Приблизно тиждень тому обласні електронні видання наввипередки повідомляли про виключення депутата обласної ради Сергія Рибалка з лав ВО «Батьківщина» і закиди та звинувачення на його адресу з боку нардепа, голови обласної парторганізації Юрія Одарченка нібито у зраді партійних і принципів і відхиленні від «курсу». Мовляв, Сергій Вікторович «продався» регіоналам, «благословивши» підписання з ними угоди про співпрацю на рівні Голопристанської районної ради, а також проголосувавши за кандидатуру Віктора Пелиха, коли того обирали на посаду голови облради. Такі закиди пана Одарченка обурили членів первинних парторганізацій Голопристанщини, а також районної, яку донедавна очолював Сергій Рибалко. Як наслідок — практично усі партійці району понаписували заяви про вихід з ВО «Батьківщина». Чомусь згадалися з дитинства знайомі рядки із казки Пушкіна: «Свет мой, зеркальце, скажи...». Може, Юрій Віталійович намагається вгледіти у люстерку зовсім не ту правду, яка є насправді? Згоден, ви скажете, що правда у кожного своя. «Правду від Одарченка» ми вже почули, давайте подивимося на «правду від Рибалка». А свою ви сформуєте самі.
Сергію Вікторовичу, на Вашу думку, чому виникла ця конфліктна, навіть безкомпромісна ситуація?
Ви знаєте вже, що 14 січня відбулося засідання бюро обласної організації ВО «Батьківщина», на якому б^ло прийнято рішення звільнити мене з посади голови Голопристанської райорганізації партії. На жаль, мене на цьому засіданні не було, я перебував у відрядженні. І коли їхав потягом, мені зателефонував Юрій Віталійович і сказав, аби я сам писав заяву на звільнення. Звісно ж, такої ласки я йому не зробив. Особливо зважаючи на те, що вже шістьох голів районних організацій в області таким чином виштовхали. Упевнений, що це не що інше як спроба пана Одарченка «перекласти з хворої голови на здорову» ту відповідальність за провал минулих виборів, якої він, певно, намагається уникнути. Ви ж знаєте, що від нашої партії лише шестеро стали депутатами облради. Це всього 8 відсотків від загального складу, тоді як у районній раді ми досягли результату у 38% — це найкращий показник по всій області, ба, навіть по всій південно-східній Україні! Ну і хто ж погано спрацював — Рибалко? А може, Одарченко? Зрозуміло, що свою провину голова обласної організації «списав на низи».
А що Ви скажете про підписання угоди про співпрацю у районній раді і про підтримку кандидатури Віктора Пелика від регіоналів на посаду голови облради?
Все дуже просто. Угода про співпрацю була підписана не лише депутатами від ВО «Батьківщина». Її підписали усі політичні сили, представлені в районній раді, у .тому числі й опозиційні. Чому? Та щоб ми не питали один в одного потім «хто винен?» (такий досвід протистояння й розбрату вже мали в минулому скликанні, коли кожний тягнув воза у свій бік, а він усе стояв), а вже сьогодні разом думали «що робити?» і визначали перспективні завдання для розвитку економіки Голопри- станщини. Так, нехай у нас із ре- гіоналами різні програми, різні шляхи, але кінцеву мету затямити мають усі — добробут району. Ми підтримуємо їхні ініціативи, вони беруть до уваги наші пропозиції і зауваження. Це називається компромісом.
А щодо підтримки кандидатури Віктора Пелиха — так він же мій земляк, ми обидва — з Чулаківки. І я знаю його перш за все як нормальну, розумну і турботливу людину. А ці людські якості не залежать від політичного забарвлення.
В матеріалах електронних видань, зокрема «Херсонської правди», йшлося про те, ніби Ви від такого союзу з Партією регіонів маєте особистий зиск — створення на базі Вашого фермерського господарства «Аделаїда» логістичного центру...
Така версія «обвинувачення» з'явилася у Юрія Віталійовича після того, коли перші дві «провалилися». Той факт, що на території Голопристанського району у програмі соціально-економічного розвитку Херсонської області передбачається створення логістичного центру, я не відкидаю. Проте ця позиція, повторюся, дублюється у програмі з року в рік, а фінансування — немає. Інша справа, якби виділялися для цього якісь бюджетні кошти, тоді б пан Одарченко мав повне право закидувати мені звинувачення про лобіюван- ня власних інтересів. Тим паче, сам Віктор Янукович заявляв, що на подібні заходи коштів з держбюджету чекати марно. Тому якщо й будемо здійснювати якусь роботу зі створення такого логістичного центру, то лише власним коштом і за умови кредитування.
Як же так сталося, що практично усі члени ВО «Батьківщина» понаписували заяви про вихід з партії? Це протест Юрієві Одарченку і знак підтримки Вам?
Скоріше за все, це наслідок бездіяльності центрального партійного керівництва.
«Низи» не можуть, «верхи» не хочуть?
Щось схоже на те. Ми неодноразово зверталися до Києва, аби хтось із керівництва «спустився» сюди і добре вивчив ситуацію, проаналізував, чому область на парламентських виборах отримала низький результат і чому масово звільняють голів районних партійних організацій. Розумієте, ми сьогодні маємо «провал» у вертикалі зв'язку. Цей зв'язок просто втрачено. Депутатам Верховної Ради від «Батьківщини», котрі мали б опікуватися партійними проблемами нижчих ланок — обласних, районних організацій, бути так званими кураторами визначених районів, ніколи. Вони так заклопотані рухом вперед, гордо підняли голови, що вже не бачать фундаменту, який розвалюється під їхніми ногами. Ніхто до нас не приїхав, ніхто навіть не зателефонував, аби розібратися у ситуації. Може, достатньо було б «замінити» голову обласної парторганізаціі? Так, вихід усіх голопристан- ських членів з партії — це реакція на ігнорування верхівкою своїх рядових.
Наступне питання напрошується саме собою: що далі? Депутати, обрані до районної ради, йшли на вибори під прапорами ВО «Батьківщина»...
А далі буде так, як і було. Ми своїм поглядам, принципам і переконанням не зраджуємо. У районній раді буде створено депутатську групу. Навіть назву не будемо змінювати, бо й правда, як зазначив депутат зі Старої Збур'ївки B.C. Шишкін, батьківщина — те місце, де народивсй і живеш. Її любиш, за неї вболіваєш.
А якщо ви запитуєте про моральний бік питання, мовляв, ви ж вихідці з партії, чи відмовитеся від мандату, чи ні, то я чітко сказав: ні. Чому в нас усі звикли вважати, що члени партії чимось винні партії? Вони винні лише в тому разі, коли нічого собою не значать, не є особистостями, не мають принциповості і твердих переконань, керуючись якими могли б впливати на покращення життя в державі, а стали депутатами за рахунок партії. Але наші кандидати йшли на вибори по мажоритарних округах. І одразу видно, які результати отримали конкретні люди, а які — партійний бренд. Це помітно й на рівні обласної, і у районній радах. Це говорить про те, що не партія їх «пропхнула» в депутати, а навпаки, вони своєю роботою «підтягували» показники партії. Сьогодні партія від них відмовилася. Але чому вони мають відмовлятися від депутатських мандатів?
Дякую Вам за «правду від Рибалка», висновки ж робити не будемо — нехай кожен їх зробить сам.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |