ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Робота не припиняеться
15.03.2011 / Газета: Слава праці / № 10 / Тираж: 1880

Останнім часом громадськість дедалі частіше звертається до владних структур з приводу незадовільно­го стану річки Каланчак. Пишуть про це навіть школярі, слухачі Малої академії наук.

У який спосіб реагує на це районна та обласна вла­да можна дізнатися з цього листа-відповіді.

«Питання інтенсивного замулювання річки Каланчак, заростання її русла, ліквіда­ція природної дрени і, відпо­відно, підтоплення прилеглих територій перебуває на по­стійному контролі районної державної адміністрації. З метою визначення шляхів виходу з цієї актуальної про­блеми та на виконання дору­чення голови обласної дер­жавної адміністрації, до якого зверталися мешканці нашого селища, протягом вересня- жовтня 2010 року було про­ведено ряд технічних нарад ( у тому числі і з виїздом на місце дамб), із залученням відповідних фахівців управ­ління водного господарства, представників Скадовської і Каланчацької районних державних адміністрацій та власника ставків у гирлі річки Каланчак — голови приватно­го підприємства «Амур».

Вивчивши ситуацію на місці, учасники технічної на­ради підтверджують, що річка Каланчак перетинає селище з північного сходу на південний захід, має заплаву шириною від 100 до 300 м. Русло річки є природною дреною для потоку ґрунто­вих і напірних підземних вод, що розвантажуються в русло річки.

Інтенсивне замулення, заростання русла річки і, від­повідно, підтоплення приле­глих територій та ліквідації природної дрени на сьогод­нішній день є наслідком гос­подарської діяльності люди­ни.

Робоча група дійшла ви­сновку, що для відновлення природної дрени річки необ­хідно вжити таких заходів:

понизити відмітки водо­пропускних споруд під авто­шляхами, що перетинають річку;

максимально наблизити профіль русла і його пропус­кну спроможність до природ­ного стану, забезпечивши тим самим вільний стік по­верхневих воду лиман;

розробити проектно- кошторисну документацію та на її основі побудувати водоскид сифонного типу з Північно-Кримського каналу у русло річки;

Херсонському облас­ному управлінню водного господарства розглянути можливість проектування та будівництва водоскиду си­фонного типу.

На даний час розгляда­ється можливість виконання проектних робіт».

Автор: Завідувач сектораз пи­тань надзвичайних ситуа­цій райдержадміністрації М. Б.ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту