ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сюжет для Альфреда Хічкока?
25.02.2011 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 8 / Тираж: 20000

Історії деяких мешканців Чаплинського і Каланчацького районів схожі на справжні фільми жахів. У них фігурують коти та собаки, які змінюють окрас, незрозумілі мерехтіння у повітрі та літаючі примари. Де тут правда, а де — вигадка, сказати одразу і не візьмешся.

А ось на винних у появі монстрів-привидів люди вказують одразу і категорично. Кажуть, що це, начебто, підприємства «Кримський Титан» (м.Армянск), розташоване на їхній території. Завод виробляє двоокис титану, який використовується для виробництва лакофарбних матеріалів, паперу, гуми, фармацевтичної продукції. Також у асортименті його продукції — сірчана кислота та амофос.

Місцеві екологи мають до керівництва даного заводу цілком конкретні питання. Зокрема, вони стверджують, що «Титан» серйозно загрожує здоров’ю мешканців двох районів Херсонщини. Щоб обґрунтувати ситуацію офіційно, обласне Держуправління екології ініціювало проведення наукових досліджень щодо встановлення межі та рівня забруднення території, що потрапила в зону його діяльності. «В останні роки мешканці Чаплинського і Каланчацького районів, на території яких розташований «Кримський Титан», скаржаться на незадовільну екологічну ситуацію та стан власного здоров’я. До облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування надходили численні скарги мешканців, які проживають в населених пунктах цих районів» — розповідає головний спеціаліст Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Олена Денисова.

Медики в свою чергу підтверджують: загальна захворюваність населення, що проживає на території цих районів, щороку збільшується, і пов’язують це саме з небезпечним сусідством. Обласна санепідемстанція 1-2 рази на місяць здійснює спостереження за станом атмосферного повітря в зоні впливу. Вона надає інформацію про разові концентрації аміаку, кислоти сірчаної та інших шкідливих речовин, що знаходяться у викидах підприємства. Однак місцеві експерти-екологи запевняють: ця інформація не відображає фактичного стану забруднення. У свою чергу, керівництво «Кримського Титану» наполягає, що їхнє виробництво для навколишньої території доволі безпечне.

Щоб мати повну картину, Держуправління екології області звернулося із пропозицією до облсанепідемстанції підготувати документи для створення стаціонарного поста спостереження. Фінансування робіт покладають на дольову участь коштів підприємства та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Окрім того, мешканці Каланчацького району ремствують, що збір за забруднення навколишнього середовища «Кримський Титан» сплачує лише чаплинцям, адже зареєстроване на території їхнього району. Утім, від наслідків виробничої діяльності вони потерпають не менше від сусідів. У зв’язку з цим Держуправління екології адресувало до профільного міністерства пропозицію внести зміни в прописані нормативи та стягувати збори не за місцем податкової реєстрації, а фактичним місцем забрудненням.

Автор: Ксенія Станіславська


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту