ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Про тарифи, виступи на телебаченні та сторожів
15.03.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 21-22 / Тираж: 3416

Загалом-то ми готували офіційний запит міському голові В.Плотнікову з приводу запитань виборців і наших читачів. Але перший його заступник С. Пінькас погодився дати відповіді навіч, без зайвої пе­реписки. За що ми дякуємо йому.

«Щоб постати повним дурнем або в якомусь іншому безглуздому вигляді, існує простий прийом. Тре­ба піти в комунгосп і добровільно заплатити за ненадані послуги, — з докором звернувся в газету наш чи­тач В.В.Паламарчук з Житлосели- ща. — Більшість так і робить, а я не хочу. Хоча відчуття ошуканості не минає...»

Я навіть здивувався дзвінку. Не тому, звісно, що й у самого таке відчуття не минає, а тому, що це якраз справа сьогодні звична. Як вважає наш читач, довго дурнів і шукати не варто, вони самі дають зрозуміти, хто вони. Найнаочні- шим прикладом, стверджує він, є розрахунки за двокімнатну кварти­ру, коли замість 9 внесений у квартплату послуг надають, на його думку, принаймні 2 чи 3. Доп­лачувати доводиться за повний перелік послуг.

Звичайно, здоровий глузд обу­рюється. Адже існує принципова різниця між тим, що НАДАНО, і тим, що НЕ НАДАНО, аби не значиться повним дурнем, говорить В.В.Пала­марчук.

Наша газета завжди діє в інтере­сах читача, тому ми попросили пер­шого заступника міського голови С.Пінькаса прокоментувати звер­нення В.В.Паламарчука:

- Тариф квартплати поділяється на послуги, що надаються по факту, і послуги, які визначені як накопичу­вальні. За накопичувальну систему послуг комунгосп повинен відзвіту­вати перед кожним споживачем до 10 січня кожного року і автоматично здійснити перерахунок. Ця сума за­лишається на особовому рахунку споживача як переплата, якщо пла­тежі здійснювались вчасно. Вона пе­реходить на наступний період. Це означає, що плата за ненадані послу­ги повернута споживачу у вигляді перерахунку.

Нам невідомо, чи задовольнить така відповідь нашого читача, але ось така «інструкція» від першого заступника міського голови викла­дена йому. Від себе додамо: що под­ібних «повернень у вигляді перера­хунку», за нашої пам'яті, в Цюру- пинську не здійснювалось. Побачи­мо, як буде на цей раз. І хоч до виз­наченого строку ще далеко, але ми беремо обіцянку С.Пінькаса на замі­тку і після 10 січня 2012 року обо­в'язково в нього поцікавимось: чи здійснено перерахунок?

Нам же залишається одне: пере­втілитись у добросовісних платників і за рецептом п-на Пінькаса чекати названого строку, коли тобі зроблять перерахунок.

«Чому перенесли початок робо­ти сьомої сесії Цюрупинської міськради 25 лютого ц.р.? У вашій газеті за підписом міського голови було розміщене оголошення про початок її роботи о 14-ій годині. Коли ж я прийшов на сесію, мені за­явили, що вона вже відбулась. Чи не порушено тут закон про місцеве са­моврядування?» — запитує наш чи­тач М.О. Антохін з Пролетарської, 122.

С.Пінькас з приводу перенесен­ня сесії 25 лютого дав таке компе­тентне пояснення:

25число — це п'ятниця. Останній день тижня. А 28 — останній день лю­того. На жаль, у ході підготовки до сесії ми не врахували цієї обставини. А коли надрукували оголошення в га­зеті, побачили, що не встигаємо із здійсненням фінансових операцій у відділенні Держказначейства з про­ходження коштів, які сесія мала виді­лити на ліквідацію заборгованості ко­мунальників по зарплаті та відраху­вань до Пенсійного фонду. Для цього нам необхідно було мати не один, а принаймні півтора операційні дні. Чи мали б ми таку можливість, аби роз­почали роботу сесії не о 10-ій ранку, ао 14-ій, як оголосили?

Усе так, але чому наш читач (він же і виборець, у тому числі й місько­го голови, і депутатів) знову відчув себе ошуканим і не зміг побувати на сесії, на яку збирався, і бути при­сутнім на якій має право згідно із за­коном?

«У вашій газеті прочитати про діяльність міської ради вже не дово­диться (це пов'язано, мабуть, з «об­різаним» фінансуванням). Тому про­довжуємо дивитися телепередачі обласного телебачення за участю наших «батьків міста», які хвалилися зробленим за перші 100 днів своєї роботи. Чи не могли б ви поцікави­тись, на чиї кошти вони виступа­ють?» (пенсіонер І.О.Ракітін, м.Цю- рупинськ, вул.Інтернаціональна, 73).

Ми з Василем Фадейовичем справді брали участь у двох телееф- ірах обласного телебачення в люто­му, — відповів перший заступник міського голови С.Пінькас. — У тому числі, і з нагоди перших 100 днів нашої роботи. Хто уважно слідкував за телероликами, не міг не звернути увагу на те, що в кінці кожного було зазначено: «Виконано на держза­мовлення». Тому про оплату наших виступів за бюджетні кошти міста мова не йде.

Цікавляться наші читачі й тим, чому керівні посади в міськраді зай­няли херсонці? «Можливо, тому, що не затребувані в самому Херсоні? — запитує В.В.Кравченко, на жаль, свою адресу він не назвав. — Чи прав­да, що своїх сторожів міськрада за­числила в комунгосп, а замість них набрала ще чиновників? Почув про приватне підприємство з Херсона, яке підмітає нам вулиці — «Вельвіч», може назва не зовсім точна. Може, цього робити не варто? Адже і гроші йдуть у Херсон. Може, краще орган­ізувати роботу своїх комунальних підприємств і систематично їм пла­тити?»

С.Пінькас обурився і заявив: а чому ви лише з одного боку диви­тесь на кадровий стан міської ради «херсонський»? Ну, по-перше, ди­вимось не ми, а читачі. А, по-друге, чому така нервова реакція? С.Пінькас запропонував глянути на кадровий стан міської ради з іншо­го боку — «цюрупинського». Він по­іменно назвав відповідальних пра­цівників апарату міськради, хто за­лишився працювати при новообра­ному голові та новопризначених з числа місцевих жителів. Шановний коментатор пояснив, і за якими кри­теріями здійснюється набір та про­цедура призначення кадрів. З його слів, виключно за діловими якостя­ми. Узагалі попросив питання кад­рових призначень більше не пору­шувати.

Щодо херсонського підприєм­ства, яке займається прибиранням вулиць у Цюрупинську, уточнив його назву — ПП «Вельвічія». «Поки воно зареєстроване в Херсоні, — пояснив С.Пінькас. — Угоду з ним підписано на три місяці. Але перед­бачена участь у тендері на виконан- ня робіт з благоустрою в Цюру­пинську. Якщо підприємство виг­рає тендер, буде зареєстроване в Цюрупинську».

С.Пінькас продемонстрував нам порівняльну таблицю по організаці­ях, які здійснюють благоустрій у Цю­рупинську. «Я готовий підписатися щодо достовірності цих даних. Див­іться, у ПП, навколо якого так багато галасу, найнижча собівартість робіт,

сказав Сергій Володимирович. — Хіба це не аргумент на його ко­ристь?».

С.Пінькас підтвердив факт зара­хування трьох сторожів міськради в штат МКП «Цюрупинськ-сервіс» за спільною домовленістю з його ке­рівництвом. «Навіщо мати по три сторожа в міськраді та МКП, якщо можна обійтися меншим їх числом і охороняти обидва об'єкти одно­часно». Він також підтвердив факт зачислення на місця, що вивільни­лись з-під сторожів, трьох спец­іалістів апарату міськвиконкому, без яких, на думку С.Пінькаса, об­ійтися важко.

Так що в силу своїх примітивних уявлень про реформу ЖКГта адмінреформу, нам нічого не залишаєть­ся, як платити за ненадані послуги та оплачувати працю набраних чи­новників, які не ризикують залиши­тись в непрезентабельному званні «сторожів». Мається на увазі, звісно, лише їх зарплата. Ну, не може ж вона бути, якусторожа!

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту