ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Новини
01.03.2011 / Газета: Трудова слава / № 8 / Тираж: 4714

Спеціалізація — ріпак

Не традиційні посіви ранніх зернових, а ріпак став основною сільськогосподарською культурою в фірмі «Промінь», яка по­рядкує на новомихайлівських землях.

Торік саме ріпак займав у господарстві найбільшу'площу. Сподівання сільгоспвиробників дана культура виправдала. З кожного гектара отри­мали по 55 центнерів ріпаку — це один з кращих показників урожайності не лише в районі, айв області.

- За умови досягнення проектної врожайності рентабельність ріпаку втричі перевищує рентабельність пшениці, — розповідає керівник госпо­дарства А. Б. Русак. — Але й вирощувати цю культуру непросто: необхідно більш ретельно готувати грунт під посів, потрібні спеціальна техніка та сільгоспінвентар. Саме «під ріпак» господарство придбало імпортну сівалку точного висіву та імпортний комбайн з рапсовим столом.

Ірина ЗОРІНА.

Підгодовують посіви

Найбільший ефект забезпечує підживлення рослин по мерзлоталому грунту у період, максимально наиближений до відновлення вегетації рослин.

Середина лютого — якраз та­кий період, переконані в ПОСП «Україна-Дивне». Два агрегати у складі тракторів МТЗ та спеці­альних машин для внесення міне­ральної поживи «МВУ-05» вийшли на поля. Кожен рапсовий гектар отримує по 300 кілограмів азотних добрив, гектар посівів ранніх зернових — по 150 кілограмів.

Виконують дану агротехнічну операцію працівники досвідчені і відповідальні — Олексій Мельник та Сергій Кондря. За день кожен агрегат підживлює посіви на 70 гектарах.

Людмила ГРИГОР'ЄВА.

Порадували малечу

У Софіївському дошкільному навчальному закладі «Ластівка» нині ви­ховується 17 дітлахів з Софіївки та Володимиро-Іллінки. Не так багато, але і вони потребують уваги і турботи. І, звичайно ж, дитсадку не обійтись без спонсорської підтримки. На щастя, помічників ми маємо.

Приємною несподіванкою став візит до дитсадка керівника приват­ного підприємства «Арм-Агро» Дереніка Мелконяна, який подарував дитячі меблі. Порадувала вихователів та малечу і очільниця приватного підприємства «Юнона» Наталія Михайленко, яка, окрім фінансової допо­моги, презентувала електропіч. Не забуває про дитсадок і володимиро- іллінський сільський голова Володимир Шевченко. Наприклад, на Новий рік сільрада подарувала нашим маленьким вихованцям солодощі.

Може, і недоречно про це розповідати, але маємо і проблеми. Най- гострішою є відсутність облаштованих дитячих майданчиків. Ми були б дуже вдячними тим благодійникам, котрі встановили б дітлахам каруселі, будиночки та пісочниці.

Наталія РАК, завідуюча Софіївським ДНЗ.

«Урочисто клянусь!»

Цього разу присягу приймали прокурори

Не так давно в урочистій атмосфері «Присягу працівника прокуратури» прийняли прокурори всіх районів області. Тижнем раніше цю процедуру пройшов прокурор області, де разом з іншими прокурорами регіонів та керівництвом Генеральної прокуратури України приймав присягу, текст якої затверджено керівництвом країни. Слід зазначити, що присягу про­курори приймають вперше за всю історію прокуратури України.

«Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру», яким затвердив текст «Присяги працівника прокуратуру», — каже прокурор Новотроїцького району Михайло Бри­ков. — Відтепер особи, вперше призначені на посади помічників про­курорів, прокурорів управлінь, відділів і районів, слідчих, поступаючи на службу в прокуратуру, повинні прийняти присягу. Її порушення чи відмова від прийняття є підставою для звільнення такого працівника з органів прокуратури».

Разом з іншими Михайло Вікторович урочисто поклявся чітко до­держуватись Конституції, законів і міжнародних зобов'язань України; добросовісним виконанням своїх службових обов'язків допомагати утвердженню верховенства права, законності і правопорядку; захищати права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства і держави; постійно підвищувати свою професійну майстерність; бути принципо­вим; чесно, добросовісно і неупереджено виконувати свої обов'язки; з достоїнством нести високе звання працівника прокуратури.

Андрій БЕЙНИК.

Всім миром

ремонтували систему електрозабезпечення у Василівській загальноосвітній школі

Педагогам та учням Василівської ЗОНІ новий рік приніс неприємний сюрприз — у навчальному закладі зникла електроенергія. Директор Олег Стаднік зразу ж звернувся до РЕЗ і ЕМ, проте отримав від­повідь, що підстанція нічийна і за ремонт ніхто не візьметься. Ситуацію ускладнювало і те, що у школах заборонено користуватись газом з газових балонів. Тож ні про яке гаряче харчування школярів й мови не могло бути. Тоді Олег Ва­сильович звернувся до начальника районного відділу освіти Світлани Дорогань. Світлана Богданівна не лише з розумінням поставилась до проблеми, а й допомогла.

Завдяки коштам, що їх, незва­жаючи на кризові часи, віднайшов відділ освіти, було профінансовано ремонтні роботи. Працівники фірми «Херсонпостачкомлект» виготовили електрокамфорки, дружелюбівці Микола Мотов і Сергій Кручененко відновили роботу електроплит, які не працювали 14 років. Відремон­тували і котел. Місцевий фермер Василь Сурман надав трактор з пересувним електрозварювальним апаратом, ще один василівець Ві­талій Булас виконав зварювальні роботи. Допомогу у ремонті котлів надав і голова приватного сіль­госппідприємства «Колос» Євген Дударь. Він виділив транспорт для їхнього перевезення, а ще один мешканець села Олександр Попо­вич провів зварювання. Фінансову допомогу на прохання директора надали і батьки учнів.

Зараз, за словами Олега Стад- ніка, у школі тепло, а учні забезпе­чені гарячим харчуванням. За таких умов, додає директор, отримувати оцінки, нижчі за 12 балів, просто гріх!

Відділ інформації.

Культпрацівникам — повні ставки

Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла, а у січні Президент підписав новий Закон «Про культуру». Окремий розділ його присвячений соціальному захисту працівників сфери культури.

Привертає, зокрема, увагу ст. 29, згідно з якою держава за­безпечує працівникам у сфері культури роботу на повну та­рифну ставку. Це положення для сільської місцевості надзвичайно гостре і актуальне. Як розпо­відає начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Лахматова, у 23 сільських закладах культури нашого району лише 8 працівників одержують повну ставку, 7 — 0,75 ставки, 6 — 0,5 і 2 — 0,25 ставки. Це негативно позначається на їх майбутньому пенсійному забезпеченні.

Не дивлячись на низький рівень оплати праці, роботу в неопалю­ваних приміщеннях, у багатьох селах культпрацівники забезпечують належний розвиток худож­ньої самодіяльності, проводять свята, концерти, чйімало інших культурно-масових заходів.

Подібна ситуація і з оплатою праці сільських бібліотекарів. Із 27 осіб, які у них працюють, лише 5 одержують повні ставки, 11 — півставки, 6 — 0,75 ставки, 6 — 0,25.

Сільським радам, бюджети яких цього року і так поменшали, доведеться добре обмізкувати, як виконувати вимоги закону про соціальні гарантії працівникам закладів культури. Бо їм тепер, як і бібліотекарям, законодавчо передбачено надбавки за стаж роботи.

Відділ інформації.

Проби пера

У районному етапі конкурсу «Поетичний вернісаж» взяли участь 15 юних поетів

Щорічний обласний (заочний) конкурс авторів віршованої поезії «По­етичний вернісаж» відбувається не вперше. Кожного року він відкриває цілі діамантові розсипи юних прихильників муз любовної поезії Ерато і лірики Евтерпи. Хтозна, може для декого з них саме цей конкурс стане першою сходинкою до вершин вітчизняної чи світової поезії? Принай­мні, дуже хочеться на це сподіватись...

Цьогоріч у районному етапі «Поетичного вернісажу» взяли участь 15 школярів і школярок з 8 навчальних закладів. Журі у складі автора цих рядків, Олени Олійник, Наталії Шевченко та Ірини Шульги оцінювало їх доробок за наступними критеріями: грамотність, оригінальність поетич­ного світобачення, витриманість віршованого розміру та образність. У результаті визначили 5 переможців, чи то пак, переможниць. До п'ятірки найкращих шкільних поетів потрапили Ірина Лісецька (Федорівська ЗОШ), Юля Савочка (Громівська ЗОШ), Олена Манжос (Дивненська ЗОШ), Вікторія Ігнатова (Зеленівська ЗОШ) та Віка Ковальова (Чкалов- ська ЗОШ). Вірші про рідний край та лірику дівчат подано на розгляд обласного журі.

Андрій БЕЙНИК, член журі.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту