Службою у справах дітей облдержадміністрації проведено аналіз виконання в області плану заходів щодо реалізації права дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, підтримки існуючих дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння їх створенню та розвитку.
Станом на грудень 2010 року в області функціонують 136 прийомних сімей та 17дитячихбудинків сімейного типу, де виховуються 388 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні сім'ї створені у всіх районах та містах області: у Горностаївському районі функціонує 15 прийомних сімей, у Чаплинському — 11, у Скадовському, Бериславському, Високо- пільському — по 10, у Каланчацькому — 9, у Ген- ічеському, Голопристанському — по 8, у Цюру- пинському — 7, у Великоолександрівському, Верхньорогачицькому — 6, у Білозерському, Іва- нівському, Нововоронцовськомута Новотроїць- кому — по 5, у Великолепетиському, Нижньосі- рогозькому — по 4, у місті Херсоні та Каховському — по З, і по одній прийомній сім'ї у м. Нова Каховка та у м. Каховка. В них виховуються 281 дітей відповідної категорії.
З 17 дитячих будинків сімейного типу 2 знаходяться у місті Херсоні, 15 — в районних центрах та сільській місцевості. З них 4-у Нововорон- цовському районі, 3-у Білозерському, по 2 — у Горностаївському, Генічеському та Цюрупинсь- кому, по 1 — у Високопільському та Скадовському районах. В них проживають 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих в області до сімейних форм виховання, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, у 2010 році склала 58 дітей. З них до дитячих будинків сімейного типу у 2010 році влаштовано 16 вихованців. До прийомних сімей влаштовано протягом 2010 року 42 дитини цієї категорії.
Службою у справах дітей протягом року здійснювався контроль за виконанням угод про організацію діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Аналіз результатів відвідування сімей свідчить, що між вихованцями та батьками-вихователями, прийомними батьками та прийомними дітьми склалися добрі стосунки, побудовані на взаємній повазі та довірі. Батьки-вихователі та прийомні батьки забезпечують належний догляд за збереженням здоров'я вихованців та прийомних дітей. У разі необхідності вживаються відповідні заходи щодо покращення умов утримання, дотримуються рекомендації лікарів. Щорічне здійснюються обстеження, медичні огляди, оздоровлення, та у разі необхідності — лікування.
Навчальна діяльність та шкільна успішність дітей різна у відповідності до їх розумового, психічного та фізичного розвитку. Під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області перебувають всі прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Службами у справах дітей області спільно з центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із залученням необхідних спеціалістів проводяться бесіди з прийомними батьками та прийомними дітьми щодо виховання, ведення здорового способу життя, слілкування з однолітками та дорослими тощо. При потребі, з батьками та вихованцями, працюють психологи районних чи міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, надаються рекомендації щодо подолання проблем та конфліктних ситуацій, створення в сім'ях атмосфери «емоційної захищеності». Проявів асоціальної поведінки з боку дітей-вихованців та прийомних дітей не було. За результатами перевірок надані конкретні пропозиції щодо покращення стану утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |