємченко.
Цифри показують, що виконати поставлені завдання податківці змогли майже в повному обсязі;
ПДВ — 82,7%:
податку на прибуток — 96,6%;
акцизного збору з вироблених в Україні товарів — 105,8%.
Юрій Борисович розповів, що такому результату сприяв ї перехід на подачу звітності у електронному вигляді.
Так, сьогодні як юридичним, так і фізичним особам набагато вигідніше подавати звіти саме за допомогою електронної пошти, або E-mail. Справа в тому, що лише за умови подання звітності E-mail передбачено автоматичне відшкодування податку тна додану вартість(?). І якщо платник не використовує цю можливість, значить, добровільно відмовляється від автоматичного відшкодування. А отже, його тіньовий прибуток такий, що дозволяє знехтувати поверненням коштів. Саме на таких платників у першу чергу падає підозра про використання тіньових методів діяльності)?).
Застосування електронної форми звітності дозволяє оперативніше відслідковувати схеми ухилення від сплати ПДВ через фіктивні фірми та проведення «псевдооперацій». Сьогодні у підприємств не повинно залишитись можливості проводити безтоварні операції та робити гроші «з повітря», — стверджує голова ДПА області.
Серед важливих аспектів роботи податківців Юрій Ємченко визначив і боротьбу з нелегальною зайнятістю, виплату заробітної плати у конвертах або нижче мінімальної.
За статистикою, майже кожен третій херсонець-підприємець порушує законодавство у цьому напрямку.
Сьогодні податкова використовує всі можливості для подолання цієї проблеми:
соціальну рекламу
перевірки без попереджень
співпрацю із громадськістю.
Наприклад, фактична перевірка,
що ствла можливою завдяки новому Кодексу, дає право без попередження перевіряти все, що пов'язано з трудовим законодавством:
наявність належного оформлення трудових стосунків;
з'ясування питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником;
- відомості про оплату праці працівника тощо.
А раніше про такі перевірки потрібно було повідомляти суб'єкт господарювання за 10 днів.
Зараз податківці у кожному місті та районі області проводять системну роз'яснювальну роботу норм «Податкового кодексу». Для широкого кола громадськості постійно проводяться навчальні та просвітницькі заходи — семінари, гарячі лінії, зустрічі, лекції тощо.
Голова ДПА стверджує, що кожен, хто звертається з запитаннями щодо нового Кодексу — отримує детальну інформацію.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |