Голова обласної ради Віктор Пелих взяв участь у V Міжнародному туристичному форумі, що проходив у стінах обласної ради. На відкритті форуму Віктор Пелих зазначив, що Херсонська область має не лише багатий потенціал для розвитку туристичної галузі, а й ґрунтовну науково- дослідницьку базу:
- Важливість проведення таких форумів беззаперечна, адже завдяки таким зустрічам ми можемо сформувати подальше бачення майбутнього нашої туристичної галузі, і, як наслідок, — покращення соціально-економічних показників у регіоні. Херсонська область вважається однією з найбільш екологічночистих областей, регіон має багатий ресурсний потенціал та сприятливі кліматичні умови. Крім того, у нас є потужна науково-дослідницька база, яка надає можливість виходити на міжнародний рівень співробітництва.
На брифінгу регіональних ЗМІ голова обласної ради Віктор Пелих запевнив журналістів, що найближчим часом обласною радою буде прийнято регіональну програму розвитку рекреаціино-ку- рортного комплексу та туризму:
Уже підготовлений та розданий депутатам для ознайомлення проект регіональної програми розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму. Думаю, що вже найближчим часом обласна рада прийме цю програму, і вона працюватиме на регіон.
Крім того, Віктор Пелих акцентував, що влада області у питаннях розвитку туризму та рекреації буде тісно співпрацювати з науково-дослідницькими інститутами регіону:
Влада області налаштована на тісну співпрацю з науковцями. Вже сьогодні є певні напрацюван- ня. Зокрема, Херсонщину відвідала делегація з Ізраїлю; яка пропонує спільні проекти в аграрному секторі. Відомо, що Ізраїль — це країна високих технологій, а Україна має унікальні землі. Така співпраця дасть можливість розвивати наш регіон, запроваджувати світовий досвід на наших, херсонських землях.
Голова ОДА Микола Костяк повідомив, що влада області с були під охороною держави та мали належну увагу:
- Сьогодні кожен об'єкт історичної та культурної спадщини нашої області повинен бути під охороною держави, ще треба працювати над тим, щоб низку об'єктів законодавчо оформити. Ми спрямуємо усі зусилля, щоб туристична привабливість регіону розвивалася, щоб кожна пам'ятка історії, яка у нас є, мала належну до неї увагу, у тому числі — інформаційну. Будемо над цим працювати.
Крім того, Микола Костяк зазначив, що громада області матиме преференції у користуванні послугами рекреаційного спрямування. За словами Микола Михаи- ловича, вже є певні домовленості та напрацювання, і жителі Херсонської області матимуть пільги у оздоровчих закладах.
На пленарному засіданні форуму розглядалися питання: впровадження нових економічних моделей співробітництва влади, бізнесу та суспільства в сфері екологічного туризму; стратегія розвитку екологічного туризму; розвиток рекреаційно-курортних ресурсів Чорноморського узбережжя; роль обласного центру у розвитку туризму; ррль державного та приватного партнерства у розвитку туризму; сільський екологічний туризм як шлях до подолання безробіття на селі; екологічно чисте аграрне* виробництво та конкурентоспроможність херсонського продукту; лікувально- оздоровчі фактори Херсонщини та їх перспективи.
У рамках форуму пройшли чотири «круглих столи» на теми: нові економічні моделі співпраці влади, бізнесу і громадськості і сфері екології і туризму; нові екологічні технології оздоровлення, попередження захворювань і лікування; екологічна аграрна продукція та її лікувальні властивості; інформаційні технології просування екологічного туризму на Херсонщині.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |