Відповідаючи на запитання кореспондента тижневика «2000» про докори, які висловлювали йому опоненти у телешоу Шустер Live, у тім числі «директор інституту масової інформації» (ім'я «директора» опускаємо), народний депутат від Компартії України Євгеній Царьков, зауважив, що «В Одессе у нас таких «институтов» — в каждой коммунальной квартире. Чтобы учредить подобный «институт», достаточно снять комнату, нанять двух «профессоров» , повесить грамоту конгресса США и баннер Freedom House*...».
Репліка Царькова з приводу «домашніх інститутів» пригадалась у зв'язку з повідомленням, щоунас, на Херсонщині, діє «Производственно-экспериментальный заводим, академика...«(виділено нами.- Ред.). Поважаючи пам'ять цього заслуженого чоловіка, не називаю його імені. Бо «академія», до якої він належав,- структура громадська, на зразок товариства любителів, наприклад доміно, чи «інститутів», про які говорить Євгеній Царьков. Інша справа, що нам хочеться вивищитись. Які питання? Вивищуймось досягненнями, а не саморобними «академіями» та «інститутами». Погодьмось, що це щонайменшою мірою кумедно.
Та «академіки» вкупі з «інститутами» в моральному плані — це так, піар, й не більше. А от фальсифікація біографії відомої і шанованої людини для вивищення самих себе — це таки «из ряда вон». Протягом багатьох років на Херсонщині розігрується Кубок з футболу «Пам'яті Героя Радянського Союзу Олександра Лади — чука». У змаганнях беруть участь і цюрупинські команди. Хто автор міфу про те, що Л адичук Герой Радянського Союзу — справа другорядна. Головне втому, що на неодноразові звернення у різні інстанції багатьох людей, утім числі автора цих рядків, навіть не з вимогою, а з проханням виправити несправедливість, відповідь була цинічна: а яка різниця: «Герой — не герой? Кому це потрібно?».
Думається, це потрібно було б у першу чергу начальнику штабу партизанського загону Олександрові Карповичу Ладичуку, якого разом із командиром загону Омеляном Юхимовичем Гірським німецькі карателі розстріляли ЗО жовтня 1941 року на узліссі неподалік Цюрупинська. А відсутність у послужному списку колишнього голови Херсонського міськвиконкому звання Героя Радянського Союзу анітрохи не принижує його героїчного вчинку і трагічної загибелі. Він віддав своє життя у боротьбі з ворогом. Це правда. Він героїчна людина. І це вища правда. Але звання Героя він не мав. І цією брехнею не можна принижувати правду.
Якби організатори турніру, наприклад перед фінальним матчем, розповіли учасникам футбольного поєдинку, хто такий Олександр Ладичук, про те, що він віддав своє життя за нас, нині сущих, проживши усього 35 років, користі було б набагато більше. А так один лише жаль. І прикрість. За брехню.
(Пам'ятається, у нашому районі теж було двоє подібних «академіків» і один «член-кореспондент». Таких самих «академій». Один із них, «член-кор.», зі свого звання глузував: «Академізували», казав, друзі, для жарту).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |