або Справа проти керівника корпорації під егідою Мінохорони навколишнього природного середовища, який украв з бюджету 850 тис. грн., направлена в суд. Що робити з отрутою?
Службою безпеки України в Херсонській області завершено розслідування й передана в суд кримінальна справа щодо керівника корпорації, створеної під егідою Міністерства екології України, який привласнив понад850 тис. грн. бюджетних коштів.
У 2006 році підприємець уклав з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області договір про знищення непридатних і заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які перебували на території Херсонської області.
Відповідно до актів виконаних робіт, нібито було вивезено й знешкоджено 65,2 т відходів, які перебували в Цюрупинському і Скадовському районах області. Після підписання зазначених актів на розрахунковий рахунок корпорації було перераховано 850 тис. грн. за роботи, які фактично не були виконані. Отримані протягом 2006-2007 р. бюджетні кошти зловмисник перерахував на рахунки підприємств із ознаками фіктивності, перевів у готівку й привласнив.
Зазаволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великому розмірі й службовій підробці посадова особа корпорації чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років і з конфіскацією майна, повідомив прес-центр СБ України.
Продовжуючи тему, зауважимо, що «Вісник Олешшя» за допомогою голови Херсонської обласної організації Партії Зелених України Володимира Шелудька порушив її одним із перших. Ми й зараз звернулись до нього за коментарем. І ось що Володимир Васильович відповів нашій газеті.
Наприкінці 2007 — початку 2008 року від «зелених» з м. Кривий Ріг, Дніпропетровщина, нам стало відомо, що Державний екологічний інспектор Дніпропетровської області склав акт про появу і зберігання просто неба на майданчику колишньої автобази великої кількості мішків з невідомою отрутою (характерний сморід непридатних отрутохімікатів). Свідки повідомили, що ця отрута завезена сюди і скинута просто неба з Херсонської області. Порівнюючи відомі нам факти про вивіз отрути з Херсонщини в кількості 65 тонн в м. Кривий Ріг для опрацювання технології утилізації непридатної отрути в печах цементного виробництва (приблизно так записано в договорі між «корпорацією» та обласним управлінням екології), ми звернулися до керівництва Криворізького заводу з виробництва цементу прокоментувати, є така можливість чи ні й чи передбачає завод взагалі застосовувати таку технологію? У відповідь почули, що така можливість взагалі на заводі не розглядалася.
Після цього обласна організація Партії Зелених України разом з Херсонською міською громадською організацією Зелений Світ на початку 2008 року звернулися до керівництва області та правоохоронних органів з приводу порушень законодавства України при вивезенні з області на подальшу утилізацію„отру- тохімікатів, які зберігалися на зруйнованих складах у Скадовському та Цюрупинському районах. У березні 2008 року з повідомлень, які, до речі, були опубліковані в ЗМІ області, ми дізналися, що СБУ в Херсонській області порушила кримінальну справу по факту порушень при вивозі непридатних отрутохімікатів в кількості 65 тонн.
Сьогоднішні повідомлення, про передачу СБУ до суду справи про зловживання — це, в даному випадку, логічне завершення подій, пов'язаних з привласненням бюджетних коштів. Але невирішеною залишається наявність проблеми — що далі робити з непридатною отрутою з Херсонщини, яка таким чином опинилася на Дніпропетровщині?
Поки йшло слідство, ця отрута мала статус речового доказу, а зараз це знов-таки просто отрута, яка є вкрай небезпечною для людей, які проживають поряд із нею. В усякому разі, хочу довести до відома громадськості, що в нашому розпорядженні є витяг з Постанови Київського апеляційного господарського суду від 01.04.2009 р. по справі 45/ 101 «Про визнання недійсним договору №2», укладеного міждержавним Управлінням охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області та Корпорацією з поводження з небезпечними відходами.
«Суд постановив:
1. Апеляційне подання Першого заступника прокурора Херсонської області на рішення Господарського суду м. Київ від 26.12.2008 р. у справі №45/101 задовольнити.
2. Рішення Господарського суду м. Київ від 26.12.2008 р. у справі №45/101 скасувати.
3. Прийняти нове рішення.
4. Позов задовольнити повністю.
5. Визнати недійсним договір №2 від 17 жовтня 2006 року, укладений міждержавним Управлінням охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області та Корпорацією з поводження з небезпечними відходами.
6. Зобов'язати Корпорацію з поводження з небезпечними відходами повернути Державному Управлінню охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області 847,6 тис. грн., отриманих на виконання договору №2 від 17.10.2006 року щодо проведення робіт по знешкодженню непридатних і заборонених до використання пестицидів та інших отрутохімікатів.
7. Зобов'язати Корпорацію з поводження з небезпечними відходами передати Державному Управлінню охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області 65.2 тонни непридатних і заборонених до використання пестицидів та інших отрутохімікатів, які знаходяться на території відкритого складу за адресою: м.Кривий Ріг, Долгінцевський район, вул. Вантажна, 12[...]».
Наскільки мені відомо, ця постанова не була оскаржена і вступила в законну силу. У відповідності із нею, вказану отруту буде повернено назад, до Херсонщини. Питання: куди? В Цюрупинський район? В Скадовський район? І що з нею робити? Безумовно, нас цікавить думка з цього приводу нинішнього керівництва Державного Управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |