У травні 2010 року Національним агентством екологічних інвестицій України голові Ради Міністрів АР Крим, головам обласних державних адміністрацій та головам Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій було направлено інформаційний лист «Щодо проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій».
Цим листом Нацекоінвестагент- ство почало реалізацію Постанови Кабінету Міністрів України № 221 від 22 лютого 2008 року «Про затвердження Порядку розгляду, схвалення і реалізації проектів цільових екологічних (зелених)инвестицій та пропозицій щодо здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією таких проектів і виконанням зобов'язань сторін Кіотсько- го протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату» і розпочало збір пропозицій на фінансування в 2010-2012 роках проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, спрямованих на зменшення обсягу викидів парникових газів в закладах освіти та охорони здоров'я.
Запит на виділення коштів'з бюджетної програми 2402020 «Реалізація проектів, спрямованих на скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів» складається з пакету документів, розроблених на основі енергетичного обстеження (енергоаудиту) до якого входять кошторисний розрахунок витрат, позитивний висновок державної експертизи кошторисного розрахунку та розрахунок планових скорочень викидів або збільшення обсягів поглинання парникових газів, проведений відповідно до вимог, установлених Нацекоінвестагентством.
З бюджетної програми передбачається фінансування трьох заходів (утеплення покрівлі, утеплення фасаду та заміну вікон на енергозберігаючі). Ці заходи є найбільш витратними і складають близько 70% витрат, необхідних для досягнення будівлею європейських стандартів енергоспоживання.
Голопристанська районна державна адміністрація та Голопристанська міська рада виявилися найбільш підготовленими до цього і для реалізації таких проектів звернулися до фахівців.
На даний час у місті Гола Пристань вже проведено енергоаудити 7 закладів (три дитячих садочки, три загальноосвітні школи і гімназія). Перший пакет документів по дитячому садочку №1 «Олімпієць» вже подано на експертизу до На- цекоінвестагентства. Роботи по підготовці повного пакету документів в інших закладах виконано на 90%.
За попередніми оцінками, після реалізації проектів скорочення викидів парникових газів у місті Гола Пристань досягне 1000 тонн на рік, що дає змогу залучити близько 16 мільйонів гривень інвестицій.
Треба розуміти, що шлях експертиз та узгоджень кожного запиту на виділення коштів з бюджетної програми складний та тривалий. Документи перевіряються уповноваженими органами влади як України, так і Японії, і не всі проекти можуть бути підтримані.
Але є впевненість, що вже у цьому році більшість дітей, викладачів і вихователів в школах та дитячих садочках Голої Пристані будуть знаходитися в більш комфортних умовах, а з районного і міського бюджету значно скоротяться видатки на придбання енергетичних ресурсів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |