ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Обговорюємо проект Пенсійної реформи
21.02.2011 / Газета: Червоний промінь / № 7 / Тираж: 1300

До обговорення проекту Пенсійної реформи ми запросили начальника управління праці та соціального захисту населен­ня райдержадміністрації Інну Володимирівну Пашко і постави­ли їй декілька запитань.

- Які зміни торк­нуться пенсійного забезпечення військо­вослужбовців, і, зокрема, як конкретно вирішено проблему визначення спец­іального стажу роботи (служби) в кален­дарному обчисленні.

- Законопроектом передбачається внести певні зміни до пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Основне питання, яке передбачається розглянути, — це питан­ня скорочення деяких пільг для усунення можливості виходу на пенсію в 30-35 річно­му віці, що на сьогодні сприймається як один з найбільш соціально негативних факторів.

Що стосується військових (а також і по­жежників та інших службовців), які мають тривалу вислугу років, жодні зміни їх не сто­суватимуться і вони отримуватимуть пенсії в тих же розмірах, що і на сьогодні.

Передбачається з 2011 року запровадити календарне обчислення вислуги років при визначенні права на пенсію; залишити пільговий порядок обчислення вислуги років при визначенні розміру пенсії: за 20 років вислуги (з урахуванням пільгового обчислен­ня) — 50 % заробітної плати (55 % — для звільнених у відставку) та 3% за кожен рік вислуги понад 20 років; поступово, щороку на 1 рік, збільшити вислугу років для визна­чення права на пенсію за вислугу років з 20 до 25 років; обмежити пенсії максимальним розміром дванадцяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, збе­регти механізм виплати пенсії працюючим військовим пенсіонерам без будь-яких змін — у повному розмірі незалежно від заробіт­ної плати.

- Які етапи підвищення пенсійного віку для жінок?

- Повідомляємо, що законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (реєст­раційний № 7455) передбачено низку змін у пенсійному законодавстві, зокрема, підви­щення пенсійного віку для жінок.

Ми маємо тенденцію до старіння нації, коли кількість осіб працездатного віку змен­шується, а непрацездатного — зростає. Якщо ми допустимо ситуацію, коли працюючих буде менше за пенсіонерів, сама пенсійна система не витримає навантаження і не змо­же виконувати свої зобов'язання.

Законопроектом передбачено поетапне підвищення пенсійного віку для жінок протя­гом 10 років щороку на 6 місяців. Так, згідно із законопроектом починаючи з 1 лютого 2011 року жінки виходитимуть на пенсію у віці 55 років та 6 місяців; з 1 лютого 2012 року — 56 років; з 1 лютого 2013 року — 56 років та 6 місяців; з 1 лютого 2014 року — 57 років; з 1 лютого 2015 року — 57 років та 6 місяців; з 1 лютого 2021 року — 60 років.

Поступово підвищуючи вік, передбачено і систему компенсаційних механізмів для жінок. Зокрема, за кожний рік відстрочено­го виходу на пенсію жінка одержить збільше­ну на 5 % пенсію. Тобто за 5 років відстрочки пенсія збільшиться на 25 %.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту