18 лютого відбулась чергова прес-конференція у державній податковій адміністрації області, під час якої податківці розповіли про те, як вони працюють з підприємствами, що є потенційними банкрутами.
В.о. начальника відділу оперативних заходів із скорочення податкового боргу УПМ ДПА у Херсонській області, майор податкової міліції Майя Кречетова вважає, що чинний податковий Кодекс набагато краще розкриває принцип реакції ДПА на виявлення підприємств-банкрутів. Чітко прописаний алгоритм дій податківців дозволяє ефективніше відслідковувати ті підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. «Будь-яка підприємницька діяльність передбачає отримання прибутку, це і є головним завданням підприємництва. А банкрутство означає, що конкретне підприємство не справляється з цим завданням. Це неспроможність виконати свої зобов'язання перед кредиторами (або банками, або іншими суб'єктами, котрі допомогли у створенні підприємства), а також перед бюджетами, Пенсійним фондом, фондом зайнятості, іншими державними цільовими фондами. І якщо підприємець власноруч доводить до банкрутства своє «дітище», це справді злочин», — каже Майя Кречетова.
Отже, як тепер реагують податківці на повідомлення про банкрутство. З того моменту, як порушується справа про банкрутство, протягом трьох днів підрозділи податкової міліції аналізують господарську діяльність банкрута, схеми його товарно-грошових потоків, влаштовують позапланові перевірки документації, виявляють наявність порушених кримінальних справ та участь у схемах мінімізації чи ухилення від сплати податків. Тобто, податківці перевіряють все, що стосується даного підприємства, і якщо виявляють ознаки фіктивності, вживають заходів щодо скасування свідоцтва платника ПДВ — аж з моменту його реєстрації. Усі напрацьовані матеріали передаються до юридичної служби, що і вирішуватиме долю підприємства. Також податкова надсилає подання до суду щодо розкриття банківської таємниці стосовно обсягу та обігу коштів на рахунках підприємств-банкрутів. За результатами всіх вищезгаданих заходів, за наявності ознак злочину, приймається рішення про порушення кримінальної справи.
У даний момент працівники податкової міліції займаються аналізом діяльності потенційних банкрутів, у яких задекларований валовий прибуток або загальний обсяг поставок за 2011 та попередні роки є більшим, ніж 5 мільйонів гривень. З початку цього року в області відстежується діяльність 18 таких підприємств-банкрутів, з них 9 — у Херсоні. Чи визнає господарський суд їх банкрутами, залежить саме від результатів роботи податківців.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |