ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Слід жити по-новому
15.03.2011 / Газета: Трудова слава / № 10 / Тираж: 4714

На засідання колегії райдержадміністрації, що пройшла в останній день зими, запрошувалися не лише члени колегії, а й сільські та селищні голови, керівники установ і організацій району, бо йшлося про річне виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району. Не обійшлося без дебатів!

2010 РІК — УЖЕ ІСТОРІЯ

Цікаву відео-презентацію з цього питання провела на­чальник управління еконо­міки Наталя Солтановська. Ось основні цифри й факти, наведені доповідачем.

Торік сільгоспвиробники району отримали валової продукції на суму 281,1 млн. грн. Валовий збір зерна склав 120,7 тис. тонн, що через несприятливі умови на 29,3 тонни менше від за­планованого. Зате олійних вирощено майже у півтора рази більше (65 тис. тонн) порівняно з 2009 роком. Також зібрано 23,1 тонни овочів та 22,5 т баштанних. Худоби і лтиці в живій вазі реалізовано ЄбОО т, молока вироблено 39,7 т, яєць — 11,5 млн. шт., вовни — ЗО тонн. Практично всі ці по­казники перевищили пла­нові намітки.

У галузі промисловості обсяги виробництва про­дукції склали 83,7 млн. грн., що на 3% більше рівня 2009 року. В розвиток економіки району суб'єкти господа­рювання протягом січня- вересня 2010 року вклали інвестицій на суму 28,8 млн. грн. (придбання сіль­госптехніки, модернізація виробництва тощо) — такий звіт надходить щокварталь­но, тому річні підсумки ще не підбиті.

Було переглянуто та збільшено розмір орендної плати по 32 договорах орен­ди землі державної влас­ності, укладено 26 нових договорів оренди. Упродовж 2010 року продано 9 зе­мельних ділянок несільсько- господарського призначен­ня на загальну суму 284,6 тис. грн. (середня вартість одного метра квадратного склала ЗО грн.).

Транспортне сполучення по району забезпечують 11 автобусних маршрутів ВАТ «Новотроїцьке АТП-16541». Послугами пасажирського транспорту, згідно зі статис­тичними даними, скориста­лися 218 тисяч пасажирів.

Середньомісячна номі­нальна заробітна плата пра­цівників району склала 1448 грн., середній розмір пенсії — 916,3 грн.

Чимало потрібних справ виконано за рахунок місце­вих бюджетів: встановлено освітлення по вул. Леніна у Новотроїцькому (327,8 тис. грн.), капітально від­ремонтовано хірургічне від­ділення райлікарні (97 тис. грн.) та зроблено поточні в інфекційному й терапев­тичному, в кабінетах по­ліклініки (185,7 тис. грн.). Для районної лікарні за рахунок бюджетів усіх рівнів придбано обладнання на загальну суму 670 тис. грн. Реконструйовано системи опалення Дивненського і Зеленівського дошкільних закладів (108,7 та 71,1 тис. грн.) тощо.

На підтримку комуналь­них підприємств з місцевих бюджетів були спрямовані значні кошти — 421 тис. грн.

Після доповіді голова райдержадміністрації Петро Збаровський зазначив, що у минулому році спрацю­вали непогано, майже всі планові завдання виконані. Проте 2010 рік — уже історія, вчорашній день. А поточний 2011 рік — складний фінан­сово, стане випробуванням на міцність і для керівників району, і для голів органів місцевого самоврядуван­ня. Тож, найперше, треба вчитися жити по-новому: економно, розважливо.

КУДИ ДІВАТИ ВИРОЩЕНЕ?

Про готовність агро­промислового комплек­су району до проведення весняно-польових робіт до­повідав перший заступник голови райдержадміністра­ції Олександр Дяченко. Він повідомив, що за попере­дніми розрахунками у 2011 році сільгоспвиробникам району необхідно виробити 165,6 тис. тонн зерна, 20 тис. тонн товарного насіння соняшника, 24,6 т овочевої продукції, 778 т плодів і ягід.

Минулої осені сільгосп­виробники району засіяли 44710 га озимими, в тому числі на зерно — 44602 га. Однак посіви на 2826 га увійшли в зимЛ слабкі та зріджені.

Станом на 25 лютого сільгосптоваровиробники забезпечені азотними до­бривами на 63,6%, пестици­дами — на 85%; до роботи готові 764 трактори, 476 культиваторів, 464 сівал­ки; наразі відремонтовано 82 відсотки дощувальних машин.

Загальна потреба сіль­госппідприємств у коштах для проведення весняно- польових робіт складає 87300 тис. грн.

Після доповіді слово взяв член колегії — голо­ва ТОВ «Світанок» Сергій Максименко. Він подиву­вався, що, обговорюючи майбутній урожай, присутні не акцентують уваги на головному: куди і за якими цінами його потім збувати? Вкладаючи значні кошти у вирощування сільгосппро­дукції, аґрарії після жнив змушені шукати покупців і продавати її за безцінь, аби окупити витрачене. Та чи й окупиться воно? Після несподіваних лютне­вих буревіїв приблизно 40% площ озимих доведеться пересівати...«Де районні програми реалізації ви­рощеної нами продукції? — емоційно запитував С. І.Максименко. — Де достойні ціни на неї? Зерно у нас ку­пують за копійки, а борошно на ринках вже коштує від 6 до 9 гривень!».

Те, що значні площі дове­деться пересівати, підтвер­дила й головний агроном управління агропромисло­вого комплексу Людмила Мороз. Це — висновки спе­ціалістів управляння, котрі постійно інспектують поля району.

Потім дебати торкнулися й податків. «Я вирахував, що податкове навантаження на орендований мною гектар землі складає 550 гривень, а для деяких одноосібників воно становить... 8 гривень! — знову обурювався керів­ник ТОВ «Світанок». — Де ж справедливість? Чому не вирахувати середнє наван­таження для всіх? Його під­тримали більшість присутніх сільських голів, бо податок за землю — одна із основних складових формування міс­цевих бюджетів.

Начальник держав­ної податкової інспекції у Новотроїцькому районі Наталя Новак пообіцяла, що податківці вирахують середнє податкове наван­таження на 1 га ріллі по всіх категоріях землекористу­вачів і оприлюднять його. А ще вона запропонувала створити робочу групу для перевірки діяльності фер­мерських господарств та повноти сплати ними по­датків і всіх платежів до бюджету; земельній комісії райдержадміністрації та сільських і селищним голо­вам переглянути всі укла­дені договори з фізичними особами щодо обов'язкової реєстрації суб'єктів госпо­дарювання — підприємців- орендарів земельних діля­нок державної і комунальної власності.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту