Побачивши безпритульного, ми, як правило, переходимо на інший бік вулиці. У кращому випадку – не помічаємо. У гіршому – боїмось або зневажаємо. Ці люди живуть своїм нелегким життям. І від того, хто у наступну хвилину опиниться поруч, часто залежить їхня подальша доля.
Які б не були причини, що привели людину на вулицю, вона має право на добре слово і допомогу. Улітку бездомним легше – тепло, можна прожити за рахунок сяких-таких заробітків, влаштуватися на роботу до фермерів, а взимку – голод та холод. Зазвичай вони одинокі у своєму горі. Хіба що мають компанію таких самих товаришів по нещастю. Найчастіше це ще й нарко- та алкозалежні люди, які зневірилися у можливості розпочати нормальне життя, влаштуватися на роботу, відновити чи створити сім’ю. Чи є для них інше життя?
– Є, – переконана Тетяна Іванівна Кальченко, президент центру відновлення особистості та перетворення суспільства, що вже близько 5 років працює у Скадовську. Переконання цієї жінки небезпідставні, адже вона сама колись була у схожій ситуації. Тому й хоче допомогти людям, які самі не в змозі вибратися з тенет алкоголізму, наркоманії, бродяжництва. «Це біль мого серця, я добре розумію таких людей, дуже хочу їм допомогти», – гірко говорить Тетяна Іванівна. Фактично організація складається з людей, які самі були у складних життєвих обставинах, змогли перемогти себе і розпочати нове, наповнене змістом, життя.
У районному осередку центру працює до 30 громадян-волонтерів. Вони організовують безплатні обіди для безпритульних вдома в однієї з активісток центру, проповідують їм слово Боже на недільних тематичних вечорах у кінотеатрі «Ска-довськ», по середах проводять лекції та тренінги у районній поліклініці. Декількох наркоманів Тетяні Іванівні особисто вдалося влаштувати на безплатне лікування до реабілітаційних центрів у Євпаторії та Фастові. Після реабілітації деякі з них повністю змінили своє життя, відмовились від наркотиків, відновили здоров’я.
Завдання центру – не лише допомогти людям їжею, лікуванням чи моральною підтримкою, а й за допомогою слова Божого змінити їхнє мислення, переконати їх, що покращити своє життя під силу кожному. А ще – віднайти у своєму серці любов до Бога і до людей.
Часто волонтери центру працюють з кризовими сім’ями, з родичами наркоманів чи алкоголіків. Центр співпрацює з Міжнародним благодійним фондом Наталі Потопаєвої, який забезпечує партнера соціальними програмами, методичною літературою, рекомендаціями психологів. Також волонтери у тісних стосунках з районним центром сім’ї та молоді. Тетяна Іванівна запрошує усіх, у кого в сім’ї є неблагополучні родичі, до спілкування. Разом справитися з бідою легше.
Під опікою центру приблизно 50 громадян, які залишилися «за бортом» життя. На жаль, щомісяця їх більшає на декілька осіб. Середній вік таких людей – 40-50 років, але є й 25-річні.
Активістки центру часто відчувають на собі несхвальне ставлення оточуючих, мовляв, збирають тут бродяжок та непевних, але, дивлячись у вдячні очі ображених долею, волонтери переконуються, що чинять правильно. Хіба не варта будь-яка людина уваги і піклування у скрутну хвилину? Можливо, це її остання надія? Адже часто неблагополучні категорії людей втратили віру в життя, у критичні хвилини думають про самогубство або просто просять зачинити їх у відділенні міліції, аби мати щодня шматок хліба та притулок. Часто достатньо вислухати людину, навіть по телефону.
Про те, що вихід є, свідчать випадки, коли після спілкування з добровольцями центру відновлення особистості люди кидали пити, вживати наркотики, знаходили собі роботу і, врешті-решт, себе. Одна молода скадовчанка з цієї вразливої категорії населення стала навіть міліціонером. Інша – волонтером центру. Хтось – знайшов у собі сили кинути наркотики і піти вчитися. Кожна людина – це велика перемога.
Організація існує на добровільні пожертви. Але, як зазначила Тетяна Іванівна, – хочеться уваги влади до проблем до цих людей. Мрія – районний ста-ціонарний реабілітаційний центр. У нинішній ситуації – були б дуже вдячні за спонсорську допомогу.
Усім, хто хоче звернутися до представників центру зі своєю бідою, родичам безпритульних наркоманів чи алкоголіків, можна прийти щосереди о 15.00 у кабінет №2 Скадовської районної поліклініки. Там ви познайомитеся з волонтерами центру і зможете отримати необхідну консультацію, під-тримку та допомогу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |