РАПТОВИЙ, без попередження, візит до Каховської ЦРЛ, здійснили голова рай- держадміністрації В.Сторчак і його заступник О.Вакулич, щоб на власні очі ознайомитися з життям-буттям лікарняного закладу, дізнатися, що змінилося після минулих відвідин, чи немає якихось нових проблем.
Для завідувача травматологічного відділення В.Забєліна то була приємна несподіванка: Віктору Васильовичу виповнилося в цей день 55 років, тож приймав він від районного керівництва щирі вітання з ювілеєм і букет пломінких троянд (на фото). Із задоволенням він показав гостям сяючий новизною щойно відремонтований операційний блок. Тут же, під одним дахом, знаходиться рентгенапарат, тиждень тому введений в дію після ремонту і наладки. Кабінет рентгенолога повністю комп'ютеризовано, а це означає, що пацієнт може обійтися без дорогої, не завжди якісної плівки: рентгенівський знімок можна записати на компакт-диск чи роздрукувати на папері (але для цього слід придбати фотопринтер)..
А от реанімаційному відділенню потрібен ремонт. Завідувач відділення В.Апмазов показав палати, оснащені кардіомоніторами, апаратами штучного дихання, похвалився, що медичне забезпечення навіть краще, аніж в обласному центрі. А заступник головного лікаря Каховської ЦРЛ О.Мазур, яка давала під час обходу всі необхідні пояснення, поділилася* задумкою — оснастити палати камерами цілодобового спостереження. «Будемо шукати спонсорів», — відповів В.Сторчак.
Лікар-неонатолог Марина Фрей, провівши екскурсію від приймального передпокою до їдальні, теж розповіла про потреби пологового відділення. Це — апарат Інфанта-флоу» і кювез для дітей з малою вагою (такий бачила на виставці), кахель на підлогу в харчоблоці, кондиціонер для пологової зали, де температура влітку сягає 40°С. До речі, зараз готуються палати для сімейного пологового будинку, де мають бути створені умови, максимально наближені до домашніх, — таке є поки що лише в Херсоні в Скадовську.
У хірургічному відділенні В.Сторчак ознайомився з тим, як іде ремонт, оснащуються палати:
для ветеранів Великої Вітчизняної війни, роботрю лапароскопічного устаткування. З'ясувалося, що ла- пароскопічна стійка не використовується на повну потужність: мало виконується гінекологічних операцій, і травматологічному відділенню вона в ряді випадків стала б у нагоді. «Нам би ще вікна поміняти», — зазначив завідувач хірургічного відділення В.Глухов.
Голову райдержадміністра- ції цікавило все: і заробітна плата медперсоналу, і раціон харчування хворих, і те, хто здійснює контроль за дотриманням меню і дегустацію страв. Також В.Сторчак спілкувався з пацієнтами лікарні (за зачиненими дверима), запитував про якість і вартість лікування, а в приймальному покої — порядком надходження добровільних пожертвувань. Неприємно його вразила і галерея між травматологічним і хірургічним корпусами, де розбиті шибки, а між віконними рамами — торішнє опале листя. А потім відбулася непроста розмова з лікарями-хірургами.
Задоволений він залишився тим, як веде справи завідувач терапевтичного відділення О.Даниленко, багато чого зроблено саме завдяки н ініціативі: обладнано дві палати для ветеранів Великої Вітчизняної війни, замінено лінолеум, меблі в ординаторській. Єдиний клопіт — вже час поміняти старі панцерні ліжка. Триває ремонт (палата за палатою) і в неврологічному відділенні.
Не було зауважень і до роботи завідувача інфекційного відділення М.Муравської, для хворих, зокрема дітей, створено належні умови. От тільки старі вікна у старій будівлі потребують заміни.
У денному стаціонарі у всьому відчувається господарська рука чйого завідувача Л.Нечай: квіти, тюль на вікнах додають домашнього затишку, і потрібний для успішного лікування добрий настрій.
Не обійшов увагою В.Сторчак і автономну котельню, де використовується сучасне енергозберігаюче обладнання.
Бачене і чуте дало основу для висновків, з якими голова райдержадміністра- цн поділився з кореспондентом «Каховської зорі.
- Якщо умовно підбивати підсумки, то денному стаціонару я віддав би першість, на другому місці — терапевтичне відділення, на третьому — травматологічне. Але проблем і роботи дуже багато: це поточні ремонти, технічне оснащення, благоустрій та озеленення терито-рії. По всіх порушених в ході огляду питаннях готується доручення на ім'я головного лікаря Каховської ЦРЛ О.ВІттіха із визначеним терміном їх виконання. До речі, дано завдання найближчим часом, як і було обіцяно, встановити два нові вікна в дитячому відділені. Хотілося б відремонтувати і дитячу поліклініку, оновити меблі в дитячому інфекційному відділенні.
А за які кошти?
Бюджетні, спонсорські, добровільні внески, але все це — під суворим контролем райдержадміністра- ції. Відтепер всі тендерні-закупівлі проводитимуться прозоро, на першому плані — якість і ціна.
Цікавився й сплатою добровільних внесків, проаналізував їх надходження — і дійшов висновку, що цих коштів вистачить і на заміну вікон, і доукомплектування лапароскопіч- ної стійки. Звичайно, за умови: якщо ці гроші надх'одитимуть не в чиюсь кишеню, а в касу лікарні, з видачею квитанції.
Я нікому не дозволю розбазарювати бюджетні кошти. І ніяких хабарів і поборів!
Щодо ситуації з проведенням тендеру по закупівлі наркотичних засобів, яка ставить під загрозу зриву планові операції, пов'язані з наркозом, розмова окрема і жорстка: винні мають бути покарані.
Чи правда, що в лікарні виписують рецепти за винагороду, у змові з власниками аптек?
Нам про це поки що невідомо. Але в разі підтвердження таких чуток реакція буде жорсткою.
Каховчани запитують: чому в лікарні не роблять гемодіаліз?
Як мені пояснили, через не- укомплектованість кадрами. Це недоробок головного лікаря Каховської ЦРЛ, на який йому суворо вказано. До кінця тижня потрібні фахівці завершать навчання і «штучна нирка» почне працювати.
Також жителі міста і району хочуть знати, які медичні послуги платні, а які — безплатні?
Я теж цікавився цим питанням, зокрема: чи платні аналізи в клінічній лабораторії. Запевняю: усі аналізи безплатні! Але даю доручення адміністрації лікарні опублікувати в «Каховській зорі перелік усіх платних послуг, щоб покласти край зловживанням.
Порядок має бути у всьому!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |