2011 рік Президент України назвав важким. Що ж це означає – важкий рік? Які наслідки він принесе українській економіці та простим громадянам? Що являтиме собою?
Президент України говорить, що рік буде важким. І це вже якісно нова тенденція у вітчизняній політиці. Важко пригадати, щоб хтось з попередників Віктора Януковича брав на себе відповідальність за непопулярні кроки. Адже завжди легше, та й значно безпечніше, відсидітись, змовчати, перевести увагу громадян на інше. Віктор Янукович не хоче мовчати, а намагається діяти. А коли є рух, можна сподіватись і на прогрес.
Аналізуючи політику Глави держави, можна стверджувати з повною впевненістю, що вона кардинально відрізняється від політики його попередника. П’ять років Ющенко розчаровував і зраджував український народ та, власне, і саму нашу державу. Вертикаль влади, як така, була відсутня. Корупція, кумівство та «телефонне право» стали нормами взаємодії влади та громадян.
Сьогоднішні дії Президента України вказують на те, що реформи – це вже не популізм і не одноразова акція. Це чітка, цілеспрямована стратегія. До того ж, ставка, зроблена українським Президентом саме на системний підхід, дає можливість говорити про всеохоплюючий характер модернізації.
У справі здійснення реформ головними протидіючими елементами їх успіху є корупція та бюрократія. Роками ці компоненти не давали нормально розвиватись українському підприємцю, були причиною злиднів народу, унеможливлювали створення громадянського суспільства в Україні.
Після скорочення чинов-ницько-бюрократичного апарату та оголошення боротьби з корупцією, Президент вимагатиме від органів влади виключно професіоналізму та чесності у ставленні до простого громадянина України. Те, що розпочав Віктор Янукович, у всьому цивілізованому світі називається поверненням довіри людей до влади. Адже неможливо будувати, не довіряючи одне одному. Тільки разом можна сподіватись на певний успіх.
Реформи – процес важкий і тривалий. Нереально за рік збудувати те, що руйнувалось десятиліттями. Не треба кривити душею і казати, що модернізація пройде безболісно. Ні! Вона торкнеться всіх. І головне завдання влади, її шанс підтвердити власну спроможність діяти – зробити так, щоб негативні наслідки реформ були мінімальними.
Янукович відрізняється від своїх попередників тим, що він детально вивчає проблеми. Він намагається знати якомога більша про все, адже в умовах сучасного дикого українського капіталізму лише контроль з боку Президента може дати надію на успіх реформ. Без жорсткого контролю чиновники все розтягнуть, і ніякої модернізації Україна не отримає.
Крім контролю, повинна ще бути турбота про найбільш незахищені верстви українського населення. І тут у Віктора Януковича теж є розуміння даного принципу. Так, нещодавно, під час зустрічі з губернаторами, Президент України підняв питання соціального захисту людей. Зокрема, він дуже детально цікавився тим, як у Донецькій області влада захищає шахтарських вдів. Як піклуються про них місцеві чиновники, і чому ці жінки не були вчасно почуті обласною владою і були змушені вдатися до акції протесту. А в розмові з головою Миколаївської облдержадміністрації Президент України загострив увагу на заборгованості з заробітної плати, яка досягла у регіоні 60 мільйонів гривень. Під час розмови також були визначені шляхи подолання заборгованості.
2011 рік несе Україні важкі випробування. Проте мета того варта. Люди розуміють, що гірше, ніж було ще рік назад, бути вже не може. А сьогодні – навпаки, кількість представників влади починає переростати в її якість. Над цим працює Президент України. Цього хочуть громадяни. Спільність інтересів, як правило, дає позитивний результат. То ж не втрачатимемо надії, і наше терпіння отримає нагороду.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |