ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ПОДАТКОВИЙ БОРГ НА ВИПЛАТ
03.03.2011 / Газета: Акценти / № 8 / Тираж: 5000

Як повідомив заступник голови ДПА у Херсонській області Ігор Яровий, станом на 1 січня поточнрго року податковий борг в області склав близько 179 мільйонів гривень. У порівнянні з минулим роком ця цифра зменшилась на 1 мільйон.

Із цієї суми активний борг, що таки буде сплачений, становить лише 19,5 мільйонів, а це всього 10%, решта коштів — інертні (тобто на­лежать підприємствам-банкрутам), або взагалі безнадійні. «Проте такий відсоток погашення боргу є нор­мальним, він не відрізняється від середнього проценту за­боргованостей по Україні», — запевнив Ігор Іванович на прес-конференції, що відбулась 25 лютого.

Серед основних боржників: «Херсонський машинобудівний завод» — 34,9 млн грн); «Херсон­ський виноробний завод» — 9,8 млн грн; товариство «Каховка Пром-Агро» — 8,1 млн грн; «Херсонські комбайни» — 5,9 млн грн; «Херсонський бавовня­ний комбінат» заборгував податковій — 7,3 мільйона гривень, а сума простроченої заборгованості з іноземних кредитів становить — 33 мільйони гривень.

«Справа про банкрутство ХБК порушена ще у 2003 році, і на сьогодні особливих зрушень ми не бачимо. На мою думку, у цьому випадку банкрутство використовується як схема ухи­лення від сплати податків. Адже час іде, а поточний борг зростає, нарахування продовжуються. Лише за минулий місяць податковий борг цього підприємства виріс на 200 ти­сяч гривень», — заявив пан Яровий.

Вилучення готівкових коштів, вилучення дебіторської заборгованості, опис майна під податкову заставу та його реалізація, ініціювання суду для вилучення у примусовому порядку коштів з рахунків, адміністративний арешт активів — всі ці «важелі впливу» на боржника сьогодні активно застосовуються податківцями. Згідно з чинним Податковим кодексом, суттєво збільшились повноваження по­даткових керуючих під час про­ведення упереджувальних заходів із скорочення податкового боргу.

Пан Яровий стверджує, що ча­сто трапляються випадки, коли підприємство не допускає податко­вого керуючого до майна, або не надає повної інформації про його вартість. Тобто, немає можливості з'ясувати, скільки коштів можна погасити за рахунок майбутнього продажу майна боржника, ркщо раніше такі заходи до- водилось проводити спільно |з податковою міліцією, то сьогодні податковий керуючий Ійожє одразу ж звернутись до ;.суду щодо припинення видаткових операцій на рахунках підприємства-платника, заборони відчуження платни­ком майна та зобов'язання його допустити працівника податкової для опису майна у Податкову заставу. ( Іще одним нововведенням тала можливість відстрочення ;та розстрочення грошових зобов'язань. Так, тепер плат­ники податків можуть роз- строчувати податковий борг — переносити терміни сплати під відсотки, розмір яких повинен дорівнювати розміру пені, що визна­чена Кодексом. Таким чином, протя­гом 2010 року за результатами роз­гляду звернень платників податків та аналізу їх фінансово-господарського стану працівники ДПА області при­йняли 23 рішення про розстрочення сум податкових зобов'язань на суму 9 мільйонів гривень.

Автор: Маргарита КОВАЛЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту