За порядковим номером сесія районної ради шостого скликання була п'ятою (позачерговою), але далеко не за всі розглянуті питання можна поставити п'ятірку, особливо, коли йдеться про фінанси.
Сказати, що з виконаним минулорічного бюджету справи були кепські, так ні. Зі звіту начальника фінансового управління Боровіка Д.В. картина вимальовувалася цілком пристойна. Є перевиконання, і, як наслідок, на 1 січня 2011 року склався залишок невикористаних бюджетних коштів у сумі понад 1,1 мільйона гривень. А вільного залишку — 702 тисячі. Цей «шматок бюджетного пирога» і намагалися поділити. Ці кошти і справді, як десерт, коли уже пообідаєш, адже головні суми між розпорядниками розподілено за формульним методом при ухваленні цьогорічного бюджету. Але гроші мають таку властивість, що їх постійно на щось не вистачає. Тому доводиться визначати пріоритетні напрямки їх використання. Ними, в основному, є районні програми.
Отож і ухвалювали депутати рішення щодо фінансового забезпечення районних програм: оздоровлення дітей; поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту ветеранів, людей похилого віку, інвалідів та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах; з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини».
Додаткових коштів потребують усі без винятку бюджетні галузі: освіта, медицина, культура, адже формульний метод базується на кількості населення, а воно, на жаль, збільшується не так стрімко, як видатки для шкіл, медичних чи культурних закладів.
Тож за таких умов і опозиціонери мають, так би мовити, ідейну їжу». Хоч їх у Каланчацькій районній раді мізер (можна на пальцях однієї руки полічити) все ж уваги до себе вимагають. І судження їх здебільшого цілком протилежні від тих, які пропонує ухвалити більшість.
І як би не розпалювались пристрасті у сесійній залі, та, за словами того ж таки Боровіка Д.В., усі прохання щодо збільшення фінансування задовольнити не вдалося, можливо, буде змога через півроку. Якщо бюджет перевиконають. А наразі потрібно «оптимізуватись» і навчитись економити.
Як саме освоюють науку економії керівники бюджетних установ, теж ішла мова на сесії. Подекуди, знаючи, що коштів не вистачає на фінансування захищених статей (тобто на виплату зарплатні та оплату спожитих енергоносіїв) , ще й «роздувають» штати. Тому голова ради Шептура М.А. ініціював створення групи, до якої б увійшли представники різних політичних сил, з метою вивчення стану справ з використанням коштів у бюджетних установах.
Попри непросту ситуацію, депутати вчинили мудро, виділивши кошти на автономне опалення Роз- дольненської загальноосвітньої школи, де температурний режим не витримує ніякої критики, а тут же займаються і групи п'ятирічок.
Деякі сільські й селищні голови теж заявляли про невирішені проблеми, сподіваючись на допомогу з району. Безперечно, ця допомога надається, не обминають нікого, та не в повній мірі. Сільським радам дещо полегшили життя, забравши у районне підпорядкування ФАПи, і водночас залишивши основне джерело надходжень до бюджетів — плату за землю.
І деякі сільські голови уже клопочуться проектами встановлення та зміни меж населених пунктів, що, безумовно, додасть вартості землі, а отже — й коштів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |