Про ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» знову згадали під час візиту Президента на Херсонщину. На засіданні обласного комітету з економічних реформ було презентовано проект «Створення машинобудівного кластеру», яким передбачено розробку державної цільової Програми створення та серійного виробництва оптимального модельного ряду вітчизняних зернозбиральних комбайнів на 2011 — 2015 роки.
Представляв проект присутнім на засіданні (утому числі й Президентові) начальник Головного управління економіки ОДА Олексій Пристай. Говорив він «красиво» і «правильно», от тільки чому ця Програма має бути «державною», він не зазначив, адже ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» — державі не належить.
Нагадаю, що законопроект про повернення у державну власність ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» був ініційований Комуністичною партією України, його авторами стали лідер КПУ Петро Симоненко та народний депутат України від Херсонщини Катерина Самойлик. 4 листопада минулого року Верховна Рада ухвалила Закон, але Президент наклав на нього «вето», а отже завод як був, так і залишається приватним.
Незважаючи на це, Олексій Дмитрович у своїй доповіді зазначив: «Почавши працювати у форматі кластеру у II півріччі 2010 року спільними зусиллями обласної адміністрації, акціонерів та керівників підприємства вдалося організувати ефективну роботу Херсонського машинобудівного заводу, що виготовляє комбайни. У минулому році вся Україна стала свідком проблем комбайнового заводу. Сьогодні всі питання вирішені(І). У тому числі ліквідована вся(!) заборгованість з заробітної плати». Загалом з виступу начальника управління економіки при ХОДА стало зрозуміло, що на заводі «жити стало краЩё, жити стало веселіше». Наскільки це насправді так, читайте у матеріалі «Кого бережет наша милиция?»
Чому чиновник був таким життєрадісним? Звідки такий оптимізм? Хто кого обманює: ОДА — Президента, чи всіх людей, які як не працювали, так і не працюють на цьому підприємстві? Адже з 3000 працівників на машинобудівному' заводі залишилось аж 200! Чому цехи відомого'колись заводу перетворились у звичайні майстерні? Чому у день приїзду Віктора Яну- ковича до Херсона, працівники Херсонського машзаводу стояли на площі Свободи? Можливо, люди — вітали Президента, а можливо — вимагали повернення своїх робочих місць? Як бачимо, питань як завжди більше, ніж відповідей. І головне з них: як чиновники Херсонщини планують «вирішувати» щось на користь приватного підприємства? Адже Президент своїм вето довів всім громадянам, що приватне майно — недоторканне.
Чи не пахне ця справа корупційними схемами: коли чиновник лобіює інтереси приватника — «вибиває» йому державні гроші, а підприємець, натомість — «спонсорує» чиновника? Кого буде «спонсорувати» приватний завод: начальника Головного управління, чи треба брати значно вище???
«Красива» промова, аби переконати Президента, що на Херсонщині все гаразд — це звичайно добре. Та, можливо нарешті треба звернути увагу на проблеми «простих смертних», які з кожним днем все більше страждають від нововведень влади.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |