ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Журналіст — на варті правопорядку
03.03.2011 / Газета: Новий день / № 10 / Тираж: 36600

Однією з важливих правоохоронних структур є внутрішні війська Міністер­ства внутрішніх справ України. Мало хто знає, що переважно саме солдати й офіцери внутрішніх військ охороняють важливі державні об'єкти, лікувально- трудові та установи виконання покарань, супроводжують дипломатичні пред­ставництва та несуть варту біля консульств іноземних держав. Крім того, по­стійно забезпечують громадський порядок та борються зі злочинністю.

У Херсоні представником цих військ є військова частина 3056. Аби особи­сто відчути особливості служби в ній, кореспондент кілька годин провів пліч- о-пліч з військовослужбовцями під час виконання ними службового завдання — охорони громадського порядку в місті.

У ВІЙСЬКОВІЙ частині журналісту за­пропонували бути присутньому при патрулюванні армійцями вулиць Херсона на борту автопатруля.

Як виявилося, для забезпечення охоро­ни громадського порядку в нашому місті від військової частини щодня виділяється три автомобільні та близько 16 піших пат­рулів, які контролюють громадський пра­вопорядок з 17.00 до 23.00. За словами досвідчених патрульних, практика пока­зує, що саме у цей пізній час городяни найчастіше скоюють правопорушення.

Після знайомства з солдатами та офі­церами, вирішую «напроситися» в авто, що патрулює Дніпровський район Херсо­на, де й сам проживаю. Неабияк цікаво спостерігати за роботою військових міліціонерів саме на вулицях, якими осо­бисто щодня ходиш на роботу.

Наш екіпаж у складі трьох військово­службовців капітана Романа Мельника, старшого сержанта Валентина Булата та солдата Владислава Ревуцького, виїхавши з військової частини на автомобілі УАЗ, відразу ж попрямував до райвідділу міліції. За словами Романа Мельника, перш ніж вийти на вулиці міста, потрібно прибути на інструктаж до чергового та отримати всю необхідну інформацію про вчинені за добу правопорушення.

— Кожного дня на інструктажі військо­вослужбовці внутрішніх військ отримують оперативну інформацію про основні пра­вопорушення, які сталися в місті за добу, — розповідає капітан Мельник. — Інфор­мацію щодо скоєних злочинів, прикмети правопорушників, фотороботи та інші орієнти­ри повинен знати кожен патрульний.

Пияк — потенційний злочинець

Щойно військові міліціонери розпочали патрулювання на вулиці 40 років Жовтня, їхню увагу привернув частково оголений чо­ловік. Попри мороз, на ньому були лише светр та напівспущені літні штани. За сло­вами патрульних, це один з їхніх постійних «клієнтів». Ззовні схожий на людину без по­стійного місця проживання, але насправді має двокімнатну квартиру в престижному мікрорайоні міста, де мешкає разом з ма­тір'ю. Однак через постійне пияцтво та жебрацький спосіб життя цей чолов'яга вже не раз потрапляв до райвідділу.

— Знову напився? — звернувся до не­тверезого чоловіка старший сержант Ва­лентин Булат. — Кілька ж днів тому обіцяв не пити. У райвідділ до дільничного міліціо­нера на профілактичну бесіду захотів?

І що потім? Через кілька годин все одно відпустите. Я свої права знаю, — обу­рювався чоловік. — Хочу — і буду пити. Ми живемо у вільній країні.

Розуміючи завантаженість роботою дільничних інспекторів, патрульні самі проводять профілактичну бесіду та відпус­кають пияка.

Ось скажіть, навіщо в країні ліквідува­ли витверезувачі? — запитує в мене капітан Роман Мельник. — У райвідділі за дрібне ху­ліганство більш ніж на три години таких дар­моїдів не затримують, а в лікарню «швидка» відвозить тільки з явними фізичними по­шкодженнями — пораненнями чи відморо­женнями. У Херсоні хронічних алкоголіків, на жаль, вистачає. І саме вони в першу чергу зважуються на правопорушення. Для таких людей справити нужду прямо на вулиці, відібрати на пляшку горілки у дитини ки­шенькові гроші — в межах моралі. їздиш та фактично «підбираєш» їх по місту.

Продовживши роботу, УАЗ об'їхав по маршруту патрулювання ще одне коло, од­нак правопорушень ми так і не зафіксува­ли. Доки з'явилася певна перерва, цікав­люсь у армійців, чим служба у внутрішніх військах відрізняється від звичайної армії, які завдання стоять перед ними?

— Військовослужбовці внутрішніх військ, на відміну від Міністерства оборони, захи­щають суспільство'від внутрішнього ворога. Вважаю, що ця служба для країни дуже не­обхідна, адже, враховуючи середній рівень життя українців, злочинність з роками не зменшується, — розповідає солдат Влади- слав Ревуцький. — Саме це й вабить справжніх чоловіків служити суспільству. Але найголовніше — ми, як і міліціонери, актив­но боремося зі злочинністю та намагаємо­ся попереджувати правопорушення.

Хибний виклик

Не встиг молодий солдат договорити, як пролунав терміновий виклик в мікро­район Текстильників. З повідомлення дис­петчера по рації: п'яний син кидається з ножем на батька. Менш ніж за десять хви­лин ми були на місці. От тільки правопо­рушення там не виявилося.

— У мене дійсно є син, але йому лише три роки, — говорить розгублена жінка, яка мешкає за вказаною адресою. — Ціка­во, хто б міг так пожартувати?

Військові міліціонери зізнаються, що подібні хибні виклики трапляються, але вкрай рідко. Наприклад, «швидку» чи по­жежників можуть викликати п'яні підлітки задля розваги, а от з міліцією на такі жар­ти не зважуються. А щодо конкретно цієї ситуації, то, як припускають патрульні, спантеличені напруженою психологічною ситуацією люди, викликаючи міліцію, мог­ли випадково вказати не свій номер бу­динку чи навіть іншу вулицю.

Не заплатив за пиво

Останній виклик, на який вдалося потра­пити автору цих рядків, дещо кумедний. Близько десятої години вечора в один з чис­ленних «генделиків» мікрорайону ХБК за­йшов п'яний чоловік зі своїм малим сином. Замовивши лимонад, сік, цукерки та ще дещо з наявних в барі солодощів, він віддав все це дитині та відправив додому, мовляв, тато з друзями ще трохи вип'є пива і повернеться. Пивка чолов'яга таки випив, ал£ потім швид­ко встав й вийшов, забувши розрахуватися. Стурбована офіціантка негайно викликала міліцію. Саме наш екіпаж у цей час патрулю­вав неподалік. У затриманого при виході з бару правопорушника своя правда: немає роботи, а дитині хочеться солодощів, батьку — пива. Міліціонери ж благі наміри чоловіка трактують як правопорушення. Відтак, його доставили до райвідділу міліції.

Провівши кілька годин разом з військо­вослужбовцями внутрішніх військ, переко­нуєшся, що вони цілодобово несуть нелег­ку й відповідальну службу, пильно стоять на варті законності та правопорядку. Військові міліціонери забезпечують мир та спокій в суспільстві, оберігають честь та гідність гро­мадян, їхні конституційні права та свободи. і це, враховуючи чималу кількість п'яних та хуліганів на вулицях міста, як особисто пе­реконався журналіст, дуже нелегка справа.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту