Перед передачею в оренду — інспектування
Постійна комісія Херсонської облради з питань АПК, земельних відносин й екології прийняла рішення інспектувати водні об'єкти, мисливські угіддя й родовища корисних копалин місцевого значення перед схваленням проекту рішення облради про передачу їх в оренду компаніям і приватним особам.
Як передає кореспондент «Площі Свободи», відповідну пропозицію було внесено головою профільної комісії Віктором Нагребецьким (фракція ПР), і схвалено на її останньому засіданні.
За словами В.Нагребецького, депутати повинні чітко володіти інформацією про ті об'єкти комунальної власності, які планується передавати в оренду.
«Ми повинні створити групи із числа членів нашої комісії, представників Держкомз^му й облводгоспу для вивчення цих питань на місцях. Тільки так можна прийняти правильні рішення. Ми не будемо віддавати в оренду ні водні об'єкти, ні мисливські угіддя «наосліп», — сказав В. Нагре- бецький.
Найближчим часом робоча група на чолі з головою комісії має намір проінспектувати ряд об'єктів. Зокрема :
водний об'єкт місцевого значення на території Райської сільради Новокаховської міськради, який планує взяти в тимчасове користування ТОВ «МКП «Прозерпіна»;
водний об'єкт місцевого значення на території Приморської сільради Скадовського району, який хоче взяти в тимчасове користування гр. Ігор Коник;
родовище піску в Цюрупинсько- му районі, яке планує освоювати ТОВ «Південноукраїнський пісок».
В Україні можливе скорочення областей
Політичний оглядач Юрій Райхель уважає, що в Україні можливе скорочення областей, оскільки цей варіант може передбачати майбутня адмін- реформа.
Про це Юрій Райхель заявив у рамках експертного опитування ДФ Інституту Горшеніна 17 лютого, повідомляє «Лівий берег».
«Створювати окрему область без істотної адміністративної реформи навряд чи вийде. Якщо говорити про адміністративну реформу, то на даному етапі не відомо, яка вона буде. Навряд чи варто очікувати збільшення кількості областей. Якраз навпаки, можливе їх скорочення. На даному етапі в жодному із проектів не передбачається збільшення кількості областей. На Заході говорили про створення Дрогобичської області, як це було в радянський час. При цьому Кривий Ріг ніколи не був обласним центром. Був план адміністративної реформи, у якому говорилося про те, що міста з мільйонним населенням (або 800тис.) виділялися в окрему адміністративну одиницю. Передбачалося, що вони не будуть перебувати в обласному підпорядкуванні. Така ситуація могла б торкнуться й Дніпропетровська. В Україні було б вісім або дев'ять міст, які виділялися б в окрему адміністративну одиницю. І тоді Дніпропетровськ і Кривій Ріг виділилися б з області взагалі, — сказав Юрій Райхель.
Як раніше повідомляло ІА«Мост- Днепр», на одному із дніпропетровських міських форумів з'явилося повідомлення про можливе незабаром створення Криворізької області. Народний депутат України від фракції КПУ Сергій Храпов не думає, що така область буде створена, але прогнозує надання Кривому Рогу особливого статусу поряд з — Києвом і Севастополем.
Лідер Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина» Антоніна Уляхіна (рідна тітка Юлії Тимошенко. — «ВО».) упевнена, що в Україні можливе створення Криворізької області. На її думку, це пов'язане з бажанням створити додаткові мажоритарні округи в регіоні, лояльному до Партії регіонів, напередодні парламентських виборів 2012 року.
Херсонська область може припинити існування?
У середовищ і нинішнього складу керівників обласних держадміністрацій починають виникати тертя й протистояння у зв'язку з наступаючою на п'яти адміністративно-територіальною реформою.
Дана інформація піднімається засобами масової інформації досить давно.
Але у світлі останніх подій така доля може спіткати нашу область цілком реально.
І хвилювання херсонських громадських працівників досить зрозумілі. Актуальний матеріал опублікований на сайті «Політична Херсонщина» чітко вказує на реалії й тенденції сучасної влади і як наслідок описує досить не райдужне майбутнє теплого Таврійського краю.
За оцінками експертів, Україну чекає радикальне скорочення кількості областей. І вже сьогодні провідні губернатори починають проводити лобістську кампанію по збереженню й посиленню своїх регіонів у складі майбутньої сильної регіональної України.
От що, наприклад, розповідає глава Запорізької облдержадміністрації Борис Петров своїм місцевим журналістам: «Далі буде Адміністративна реформа. І тут наше спільне завдання полягає в тому, щоб Запорізька область приєднала одну або дві сусідніх області (щоб не приєднали нас). Я вважаю, що в нас для цього є всі можливості. У країні залишиться 9-10 областей — і це правильно. Іншого шляху розвитку немає. Це також дасть свою економію» (опубліковано в газеті «Південна Зоря»).
А які перспективи в Херсонщини?
Критичний настрій Президента України Віктора Януковича під час приїзду в Херсон указує на те, що на даному рівні шанси Херсонщини вціліти украй малі й це не зважаючи на величезний успішний історичний досвід існування Херсонської губернії.
Тодішня регіональна еліта змогла пролобіювати питання збереження Херсонської губернії.
Для довідки: у її склад тоді входили території сучасних Миколаївської, Кіровоградської, Одеської, частково Дніпропетровської областей і Придністровсько-молдавської республіки.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |