ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Інвестиції від продажу Україною квот на викиди парникових газів будуть спрямовані до Голопристанського району
21.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 7 / Тираж: 2200

У травні 2010 року Національ­ним агентством екологічних інве­стицій України голові Ради Мініст­рів АР Крим, головам обласних державних адміністрацій та голо­вам Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій було направлено інформаційний лист «Щодо проектів цільових еко­логічних (зелених) інвестицій».

Цим листом Нацекоінвестагент- ство почало реалізацію Постано­ви Кабінету Міністрів України № 221 від 22 лютого 2008 року «Про затвердження Порядку розгляду, схвалення і реалізації проектів ці­льових екологічних (зелених)инвестицій та пропозицій щодо здій­снення заходів, пов'язаних з реалізацією таких проектів і виконан­ням зобов'язань сторін Кіотсько- го протоколу до Рамкової кон­венції ООН про зміну клімату» і розпочало збір пропозицій на фінансування в 2010-2012 роках проектів цільових екологічних (зе­лених) інвестицій, спрямованих на зменшення обсягу викидів парни­кових газів в закладах освіти та охорони здоров'я.

Запит на виділення коштів'з бю­джетної програми 2402020 «Реа­лізація проектів, спрямованих на скорочення викидів або збільшен­ня поглинання парникових газів» складається з пакету документів, розроблених на основі енергетич­ного обстеження (енергоаудиту) до якого входять кошторисний розра­хунок витрат, позитивний висновок державної експертизи кошторис­ного розрахунку та розрахунок планових скорочень викидів або збільшення обсягів поглинання парникових газів, проведений від­повідно до вимог, установлених Нацекоінвестагентством.

З бюджетної програми передбачається фінансування трьох захо­дів (утеплення покрівлі, утеплен­ня фасаду та заміну вікон на енер­гозберігаючі). Ці заходи є найбільш витратними і складають близько 70% витрат, необхідних для досяг­нення будівлею європейських стандартів енергоспоживання.

Голопристанська районна дер­жавна адміністрація та Голопри­станська міська рада виявилися найбільш підготовленими до цьо­го і для реалізації таких проектів звернулися до фахівців.

На даний час у місті Гола При­стань вже проведено енергоаудити 7 закладів (три дитячих садочки, три загальноосвітні школи і гімна­зія). Перший пакет документів по дитячому садочку №1 «Олімпієць» вже подано на експертизу до На- цекоінвестагентства. Роботи по під­готовці повного пакету документів в інших закладах виконано на 90%.

За попередніми оцінками, після реалізації проектів скорочення викидів парникових газів у місті Гола Пристань досягне 1000 тонн на рік, що дає змогу залучити близько 16 мільйонів гривень інвестицій.

Треба розуміти, що шлях ек­спертиз та узгоджень кожного за­питу на виділення коштів з бю­джетної програми складний та три­валий. Документи перевіряються уповноваженими органами влади як України, так і Японії, і не всі проекти можуть бути підтримані.

Але є впевненість, що вже у цьо­му році більшість дітей, виклада­чів і вихователів в школах та дитя­чих садочках Голої Пристані будуть знаходитися в більш комфортних умовах, а з районного і міського бюджету значно скоротяться ви­датки на придбання енергетичних ресурсів.

Автор: Федір БАРУЛІН, директор ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту