Під час прес-конференції, що відбулася минулого четверга в Києві, Голова новоутвореної державної податкової служби (раніше адміністрації — прим, авт.) Віталій Захарченко, відмовився повідомляти громадянам України про те, яким фактичним є на сьогоднішній день борг податківців перед підприємствами щодо виплати заборгованості з податку на додану вартість.
На пряме запитання журналістів ткових надходжень», — зазначив він. про заборгованість ПДВ станом на 1 лютого 2011 року, він відповів так: «У меморандумі з Міжнародним валютним фондом чітко буде описана ця заборгованість. Зараз меморандум ще узгоджується, це питання політичне, я на питання політичне не хотів би давати відповідь», — сказав глава податкової.
Ось тобі й маєш «питання політичне», а от підприємства вважають, що це питання суто економічне, і воно стосується у першу чергу їх нормального подальшого життя та сталої роботи.
Пан Захарченко повідомив, що середня щомісячна сума ПДВ до відшкодування наразі становить близько 3 мільярдів гривень.
«Відшкодування перевищуватиме ту суму, яка закладена в бюджеті, за рахунок перевиконання (плану податкових надходжень”, — зазначив він.
Усього, за словами Захарченка, у січні 2011 року було зібрано 7 мільярдів гривень з ПДВ.
Нагадаємо, що відповідно до інформації, яку розповсюдив певний час тому, заступник голови ДПС Олексій Любченко, в Україні, станом на' 1 грудня 2010 до бюджетного відшкодування було заявлено 10,8 мільярдів гривень податку на додану вартість.
Крім того, голова ДПС запевнив, що ті підприємства, що перейдуть на електронну форму звітності, вже з 1 березня будуть отримувати автоматичне відшкодування ПДВ.
Правда, при цьому він не зазначив, що саме потрібно зробити підприємствам, організаціям та установам, аби вони перейшли на повну електронну систему звітності, і яким чином це відіб'ється на їхній діяльності та звітності перед ДПС.
Натомість податківці розповідають, що бізнес стали «трусити» менше.
Як зазначив заступник директора департаменту податкового контролю юридичних осіб Ігор За- глада: «Внаслідок переорієнтації на відбір до перевірок виключно ризи- кових платників податків стратегічних галузей економіки кількість перевірок великих підприємств зменшилась на 25%, середніх — на 19,2%, малих — на 16,1%»
Нагадаємо, що Податковим кодексом України передбачена періодичність проведення документальних планових перевірок, що залежить від ступеня ризику у діяльності платників податків.
«Так, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби», — переконує податківець.
Та від цього кількість підприємців у черзі на закриття бізнесу не стає меншою.
Як стало відомо редакції з добре поінформованого джерела у міській ДПС: «кількість приватних підприємців, які бажають закрити свій бізнес, які стоять у черзі до нас щодо закриття підприємств з початку року не зменшується, а постійно збільшується. У різні дні таких бажаючих стоїть у черзі від кількох до кількох десятків».
Отже ми мусимо констатувати, що підприємці не повірили словам чиновників про те, що з кожним днем їм буде працювати «простіше» і «вільніше».
Про те, як саме працюється підприємцям, і які вони бачать перспективи, в одному з найближчих номерів нашого часопису.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |