ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
МЕДИЧНА РАДА: підсумки, висновки, завдання...
01.03.2011 / Газета: Каховська зоря / № 17-18 / Тираж: 8000

Минулого тижня відбулося засі­дання медичної ради Каховської цен­тральної районної лікарні, учасниками якого стали начальник управління охо­рони здоров'я облдержадміністрації В.Короленко, перший заступник голо­ви Каховської райдержадміністрації В.Балабанов, завідуючі відділеннями Каховської лікарні, районні спеціалісти, головні лікарі сільських медичних за­кладів, адміністрація ЦРЛ.

Засідання, присвячене підбиттю під­сумків роботи у 2010 році та завданням на рік 2011-й, розпочав доповіддю головний лікар ЦРЛ О.Віттіх. Він зазначив, що мета доповіді — не стільки перерахувати досяг­нення, скільки зупинитися на недоліках задля того, щоб разом поміркувати над шляхами їхнього вирішення. Серед таких — недовиконання в цілому по лікарнях плану наповненості лікувальних ліжок порівняно з 2009 р. (особливо — в пологовому та хірур­гічному відділеннях, Червоноперекопській та Чорнянській дільничних лікарнях), що призводить до розбазарювання держав­них коштів. Незадовільний стан проведен­ня профілактичних щеплень спричинений збільшенням медичних відводів та відмов населення, а також нестачею необхідних препаратів (хоча має місце невикористан­ня навіть тих невеликих запасів вакцини, що є в наявності, а в цьому вже винна па­сивність самих медиків). Проблемою за­лишається хронічний дефіцит медичних кадрів, перш за все, педіатрів. А 4 сільські амбулаторії — Семенівська, Роздольнен- ська, Федорівська та Цукурівська взагалі залишилися без лікарів. В цілому по ЦРЛ вакантними є 54 ставки, а для майбутньої роботи в наших медичних закладах зараз готується лише^З спеціалістів, двоє з яких уже на стадії проходження інтернатури повідомили про свою відмову від її закін­чення. Поряд із збільшенням виявлень за­хворювань на туберкульоз (що, за словами лікаря-фтизіатра Н.Бунецької, пов'язано з більш якісним проведенням обстежень), рівень смертності від цієї небезпечної хво­роби на Каховщині знижується. Пробле­матичними досі були питання з виконання капітальних ремонтів приміщень дитячої та дорослої поліклінік міста, адже вони є своєрідними візитівками усієї каховської медичної галузі. Та є позитивне зрушення. Нарешті розроблена документація на фі­нансування капітального ремонту дитячої поліклініки.

До багаторічних пріоритетів каховської медицини, як-то: охорона материнства й дитинства, боротьба з онкозахворюван- нями, епідеміями на туберкульоз та ВІЛ/ СНІД, додалася робота з реформування первинної медично-санітарної допомоги. Задачі серйозні й об'ємні, та головний лі­кар упевнений, що за підтримки райдер­жадміністрації та сумлінного виконання своїх обов'язків медпрацівниками їх можна успішно вирішити. У рамках цього рефор­мування серед найближчих планів — ство­рення підстанцій швидкої допомоги в таких крупних і віддалених селах, як Федорівка, Семенівка, Тавричанка.

Виступаючі в рамках обговорення до­повіді лікарі намагалися розкрити при­чини допущених недоліків у роботі ЦРЛ та вносили свої пропозиції. Головний лікар санітарно-епідеміологічної служби І.Тосік підтримав О.Віттіха у проханні до обласного керівництва забезпечити Каховську ЦРЛ новим пересувним флюорографом, адже тому, що працює зараз, вже понад ЗО років, він часто ламається, є неефективним. Та­кож у обговоренні взяли участь заступники головного лікаря — з лікувальної частини О.Мазур та з питань материнства й ди­тинства І.Супрун, завідуючий поліклінікою О.Дмитренко, районний терапевт І.Крауз та лікар-фтизіатр Н.Бунецька.

Заключні висновки начальника управ­ління охорони здоров'я В.Короленка були досить різкими. З одного боку, Каховка і район є обличчям усієї Херсонщини. Тому й каховська медицина повинна бути якщо не першою в області, то хоча б в числі лідерів. Але низькі рейтингові показники по декіль­кох статтях, наявність двох паралельних профспілкових об'єднань можуть призвес­ти до того, що при створенні в рамках ре­формування госпітальних округів, які вклю­чатимуть 2-3 райони, Каховка може не стати центром такого округу... Вихід з цього ста­новища, перш за все, В.Короленко бачить у переатестації завідуючих тих відділень, у яких простежуються найгірші рейтинги по області. Зі свого боку В.Балабанов від іме­ні райдержадміністрації визнав, що фінан­сування для вирішення багатьох проблем лікарні з місцевого бюджету надходить ще недостатньо, а новий податковий кодекс тільки погіршив ситуацію. І лише робота на перевиконання районного бюджету може дати додаткові кошти на вдосконалення пріоритетних галузей — медицини й освіти. Саме цим районна влада обіцяє зайнятися першочергово.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту