Голова райдержадміністрації Володимир Сторчак провів нараду з питань ціноутворення на ліки в аптеках району, в якій взяли участь головний лікар центральної районної лікарні Олександр Віттіх, завідувачка центральної районної аптеки № 27 Світлана Нікітіна, директор приватного підприємства «Лювіна» Віктор Рябцев, а також голова районної ради Микола Крупін, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Балабанов та заступник голови райдержадміністрації Галина Малишенко.
Володимир Сторчак поінформував присутніх, що до облдержадміністрації надійшла скарга стосовно щотижневого зростання цін на ліки в аптеках Каховського району, причому на найбільш вживані ліки ціни на 30-60 копійок, а то і більше за аналогічні в сусідній Новій Каховці. Чому так?
-Я очолюю районну організацію Партії регіонів, — зазначив голова райдержадміністрації, — головне своє завдання наша партія вбачає в повсякденній турботі про людей, зокрема й про те, аби ціни на ліки в аптеках були максимально доступними. Тож слід навести в цій справі належний порядок своїми власними силами. Це до того, що аптечні установи Донецька та Дніпропетровська готові прийти на ринок ліків Каховщини і запропонувати більш прийнятні для людей послуги.
В ході відвертої розмови В.Рябцев, С. Нікітіна та О.Віттіх дозволили учасникам наради з'ясувати дійсні механізми ціноутворення на вітчизняні та імпортні ліки та визначальні фактори, від яких залежить підвищення цін в аптечних установах району. Серед тих факторів — постійне зростання відпускних цін на ліки буквально на всіх фармацевтичних підприємствах України (наприклад, Харківська фабрика «Здоров'я» з нового року підвищила ціни на свою продукцію в середньому на 20 відсотків), нерівні умови конкуренції з провідними аптечними мережами країни, значне підвищення витрат на електроенергію, газ, опалення тощо. Із наведених порівняльних таблиць цін на більш вживані ліки стало зрозуміло, що в Каховці вони загалом такі ж, як у Новій Каховці, Херсоні, Києві та інших містах... Присутні також ретельно обговорили питання, спрямовані на реалізацію в аптеку району виключно якісних ліків та препаратів.
Г.Мапишенко, посилаючись на позитивний досвід роботи Одеської облдержадміністрації у взаємодії з обласною аптечною системою, запропонувала каховським керівникам аптечних установ встановити мораторій на підвищення торговельної націнки на певну групу вітчизняних ліків та препаратів, які вживає переважна більшість людей, визначивши розмір тієї націнки, скажімо, в 10- 15 відсотків.
Аптекарі району уважно поставилися до цієї пропозиції, зауваживши, що її слід ретельніше вивчити.
Підсумовуючи все сказане на нараді, В.Сторчак підкреслив, що жителі Каховщини дійсно гідно оцінили б турботу про себе з боку аптечних установ, коли б на тлі зростаючих оптових цін на ліки та препарати аптекарі району зафіксували на тривалий період торговельної націнки на них на якомусь одному рівні. Очевидно, є необхідність всім присутнім зібратися незабаром ще раз, аби підійти до справи конструктивно. В свою чергу райдержадміністрація підготує до наступної такої наради перелік найбільш вживаних препаратів та ліків для встановлення мораторію на їх роздрібну націнку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |