ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Одним тюрма—урок суворий, — солодкий перекур...
24.02.2011 / Газета: Новий день / № 9 / Тираж: 36600

У кримінально-виконавчих установах Херсонщини перебу­вають 5294 засуджені, 845 з них утримуються в слідчому ізо­ляторі. Загальна кількість тих, хто опинився за гратами, щороку зменшується (торік на 6%). На стільки ж зростає питома вага засуджених за тяжкі злочини. Про ці та інші нюанси — з розширеної колеги управління Державної пенітен­ціарної служби України у Херсонській області.

Як без діла сидіти, то можна одубіти

В ідеалі спокутувати свої гріхи ув'язнені повинні наполегливою працею.

Щороку кількість засуджених, які ма­ють оплачувану роботу, зростає, — заува­жив начальник управління Державної пені­тенціарної служби України в Херсонській області генерал-майор внутрішньої служби Володимир Пінькас (на фото). — Але ро­зумію, що це навряд чи задовольняє людей, котрі чекають на аліменти чи повернення грошей за заподіяну їм шкоду. Та й серед самих засуджених багато таких, хто хоче, але не має можливості працювати...

Незважаючи на те, що асортимент про­дукції підприємств херсонських колоній доволі широкий (автопричепи, напівпри­чепи, піддони, тротуарна плитка, склопа- кети та багато іншого) і якість цієї продукції підтверджена сертифікатами та виставко­вими нагородами, проблеми з її збутом все ж існують.

Додамо, що кількість засуджених у ви­правних установах Херсонщини, які мають позови, наприкінці минулого року стано­вила 1423 особи. А сума позовів складала майже 16 млн. грн. За минулий рік засуд­женими відшкодовано лише 193 позови на загальну суму 89,1 тис. грн.

Протягом минулого року від праце­влаштування засуджених отримано дохід у вигляді нарахувань на їхню заробітну плату в сумі 586,4 тис. грн., — зазначив Володи­мир Григорович. — Середньомісячна зар­плата засуджених становить 279 гривень.

Торік підприємства установ виконання покарань області виробили продукції та надали послуги промислового характеру на суму понад 8 млн. грн. Доведені показники з виробництва товарної продукції виконані на 95,3%: по підприємству Дар'ївської виправної колонії (ВК) № 10 — 105,1%, Північної ВК № 90 -1! 00,7%, БілозерськоГВК № 105 — 51,4%. Товарна продукція реалізо­вана на суму 8,3 млн. грн. Це на 479 тис. грн. менше, ніж передбачалося фінансовим пла­ном. Якщо ВК № 10 та ВК № 90 виконали його відповідно на 104 і 100%, то ВК № 105 — всьо­го на 50,2%. І все ж, у порівнянні з відповід­ним періодом минулого року обсягзбуту про­дукції зріс на 7,9%, або на 611,5 тис. грн.

Підприємства виправних установ отри­мали від основної діяльності прибуток у розмірі 294,9 тис. грн. і ще раз довели, що спроможні виконувати поставлені завдан­ня на належному рівні.

Минулого року у виправних установах Херсонщини в середньому утримувався 4401 засуджений. На оплачуваних роботах виробничого характеру була працевлашто­вана 291 особа. Рівень працевлаштування відповідає виробничим потужностям підприємств. Проте, як наголошувалося під час колегії, потенціал установ та їх інтегра­ція в економіку регіону потребує удоскона­лення, можливості підприємств колоній використовуються ще слабо.

На свободу —з чистою совістю і дипломом!

Нинішнього навчального року у трьох виправних колоніях області (№ 10,90,105) та слідчому ізоляторі розпочали навчання 460 ув'язнених.

— Це 90,9% від загальної кількості засуд­жених, які не мають повної загальної серед­ньої освіти (471 особа), — повідомив Воло­димир Пінькас. — При виправних установах діють 16 класів, обладнаних як предметні кабінети на 326 навчальних місць. Бібліотеч­ний фонд пенітенціарних установ нараховує 55 329 книжок. Із засудженими працюють 29 викладачів. Окрім того, ті, хто опинився за гратами, опановують робітничі професії — як за індивідуально-курсовим методом, так і на базі ПТУ. Торік кваліфікованими ро­бітниками стали майже 890 з них. Які про­фесії популярні? Електрогазозварник, швець, столяр-будівельник, взуттьовик, токар-фрезерувальник, слюсар з ремон­ту автомобілів, електромонтер... Але й це ще не все. У Білозерській виправній ко­лонії № 105 п'ятеро засуджених зараз на­вчаються у вищих навчальних закладах.

Новесело в світі жити, як нема кого любити

Торік адміністрації виправних установ сприяли реєстрації 70 шлюбів і розірванню 11 шлюбів із засудженими.

Ще кілька фактів. У пенітенціарних установах Херсонщини перебувають 2927 ув'язнених, які не мають паспорта громадянина Українй. 346 взагалі його не отримували, 230 втратили до засуджен­ня, 76 мають паспорти старого зразка. За минулий рік 100 засудженим посприяли в оформленні паспортів.

А обід — за розкладом

Видатки з держбюджету на придбан­ня продуктів харчування склали торік майже 11,8 млн. грн.

— Хочу також зазначити, що забезпе­ченість осіб, позбавлених волі, продуктами харчування покращилася, — наголосив Во­лодимир Пінькас. — Основні продукти хар­чування — хліб, крупи, цукор, овочі, олія, риба, жири, м'ясопродукти, фрукти, яйця, твердий сир, кисломолочні продукти вида­валися повною мірою. На харчування за­судженого протягом місяця витрачали, в середньому, 220 грн., а на хворих туберку­льозом — майже втричі більше. У 2009 році ці показники були меншими: 185 і 503 грн. відповідно. Краще почали працювати підсобні господарства, Зокрема у колоніях № 10 та 90. Це також позитивно позначи­лося на забезпеченні продовольством...

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту