ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
НА ДОПОМОГУ ПРИЙДУТЬ ПОМІЧНИКИ «ШЕРИФІВ»
21.02.2011 / Газета: Червоний промінь / № 7 / Тираж: 1300

Не секрет, що особливо гос­тро саме в сільській місцевості відчувається брак міліцейських кадрів. Справа в тому, що деякі дільничні інспектори обслуго­вують по декілька сіл, які зай­мають велику територію, і її важко охопити, отож «шери­фові» не обійтися без помічни­ка. Водночас є бажання сільської громади, аби забез­печити належний рівень підтримки правопорядку на селі.

Міністр внутрішніх справ Ук­раїни Анатолій Могильов нео­дноразово зазначав, що взає­модія органів внутрішніх справ з населенням, відродження громадських формувань, які беруть участь в охороні гро­мадського порядку, є особли­во актуальною та потрібною в наш час.

Дійсно, в роботі по охороні громадського порядку важко переоцінити допомогу гро­мадськості. Адже саме вона виконує основні завдання з профілактики, попередження та розкриття злочинів.

На Херсонщині давно виник­ла потреба у введені посад гро­мадських помічників дільнич­них. Виконуючи вказівку Міністра, Управлінням МВС Ук­раїни в Херсонській області та з метою поліпшення криміно­генної ситуації в районі, запоб­іганню правопорушень гро­мадського порядку, підвищен­ня правової культури населен­ня району, районний центр зай­нятості виступив з ініціативою запровадження в кожному на­селеному пункті району поса­ди інструктора по інформуван­ню населення щодо запобіган­ня порушень громадського порядку.

Це вдалося зробити шляхом організації оплачуваних гро­мадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов'яз­кового державного соціально­го страхування на випадок без­робіття. На виконання цього завдання між районним цент­ром зайнятості та районним відділом УМВС України в лис­топаді 2010 року було укладе­но угоду про співпрацю. В рам­ках цього документа протягом грудня минулого року відбувся процес підбору кадрів з числа безробітних для проведення даної роботи в селах.

Відбір кандидатів був доволі суворим: у претендентів не по­винно бути судимостей, вони мають бути психічно здорови­ми та соціально благополучни­ми. Адже саме помічнику «ше­рифа» щодня доведеться спілкуватися з людьми, улагод­жувати сімейні конфлікти, вис­луховувати людські проблеми, приймати заяви громадян, про­водити бесіди з неблагополуч- ними родинами та особами, схильними до правопорушень, відвідувати за місцем прожи­вання осіб, які повернулися з місць позбавлення волі. В про­цесі роботи їм доведеться зви­кати до найгірших проявів людської природи. Також вони проводитимуть агітаційну робо­ту серед сільської молоді з ме­тою популяризації служби в органах внутрішніх справ та підвищення позитивного іміджу міліції.

Загалом в основу діяльності помічників громадських інспек­торів, або як їх ще називають, інструкторів з інформування населення з питань забезпе­чення громадського порядку, покладено принцип об'єднан­ня зусиль місцевих органів дер­жавної влади, органів місцево­го самоврядування, правоохо­ронних органів та громадсь­кості щодо профілактики зло­чинності.

Тож уже в січні нинішнього року районним центром зайня­тості для майбутніх інструкторів було організовано курси підви­щення кваліфікації за напрям­ком інформування населення з питань забезпечення громадсь­кого порядку. А вже з 2 по 4 лю­того в рамках програми «Інфор­мування населення з питань за­безпечення громадського по­рядку» в соціально-психологіч­ному тренінговому центрі рай­онного центру зайнятості для майбутніх інструкторів було проведено тренінг «Психо­логічні аспекти охорони гро­мадського порядку».

Вибір цієї тематики був неда­ремним, адже інформаційно- роз'яснювальна робота з охо­рони громадського правопоряд­ку потребує належного психо­логічного забезпечення. Тому робота тренера-консультанта була спрямована на формуван­ня відповідних професійно- психологічних якостей май­бутніх інструкторів, зокрема, розвитку психологічної готов­ності до поставлених завдань: емоційної стійкості, норматив­ності поведінки, відкритості, практичності, впевненості в собі та ін.

Оцінка роботи помічника «шерифа» визначається з огля­ду на його вміння працювати з людьми, правильне викорис­тання обізнаності з особливо­стями населеного пункту і на­селення, що проживає на його території, особистий вклад у попередження та профілакти­ку правопорушень, а також рівень довіри до нього людей.

Під час занять безробітні оз­найомилися з основними дже­релами інформації, особливо­стями її передачі, відпрацюва­ли вміння конструктивної кому­нікації та виробили відповідні стилі поведінки в конфліктних ситуаціях.

7 лютого учасників тренінгу було працевлаштовано на гро­мадські роботи в 10-ти насе­лених пунктах району. Споді­ваємось, що місцеві громади селищної ради, Першопокровської, Новоолександрівської, Анатолівської, Братської, Нижньоторгаїської, Верхньоторгаївської, Вільненської, Степненської та Сірогозької сільських рад отримали квалі­фікованих інструкторів, завдя­ки яким у цих населених пунк­тах значно підвищиться право­ва культура населення та рівень громадського їіорядку, а кількість правопорушень і зло­чинів зменшиться.

Автор: Станіслав МАЛЕЦЬКИЙ, заступник директора- начальник відділу,надання соціальних послуг районного центру зайнятості


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту